BTC : 65849 ₺ ETH : 1636 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 319.5 ₺ USDT : 6.778 ₺ XLM : 0.545 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Coinbase CEO’su: Bitcoin ve diğer kripto paralar böyle zamanlar için var

Coinbase CEO’su: Bitcoin ve diğer kripto paralar böyle zamanlar için var

Coinbase CEO’su: Bitcoin ve diğer kripto paralar böyle zamanlar için var
0
huobi_koinmedya

“Bitcoin ve diğer kripto paralar böyle zamanlar için geliştirildi.” Coinbase CEO’su Brian Armstrong, koronavirüs salgını devam ederken, şirketin stratejisi hakkında çalışanlarına bilgi vermek için sanal bir personel toplantısı düzenledi. Toplantıda, Bitcoin ve diğer kripto paraların geleceği ile çok önemli değerlendirmelerde bulundu.


Brian Armstrong: Bitcoin ve diğer kripto paralar böyle zamanlar için geliştirildi

Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler kripto para borsası olan Coinbase, Covid-19 salgını devam ederken, çalışanlarını şirketin stratejisi hakkında bilgilendirmek için sanal bir personel toplantısı düzenledi.

Oturum sırasında şirketin CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin’in, tüm dünyayı saran böyle kriz dönemleri için geliştirildiğini söyledi.

Evet, Satoshi Nakamoto’nun BTC oluştururken hedeflediği şey, daha dayanıklı yeni bir finansal sistem kurmaktı.

koinmedya_brave

“İyi haber şu ki; Bitcoin ve diğer kripto paralar, böyle dönemler için geliştirildi. Bitcoin küresel, enflasyondan etkilenmeyen muhteşem bir dijital sistemdir. Yani, tam da insanların şu anda ihtiyacı olan para birimi Bitcoin’dir.”

 

Coinbase CEO'su: Bitcoin ve diğer kripto paralar böyle zamanlar için var
Bitcoin ve diğer kripto paralar böyle zamanlar için var

Armstrong, dünya genelinde hükümetlerin, yaşanan pandemi nedeniyle ortaya çıkan ekonomik resesyon ile mücadele yöntemlerine dikkat çekiyor. Ve hükümetlerin, bu doğrultuda teşvik paketleri ve bankaları kurtarma girişimleri ile büyük bir mali genişleme sürecinde olduklarını belirtiyor.

“Bu süreç, ekonominin neredeyse tüm alanlarını vurdu. Sosyal mesafeyi koruyamayacakları bir ortamda çalışmak zorunda kalan üretim çarkına dahil olan insanlar, fabrikalara girmek istemiyorlar ve perakende satışlar da büyük ölçüde azaldı. Seyahat konusu zaten sıkıntılı.

Dahası ilerleyen günlerde yatırım bankalarının bazılarının kurtarılması gerekecek. Bu nedenle bir teknoloji şirketi olarak çalışmaya devam edebildiğimiz için, son derece şanslıyız. Çünkü ekonomi ile ilgili hemen hemen her sektör, gerçekten çok ciddi sorunlar yaşıyor…”

“Peki bu, aslında pratikte ne anlama geliyor? Ekosisteme daha fazla para sürdüğünüzde ve üretimin yavaşlaması nedeniyle üretilen mal miktarı gerçekten artmadığında, zamanla fiyatlar daha da yükselecek, demektir. Yani temelde bir enflasyon yaşanacak. Ve bu olduğunda, insanlar enflasyona dayanıklı, sınırlı arzı garanti eden alternatif yatırımlar aramaya başlarlar. Bu, Bitcoin ve diğer kripto paralar gibi, aynı zamanda enflasyona karşı koruma sağlayan emlak ve benzeri varlık sınıfları için harika bir durum. ”

Armstrong aynı zamanda kripto piyasasının mevcut durumunu, internetin hayatımıza ilk girdiği zamanlarla karşılaştırıyor.

“Benzer şekilde, kripto da gelişmeye devam ederken sancılı bir süreçten geçiyor. Daha ölçeklenebilir olması gerekiyor. Piyasaya yeni girenler için daha kullanışlı hale gelmesi gerekiyor ve bu şekilde 100 milyon, hatta 1 milyar kişiye ulaşacağız. Coinbase’nin gerçekten sağladığı altyapı bu. ”

Ünlü CEO, şirketin ekonomik özgürlük sağlama vizyonunundan ise şöyle bahsediyor:

“Ekonomik özgürlük, herkes için güvenli para anlamına gelir. Aynı zamanda, mülkiyet hakları, serbest ticaret demek. Dahası, hangi şirkette çalışmak istiyorsanız, ona gidebileceğiniz anlamına gelir…

Tüm dünyadaki insanlara hitap eden, ekonomik özgürlük yaratan daha açık bir finansal sistem kurmak için, bu kritik dönemde kripto parayı kullanacağız. ”

Coinbase, üç ana maddeyi uygulayarak küresel finansta bir sonraki aşamaya geçmeyi planlıyor. Birincisi; kripto yatırımını yaygınlaştırmak. İkincisi; kripto ekonomisini birleştirmek, ilk olarak Coinbase kullanıcılarına, çeşitli ödeme ve ticaret ürünleri sunmak. Ve son olarak da kripto gelişimini destekleyerek ekonomiyi büyütmek.

koinmedya_brave

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak