BTC : 60886 ₺ ETH : 1386 ₺ XRP : 1.33 ₺ LTC : 291.7 ₺ USDT : 6.847 ₺ XLM : 0.4464 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Çin’in blockchain atağı ABD’yi harekete geçirir mi?

Çin’in blockchain atağı ABD’yi harekete geçirir mi?

Çin’in blockchain atağı ABD’yi harekete geçirir mi?
0
huobi_koinmedya

Çin’in blockchain atağı, henüz gelişme aşamasında olan bu teknolojiyi nasıl etkiler. Daha önce teknolojik gelişmelerin yuvası olarak bilinen ABD, blockchaini benimseme konusunda geride kalıyor. Pekin yönetiminin bu adımı, ABD için bir uyanma çağrısı olabilir.


Çin’in blockchain atağı ABD’yi harekete geçirir mi?

Ripple kurucularından ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen, Çin’in blockchain konusunda atağa geçmesinin ABD için uyanma çağrısı olması gerektiğini söyledi. Larsen, ABD’nin bu alanda geri kalmaması için artık paçalarını sıvaması gerektiğini de düşünüyor.

San Francisco Blockchain Haftası’nda sektörün çok sayıda firması, girişimciler, akademisyenler ve geliştiriciler bir araya geldi ve tek çatı altında blockchain teknolojisini geleceği ve zorluklarını konuştular. Günün en dikkat çeken konuşmacıları ise Ripple ve XRP kurucuları Chris Larsen ile Michael Arrington oldu.

İlgili – Çin, kendi dijital para birimini oluşturan ilk ülke oluyor: DCEP coin

koinmedya_brave

Günün en çok konuşulan olayı ise Çin’in blockchain konusunda harekete geçmesiydi. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, dünyanın en büyük nüfusuna sahip ülkesinin bundan sonra blockchain teknolojisini benimsemeye başladığını duyurdu. Bu haber kripto para piyasasında şok dalgası gibi yayılırken, bunun Bitcoin için de etkileri olacağı düşünülüyor. Çin aynı zamanda dünyanın en büyük ekonomilerinden biri ve blockchain teknolojisini daha iyi yönetim için kullanacak ki bu da bu alandaki yeni gelişmelerin çok yakın olduğu anlamına geliyor.

Blockchain yarışı

Larsen de Çin’in bu adımının teknolojik gelişmeleri daha da yaygınlaştıracağını söyleyerek konuşmasına başladı. Larsen ayrıca Uzak Doğu ülkesinin blockchain atağının ABD hükümetine de baskı yapacağını düşünüyor. Çünkü eğer Çin gibi bir ülke blockchain teknolojisi ile ekonomisinde yeni bir evre başlatacağını düşünüyorsa, ABD’nin de artık uyanması ve harekete geçmesinin zamanı çoktan gelmiş de geçiyor. Larsen ayrıca ABD’nin daha açık yönetmenlikler ve kurallar belirleyerek işe başlayabileceğini de kaydediyor.

İlgili – Çin 309 blockchain şirketine onay verdi

Ripple yetkilisine göre Çin’in bu duruşu, blockchain teknolojisinin finansal sistemler için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. ABD gibi finansal teknoloji çözümlerini ve dijital varlıkların gelişimini destekleyen ülkelerin de artık harekete geçmesi gerekiyor.

koinmedya_brave

Çin lideri Xi Jinping, blockchaini ülkenin bir numaralı gündemi yaptı. Buna ek olarak yapay zeka ve kuantum teknolojileri de öncelikleri arasında. ABD ise daha önce internet gibi teknolojinin çıkışına ev sahipliği yaparak dünya için önemli bir teknoloji sunmuştu. Ancak görünen o ki şu an blockchaini kabullenme konusunda geride kalıyor.

Kaynak 

Etiketler: