BTC : 65913 ₺ ETH : 1643 ₺ XRP : 1.383 ₺ LTC : 320.4 ₺ USDT : 6.762 ₺ XLM : 0.546 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Circle Poloniex borsasını satıyor!

Circle Poloniex borsasını satıyor!

Circle Poloniex borsasını satıyor!
0
huobi_koinmedya

Circle Poloniex borsasını satıyor. Amerika Birleşik devletleri kökenli Poloniex borsası nasıl el  değiştiriyor? Borsanın yeni sahibi kimler olacak?


Circle Poloniex borsasını kime devredecek?

Poloniex şimdiye kadar Amerikan müşterilerine hitap ediyordu. Fakat bir karar değişikliğiyle artık Amerika’dan ayrılıp farklı pazarlara açılmanın planlarını yapıyor. Polo Digital Assets isimli yeni firma Poloniex’i bağlı olduğu Circle’dan ayırmak için kuruldu. Firma yaptığı resmi duyurusunda ekleyeceği yeni özelliklerle küresel kripto ticareti yapan gruplara odaklanacağını açıkladı. Piyasada daha rekabetçi bir konuma gelebilmek için hizmetlerini ve portföyünü daha da genişleteceğini açıklayan firma kendinden emin.

Ayrı bir blog gönderisinde de Circle, Polo’nun Asya kökenli bir yatırım grubundan destek aldığını belirtti. Circle Poloniex borsasını satmak tabirini kullanmak yerine bir taşınma şeklinde duyurusunu yaptı. Yani şirket aslında müşteri portföyünü değiştiriyor. Amerikan kripto tüccarları yerine dünyanın kalan kısmına yönelmek onlar için daha avantajlı duruyor.

Bu taşınmanın bir parçası olarak firma önümüzdeki birkaç yıl içinde 100 milyon dolar civarında yatırım yapmayı planlıyor. 21 Ekim tarihinden itibaren de spot işlemler için uygulanan ücreti sıfırlamak da firmanın planlarının başında geliyor.

koinmedya_brave

Amerika piyasasından ayrılmak

Küresel rekabete girmek için Circle Poloniex borsasını devrederek Amerikan pazarını feda etmiş oldu. Yapılan duyuruya göre Polo Digital Assets Amerikan müşterilere açık olmayacak. Circle da Amerika temelli işlerini kapatıyor olacak. 1 Kasım 2019’dan başlayarak Amerikalı müşteriler borsada işlem yapamayacak. Alım-satım işlemleri bittikten sonra müşteriler Circle aracılığıyla 15 Aralık 2019’a kadar paralarını çekebilecekler.

Circle Eylül’de birkaç projeyi bitiriyor

Circle Poloniex borsasını 2018’de 400 milyon dolara almıştı. Eylül ayı Circle için satış ve piyasadan çekilme kararlarının verildiği bir zaman dilimi oldu. 13 Eylül’de ödeme uygulaması Circle Pay kapatıldıktan sonra haftalık Pazar araştırma şirketi Circle Research da faaliyetlerini durdurdu. Firmanın bildirdiğine göre yeni cüzdan hizmeti gibi farklı projelere odaklanmak için bazı projelerden çekilme kararı alındı.

Diğer kripto para haberleri için tıklayınız

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler: