BTC : 82900 ₺ ETH : 2860 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 359.1 ₺ USDT : 7.628 ₺ XLM : 0.5865 ₺
  1. Anasayfa
  2. İncelemeCüzdan
  3. Mahremiyet kutsaldır! Coin Wallet tüm 3. taraf takip yazılımlarını ortadan kaldırıyor

Mahremiyet kutsaldır! Coin Wallet tüm 3. taraf takip yazılımlarını ortadan kaldırıyor

Mahremiyet kutsaldır! Coin Wallet tüm 3. taraf takip yazılımlarını ortadan kaldırıyor
0

Bugünlerde tüm cihazlarda takip yazılımlarının olduğu artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Buna ek olarak son günlerde ortaya çıktı ki, Facebook kullanıcılarına özel reklam göstermek için tüm kullanıcılarının davranışlarını takip ediyor. İşte Coin Wallet bunları ortadan kaldırma vizyonu ile ortaya çıkmış bir  proje.


Coin Wallet ile tam mahremiyet mümkün mü?

coin-wallet-cuzdan-

Daha baştan yayına alındığında şirket olarak mahremiyeti korumayı odağına alan bir proje Coin Wallet projesi. Doğası gereği daha ilk andan itibaren reklamlardan gelir elde ederek kullanıcılarına ücretsiz hizmet sunmak üzere yola çıktı. Bu amaçla şirket Facebook reklam ağını kullandı. Bununla birlikte Facebook’un kripto para reklamlarını kaldırması ve kendi kripto parasını çıkarmaya karar vermesi Coin Wallet’ın reklamlarını tüm platformdan kaldırması sonucunu doğurdu. Gelecek haftalarda Coin Wallet Web, IOS ve Android’de yer alan tüm cüzdanlarından reklamları kaldıracak ve 3. tarafların kullanıcı takiplerini sonlandıracak. Bu da daha ilk andan itibaren şirketin ana hedeflerinden olan kullanıcı mahremiyetini gerçekleştirmesi için önemli bir adım olacak.

Bir cüzdanda aradığınız her şeye sahip

Kullanıcılarına sunduğu gizlilik ve anonimlik dışında Coin Wallet’ın diğer ücretsiz cüzdanlara göre çok daha avantajlı olduğu bir çok özelliği var.

koinmedya_brave

Güvenlik konusuna gelince, AES-256 şifreleme kullanırken kimlik şifrelemesi için BIP 39’in yanısıra 4 rakamlı PIN girişi ile her bir cüzdana özel üst düzey güvenlik mekanizmasını hazır olarak sunuyor. Buna ek olarak kullanıcılar kendi özel şifreleri konusunda tam olarak yetki sahibi durumundalar. Yani cüzdanlarına kendileri dışında kimse giremez. Böylece Coin Wallet tüm endüstrinin kabul ettiği standart güvenlik mekanizmalarına sahip olarak öne çıkıyor.

Bununla birlikte istisnai derecede kullanıcı dostu arayüzü, sezgisel ve kullanımı kolay kullanım arayüzü sayesinde kripto para göndermek yada almak inanılmaz derecede kolay. Yapmanız gereken tek şey bir kaç adımda kendi ücretsiz kripto para cüzdanınızı oluşturmak ki sadece bir dakikanızı alacak. Böylece artık piyasadaki tüm büyük kripto paraları ve ERC20 tokenları alıp gönderebilirsiniz. Ortak çalıştığı Shapeshift ve Changelly sayesinde aynı zamanda bir kripto para borsası gibi çalışır. Böylece bir kripto para kullanıcısının ihtiyacı olan tüm cüzdan ve borsa işlevine sahip olarak öne çıkıyor.

Coin Wallet VPN ve TOR browser ile çalışıyor

Bunun yanında yakında tamamen reklamdan arınmış olarak kullanıcıların karşısına çıkacak olan Wallet kullanıcılarının mahremiyet ve anonimliğine de katkı sunacak. Örneğin kullanıcı adreslerini asla tekrar kullanmaz. Çünkü Tor Browser ve VPN ile çalışır. Böylece kullanıcı mahremiyet konusunda 3. tarafların takibinden tam anlamıyla kurtulmuş olur.

Gördüğünüz gibi coin Wallet güvenli, gizliliğe önem veren, kullanımı kolay, ücretsiz online bir cüzdan olarak bir kripto para kullanıcısının her türlü ihtiyacını tatmin edebilecek bir cüzdan yazılımı olarak öne çıkıyor.


 

Etiketler: