1. Anasayfa
 2. İnceleme
 3. Güncel CIVIC (CVC) token rehberi: CVC token nedir? Kapsamlı temel analiz

Güncel CIVIC (CVC) token rehberi: CVC token nedir? Kapsamlı temel analiz

Güncel CIVIC (CVC) token rehberi: CVC token nedir? Kapsamlı temel analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CIVIC (CVC) token nedir? CIVIC kullanıcıların kendi kimliklerini güvenli bir şekilde anlık olarak kullanabildikleri bir kimlik yönetim sistemidir.


CIVIC (CVC) token nedir? Ne işe yarar?

Şurası bir gerçek ki bugün var olan ve aslında bir start-up dışında her hangi bir anlam ifade etmeyen kripto paraların büyük çoğunluğu başarısız olacak. Bununla birlikte bazıları ise geçerli iş modelleri ve tecrübeli ekipleri sayesinde hayatta kalacak.

Bugün benzer şekilde 2017 yılında düzenlediği ICO ile fon toplayan bir blockchain projesinden bahsedeğiz. Başarı şansını değerlendireceğiz. CIVIV (CVC) token;

Güncel CIVIC (CVC) token rehberi: CVC token nedir? Kapsamlı temel analiz

Analizi aşağıdaki başlıklar altında inceleyeceğiz;

 • CIVIC nedir?
 • CIVIC token nedir ve nasıl çalışır?
 • CIVIC Ekibi
 • CIVIC ICO: Toplam CVC arzı
 • CIVIC Pazar hacmi
 • CIVIC nasıl alınır?
 • CIVIC Cüzdanları
 • CIVIC yol haritası

 

CIVIC (CVC) token nedir?

CIVIC (CVC) token nedir? CIVIC kullanıcıların kendi kimliklerini güvenli bir şekilde anlık olarak kullanabildikleri bir kimlik yönetim sistemidir.
Kısacası şu anda bir online platformda kimliğinizi ispat etmek için bir çok aşamadan geçmeniz gerek. CIVIC sisteminde ise bir defa kayıt olduğunuzda CIVIC sistemini kullanan başka yerlerde artık doğrudan CIVIC ile kimliğinizi onaylayabilirsiniz. Bunun için CIVIC ID girmeniz yeterli.

 

Fakat bu, sadece kullanım alanlarından biri. Bunun dışında başka bir çok kullanım alanı var. Daha detaylı incelemek için aşağıdaki CIVIC videosunu izleyebilirsiniz.

CVC, CIVIC sisteminin kendi tokenıdır. Şu anda ERC20 tokenı olarak Ethereum (ETH) blockchainini kullanmaktadır. CIVIC iş modelinde CVC tokenı gerektiğinde sistemde kullaılacak şekilde tanımlanmıştır.

Civic sistemi güvenli ve düşük maliyetli bir kimlik onaylama sistemi olarak blockchain üzerine inşa edilmiştir. Buna göre kişisel bilgiler her seferinde girilmeden oldukça basit bir şekilde kimlik onayı gerçekleştirilebilecek. CVC token’ı işlemler sırasındaki maliyetler için bir token olarak kullanılacak.

Güncel CIVIC (CVC) token rehberi: CVC token nedir? Kapsamlı temel analiz

CVC token teknik incelemesi

En basit şekilde CIVIC kullanımı üç taraftan oluşmaktadır.

 • Kimlik talebi – Kullanıcının kimliğini onaylamak isteyen taraf
 • Kimlik Onaylayan- Talep edilen kimliği onaylayan taraf
 • Kullanıcı- Kimliği onaylacak kişi

CIVIC Ekibi

CIVIC ekibi diğer ICO’ların büyük çoğunluğudaki blockchain ve ICO’yu kullanarak bir şeyler yapmaya çalışan amatörlerden farklı olarak oldukça tecrübeli bir ekip.

Güncel CIVIC (CVC) token rehberi: CVC token nedir? Kapsamlı temel analiz

Her ikisi de onlarca yıllık girişimcilik tecrübesine sahip kişiler.

Bu iki önemli lider dışında projenin oldukça önemli danışmaları da var.

CIVIC ICO ve Toplam CVC token arzı

Güncel CIVIC (CVC) token rehberi: CVC token nedir? Kapsamlı temel analiz

CIVIC token satışı Haziran 2017’de tamamlandı. Toplam 33 milyon CVC dağıtıldı. Toplam 1 Milyar toplam arz planlanıyor nihai olarak.

Tokenların dağılımı şöyle;

 • 33% ICO sürecinde satıldı
 • 33% CIVIC tarafından tutuldu
 • 33% Ekosistemin teşviki için kullanılacak
 • 1% Token satış masraflarına kullanılacak

 

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

CVC token nasıl alınır?

Bugünkü kripto para sektöründe var olan binlerce kripto para arasından gerçek bir vizyon ve potansiyele sahip kriptoları anlamak kolay değil. Bir çok kripto paranın bugünlerde borsalarda listelenememesinin nedeni de aslında arkasındaki ekibin zayıflığı. Fakat CIVIC gibi güçlü ve itibarlı bi ekibi olan kripto paralar için bu çok da zor değil. Zaten listelendiği borsalar ne kadar güçlü bir ekip olduğunu da delili. İşte bu borsalar;

CIVIC token cüzdanları

Şu anda aşağıdaki cüzdanlar CVC tokenı destekliyor;

CVC token kullanım alanları ve geleceği

Civic kullanım alanı kimlik teyidi gereken her yerde kullanılabileceği için oldukça geniş bir pazara sahip. Bu kullanım alanlarından bazıları şöyle sayılabilir;

 1. E-imza
 2. Kişisel sağlık bilgilerinin güvenli ve şifreli erişimi ve kişisel kimlik bilgilerinin erişimi
 3. Finansal hizmetler için kullanılabilir, kullanıcının kredibilite geçmişi
 4. E-ticaret sitelerinde kredi kartı dolandırıcılığına karşı
 5. Web sitelerinde kayıt ve giriş kimliği olarak. Şu anda WihiHow CIVIC ID’sini kayıt ve giriş için kullanıyor.

Bu oldukça faydalı kullanımlarla kimlik üzerinden yapılan dolandırıcılıklar önlenebilir. Tüm bu işlemler sırasında CVC tokenı ağda kullanılıyor. Şu anda henüz geliştirme aşamasında olan proje gelecekte daha fazla kullanım alanı kazandıkça tokenın değeri de buna paralel artacaktır.

Resmi CIVIC token kaynakları

CVC token canlı fiyat grafiği

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.