BTC : 85000 ₺ ETH : 2813 ₺ XRP : 2.135 ₺ LTC : 410.8 ₺ USDT : 7.309 ₺ XLM : 0.7465 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. Çin merkezli kripto paralar yeni bir altcoin sezonu başlatır mı?

Çin merkezli kripto paralar yeni bir altcoin sezonu başlatır mı?

Çin merkezli kripto paralar yeni bir altcoin sezonu başlatır mı?
0
huobi_koinmedya

Birkaç gün önce kripto para piyasaları yakın tarihin en kazançlı rallisine şahit oldu. Özellikle Çin merkezli kripto paralardaki inanılmaz artış yeni bir altcoin sezonu için beslenen umutların yeşermesini sağladı.


Çin merkezli kripto paralar uçuşa geçti!

Bitcoin’in tekrar beş rakamlı seviyeleri test etmesini sağlayan devasa ralli sayesinde altcoinlerin de yüzü gülmeye başladı. Özellikle Çin’den gelen blockchain haberi sonrasında Çinli kripto paralardaki artış dikkat çekici. Bu rüzgârın yeni bir altcoin sezonu başlatabileceği artık kulislerde konuşulmaya başlandı. (Altcoin sezonu ne zaman başlayacak?)

2019 senesi birçok altcoin için resmen bir yıkıma sebep oldu. Genel bir değerlendirme için birkaç altcoini hesaba katmaz isek, şu anda birçok altcoin en yüksek seviyelerinin % 80 altında işlem görüyor.

Yaz aylarında gerçekleşen hareketlenme birçok yatırımcının yeni bir altcoin sezonu geliyor düşüncesine kapılmasına sebep oldu. Ne var ki, bu dönemde elde edilen kazanımlar sonraki birkaç ayda uçup gitti. Bu bakımdan birkaç gün önce gelen ralli yatırımcıda çölde görülen vaha etkisi yarattı.

koinmedya_brave

Yeni bir altcoin sezonu mümkün mü?

Bitcoin’in başını çektiği yükseliş hareketi birkaç gün içinde kripto paraların hatırı sayılı derecede gelir elde etmesini sağladı. Ralli öncesinde günü kurtaran birçok kripto varlık, Çin merkezli kripto paraların da etkisi ile bir anda  25 ila 50 milyar dolar arasında değişen karlar elde etti. (İlgili yazı:Çin merkezli kripto paraların fiyatlarında büyük artış)

Örneğin Tron (TRX) birkaç gün içinde %30’luk bir artış göstererek kendisini 0,21 doların üzerine atmayı başardı. Günlük ticaret hacmi bir anda 2 milyar doları bulan Tron’un piyasa kapitülasyonu da 1.9 milyar doları aştı. Bu gelişme ile birlikte Tron’un Çinli CEO’su Justin SUN, kripto para sıralamasında Tron’un tekrar ilk 10’a girdiğini duyurdu.

Ralli ile birlikte patlama yapan diğer Çin kaynaklı kripto paralar ise VeChain ve Bytom, VeChain (VET) son 24 saatte % 40 değer kazanırken Bytom (BTM) neredeyse %100’lük bir artış gösterdi. Analistler bu iki kripto paranın devasa artışında Çinliler üzerindeki FOMO’nun etkili olduğunu düşünüyor.

koinmedya_brave

Piyasalardaki Çin etkisi uzun sürmeyebilir

Aşırı artış gösteren diğer bir Çin kaynaklı kripto para da NEO. Değerini 7 dolardan 12 doların üzerine çıkararak %35’lik bir artış sağlayan NEO, günlük ticaret hacmini de 225 milyon dolardan 1.3. milyar dolara fırlattı. NEO’nun iyi performans göstermesi kardeş tokenleri GAS ve Ontoloji için bir katalizör görevi yapabilir.

Diğer taraftan ünlü analist Alex Krüger, Çin merkezli kripto paraların yeni bir altcoin sezonu başlatacağı konusunda pek iyimser değil. Kruger’e göre Çin’in nihai amacı kripto varlıkların kullanımına izin vermek değil, onları kontrol altına almak. Dolayısı ile Çin’in piyasada yarattığı etki uzun soluklu olmayabilir.

Sadece 4 gün kaldı – 4chan’in Bitcoin kehaneti gerçekleşebilir mi?

Kaynak

Etiketler: