BTC : 65704 ₺ ETH : 1638 ₺ XRP : 1.373 ₺ LTC : 318.6 ₺ USDT : 6.771 ₺ XLM : 0.5462 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin CNBC’nin anchor’u Joe Kernen: Bitcoin 10 ay içinde $55K’i bulabilir

CNBC’nin anchor’u Joe Kernen: Bitcoin 10 ay içinde $55K’i bulabilir

CNBC’nin anchor’u Joe Kernen: Bitcoin 10 ay içinde $55K’i bulabilir
0
huobi_koinmedya

Bitcoin ve kripto paralar üzerinde yarılama ve FED kararlarının etkileri tartışılıyor. CNBC’nin anchor’u Joe Kernen, Bitcoin 10 ay içinde $55K”i bulabileceğini iddia ediyor.


Joe Kernen: Bitcoin 10 ay içinde $55K’i bulabilir

CNBC’de 1995 yılından beri sabah saatlerinden yayınlanan Squawk Box isimli haber programı, Joe Kernel ve arkadaşları tarafından ortaklaşa sunulmaktadır. Squawk Box, ABD’de ilgi ile takip edilen programların başında gelmektedir.

CNBC’nin meşhur anchor’ı Joe Kernen, Bitcoin hakkında şüpheci tutumu ile biliniyor. Fakat son haftalarda Bitcoin ve kripto paralar hakkındaki tutumunu değiştirmişe benziyor.

Şüpheci Joe Kernen yerini Bitcoin kahramanı Joe Kernen’e bırakmış durumda. Joe Kernen, son haber programında Fairlead Strateji’nin kurucularından Katie Stockton’u davet etti. İkili Bitcoin’in geleceğini tartışırken Kernen, Bitcoin’in 10 ay sonra 55 bin dolara ulaşacağını iddia etti. Kernen, Mayıs 2020’deki yarılamanın (halving) etkisi ile Bitcoin’in 55 bin dolara yükseleceğine inanıyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Pompliano: AB Merkez Bankası politikaları ve halving, Bitcoin’i uçuracak

ABD Merkez Bankası Fed’in faiz oranlarını indirmesi ve 10 ay sonraki Bitcoin yarılama takviminin, Bitcoin fiyatları üzerinde olumlu sonuç doğurması bekleniyor.

 Lütfen Bkz: Bitcoin 2016’da halving (yarılama) sonrasında 10 kat artmıştı: Ya 2020 yarılaması?

25 puanlık faiz indirimi ile ABD’de yıllık faiz oranları %2.25 bandına geriledi. ABD’li mevduat sahipleri, %2.25 civarında yıllık getirisi olan vadeli mevduat hesaplarında dolarlarını tutmak yerine kripto para üzerinden tasarrufta bulunmayı tercih edebilirler. Ancak kripto para analisti ekonomist Alex Krüger, ABD Merkez Bankası Para Kurulu (FOMC) kararlarının Bitcoin üzerinde etkili olmadığını düşünüyor.

koinmedya_brave

Bitcoin 10 ay CNBC'nin anchor'u Joe Kernen: Bitcoin 10 ay içinde $55K'i bulabilir

Bitcoin yarılamasına 1 yıldan az kaldı. Bu süreç içerisinde insanlar Bitcoin’e yönelebilir. Bitcoin 10 ay içerisinde aşırı artışlar gösterebilir.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak