BTC : 63650 ₺ ETH : 1657 ₺ XRP : 1.367 ₺ LTC : 301.6 ₺ USDT : 6.895 ₺ XLM : 0.6219 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Çin’den kripto para spekülasyonu uyarısı

Çin’den kripto para spekülasyonu uyarısı

Çin’den kripto para spekülasyonu uyarısı
0
huobi_koinmedya

Çin blockchain teknolojisini destekleme kararı aldı. Ancak blockchain ve kripto paralar ayrı değerlendirilemeyecek kadar iç içe. Bu durum kripto para spekülasyonu manasına gelebilir mi?


Çin kripto para spekülasyonu mu yapıyor?

Çin medyasında bugün çıkan bir bildirgeye göre ülkenin blockchain teknolojisini benimsemesi gerektiği vurgulandı. Ancak bunu yaparken Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri hakkında spekülasyon yapılmamasına özen gösterilmesi gerektiği belirtildi.

Devlet gazetesi: “Mantıklı Olmalıyız”

Reuters, devlet gazetesi olan People’s Daily’den alıntı yaparak 29 Ekim’de yayınlamış olduğu haberde; Pekin’in daha önce bildirmiş olduğu blockchain desteğinin kripto paraları desteklediği anlamına gelmemesi gerektiğini bildirdi. Paper’s Daily siyasi gücü elinde bulunduran Çin Komünist Partisinin kontrolü altında bulunan önemli bir gazete konumunda.

koinmedya_brave

Gazete “Blockchain’in geleceği Çin’de, ancak mantıklı davranmalıyız” diye yazdı.  Devamında ise şunları belirtti;

“Blockchain teknolojisi kripto para birimlerinin eşlik etmesi ile birlikte yükselişe geçmiştir. Blockchain teknolojisindeki gelişme, bizim kripto para birimlerini speküle ettiğimiz anlamına gelmemelidir.”

Bitcoin hala yükseliyor

Çin Başkanı, Xi Jinping’den halka hitaben yaptığı konuşmada ülkeyi dünyanın bir numaralı blockchain merkezi yapma sözü vermişti. Bugünkü uyarı bu açıklama ile birlikte değerlendirilmeli. Çin Ocak ayında yürürlüğe girecek olan “kripto yasası” adında yeni bir yasayı imzalıyor olması Çin Başkan’ının sözlerini doğrulamış görünüyor. Bu yasa blockchain teknolojisi hakkında yasal mevzuatı belirlemiş olacak

Pek çok kişi, bu gelişmelerin Bitcoin fiyatında büyük bir artışı tetiklediğini ifade etti.  Cuma günü Bitcoin $7.400 dan $10.500 çıktı.

Kripto para ticareti 2 yıl önce tamamen yasaklanmıştı. Bu zaman zarfında kısmi rahatlama olsa da kanunlar bu konuda belirsiz. Çin Başkanı Xi, izledikleri politikada yapacakları değişiklikten henüz bahsetmedi.

koinmedya_brave

Bununla birlikte Bitcoin hakkındaki beklentiler canlılığını korumaktadır. Yazı kaleme alınırken 1 BTC 9.415 dolardan işlem görüyordu.

Blockchain hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Etiketler: