BTC : 86687 ₺ ETH : 3176 ₺ XRP : 2.18 ₺ LTC : 421 ₺ USDT : 7.337 ₺ XLM : 0.7636 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Coinbase Binance’a Amerikalıları kaptırmak istemiyor- işte eylem planı

Coinbase Binance’a Amerikalıları kaptırmak istemiyor- işte eylem planı

Coinbase Binance’a Amerikalıları kaptırmak istemiyor- işte eylem planı
0
huobi_koinmedya

Amerikalı yatırımcının Binance’a karşı azalan ilgisini fırsata çevirmek isteyen Coinbase Binance’a son vuruşu yapmaya hazırlanıyor. İşte eylem planı!


Coinbase Binance’i Amerika’da yıkabilir

San Fransisko merkezli kripto borsası Coinbase, kendine ait İlk Borsa Teklifini (IEO) ve Menkul Kıymet Tokeninin (STO) arz edilmesinin değerlendirildiğini duyurdu. Proje, Binance’in Launchpad programına benzetiliyor. Bu yüzden akıllara acaba Coinbase, Binance’in yarattığı trendleri mi takip ediyor yoksa  Coinbase Binance’a Amerikalı yatırımcının ilgisini kaybetmeye başlamasından faydalanarak kendi topraklarında üstünlük sağlamak mı istiyor sorusunu getirdi.

IEO  nedir?

Initial Exchange Offering (IEO) nedir?

Initial Exchange Offering, bir token projesi ile bir kripto borsası ile yönetilen yeni nesil bir fon toplama yöntemidir. Token düzenleyici genellikle projesini geliştirmek için gereken sermayeyi toplamak adına varlık olarak kripto tokeni oluşturan girişimdir. Token projesi normalde kriptopara borsasına ve satılan tokenlerin yüzdesine bağlı olarak bir liste ücreti ödemek zorundadır. Bunun yerine, IEO ile kriptopara borsaları yalnızca yeni tokenleri satmakla kalmaz, aynı zamanda para toplama etkinliği sona erdikten sonra borsada tokeni listeler. Daha da önemlisi, borsa, satılan tokenlerin belli bir yüzdesini aldığı için tokenlerin aktif olarak pazarlanmasında rol oynar. Bu nedenle, IEO ile hem borsa hem de projeler birlikte çalışarak daha fazla verim elde ederler.

STO nedir?

Security Token Offering (STO) nedir?

STO somut varlıkların (Şirket hissesi, Gayrimenkul hissesi vb.) Blockchain üzerine kaydedilerek hisselendirilmiş halidir. ICO ile sanal ortamdaki projelere yatırım yaparken STO ile fiziksel bir gayrimenkulun hissesini alabilir yada bir şirketin hisselerini alıp gelirlerine ortak olabilirsiniz.

STO’ların, geleneksel tahvillerden yada hisse senetlerinden çok da farklı olmadığını söyleyebiliriz. Gelişen Blockchain teknolojisi sayesinde önümüzdeki dönemlerde STO’ların ICO’lara göre daha fazla ilgi görmesi ve STO projelerinde artış olması beklenmektedir.

İlgili: Coinbase IEO alanına giriş yapabilir 

Coinbase IEO ve STO platformlarını inceliyor

Nasıl ki 2017 yılında ICO patlaması yaşandıysa 2019 yılı da IEO patlamasına şahitlik etti. Yılın ilk yarısında Binance kendi desteklediği yeni ve etkileyici tokenlerin piyasaya sürüldüğü Launchpad platformunu tanıttı.

koinmedya_brave

Bunun devamında Bitfinex gibi borsalarında IEO tokenleri trendine katıldığını ve yatırımcıların sürüler halinde yeni tokenlere akın ettiğini gördük. Piyasaya sürülmeleri ardından en çok işlem gören tokenler arasına giren IEO tokenleri, Binance’ın Amerikalı yatırımcıları bloke etmesiyle diğer altcoinlerle birlikte yönünü aşağıya çevirdi. Ancak köşeyi dönmek isteyen erken dönem yatırımcılarından hala ilgi görüyor.

IEO trendinin devam ettğini gösteren en büyük işaret Coinbase’in kendi tokeni için bir IEO ve hatta bir STO platformu açıklamak üzere olması.

Coinbase Asya Kurumsal Pazarlama Müdürü Kayvon Pirestani, Coindesk Invest: Asya konferansında yaptığı konuşmada durumu şöyle açıklıyor: ‘Bu alanda Coinbase için çok büyük fırsatlar var. Şu anda resmi açıklama yapamam ama Coinbase sadece IEO alanını değil STO alanlarını da inceliyor’

Coinbase Binance’a son vuruşa hazırlanıyor

Bizi şaşırtan, normalde trend belirleyici olan Coinbase’in ortaya çıkmış olan bir trendi takip etmesi. Yoksa Binance ile ilgili planları mı var? 2017 yılında kripto pazarında en büyük paya sahipken Binance’in ortaya çıkmasıyla aralarında büyük bir rekabet başlamıştı.

koinmedya_brave

Coinbase ayrıca marjin ticareti de başlatmak niyetinde ki bu da zaten Binance’in yaptığı birşey. Ancak Coinbase’in en büyük üstünlüğü sunduğu altcoin listesi. Coinbase Binance’i altcoin listesiyle vuruyor.

https://twitter.com/SatoshiKovacs/status/1174550657174425601

Yukarıdaki tvitte de görülebileceği gibi Amerikan Binance borsası sadece yedi varlık sunuyor.Küçük hacimli altcoinler yok, marjin ticareti yok ve bütün karşılıklar USD ya da USDT. Amerikan Binance tam bir çöp olarak nitelendiriliyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”