BTC : 80792 ₺ ETH : 2642 ₺ XRP : 1.796 ₺ LTC : 337.5 ₺ USDT : 7.709 ₺ XLM : 0.5515 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Çin medyası: Bitcoin, blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulaması

Çin medyası: Bitcoin, blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulaması

Çin medyası: Bitcoin, blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulaması
0

Bitcoin, blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulaması. Çin devlet medyası, lider kripto parayı bugün yer verdiği bir makalede böyle adlandırdı.


 

Bitcoin, blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulaması

Çin devlet haber ajansı Xinhua, Bitcoin’i “blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulaması” olarak adlandırdı.

Xinhau, bugün (11 Kasım) ilk sayfadan bir makale paylaştı ve başlık şöyle: “Bitcoin: Blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulaması.”

koinmedya_brave

Makale tamamen bilgi vermek amaçlı yazılmış. Buna rağmen, Çin devlet medyasının Bitcoin ile ilgili bir yazıda kripto parayı “başarılı” olarak nitelendirmesi, Pekin yönetiminin kripto paralara yönelik yasal kısıtlamaları yumuşatabileceği tartışmalarını da beraberinde getirdi.

İlgili – Çin’in blockchain atağı ABD’yi harekete geçirir mi?

Bu haberi ise ilk önce Sino Global Capital CEO’su Matthew Graham Twitter üzerinden duyurdu.

Makale ise Bitcoin ağının nasıl çalıştığı ile ilgili temel bilgileri aktarıyor. Yazı ayrıca özel anahtarların işlem yapmak için nasıl kullanılabileceğine dair temel talimatlar, Bitcoin madenciliği hakkında bilgi ve Bitcoin’in geçici fiyat dalgalanmalarına ilişkin bir bölüm de içeriyor.

Buna rağmen makale “şu an Bitcoin ödemelerinin en çok kullanıldığı yerlerin karaborsa ve ‘dark net’ olduğunu” iddia ediyor.

İlgili – Çin, kendi dijital para birimini oluşturan ilk ülke oluyor: DCEP coin

Çin blockchain alanına adım attı

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ülke olarak blockchain teknolojisine yatırım yapacaklarını duyurmuştu. Bu açıklamalar dünya genelinde çok ses getirmişti.

Xi Jinping ayrıca Çin Komünist Partisi Siyasi Büro toplantısında da blockchain teknolojisinin benimsenmesi yönünde çağrı yapmıştı. Çin lideri bunu “çekirdek teknolojilerin bağımsız inovasyonu için önemli bir atılım olarak” nitelendirmişti.

Xinhua ise o dönemde Xi’nin özellikle “dijital finans, Internet of Things, akıllı üretim, tedarik zinciri yönetimi, dijital varlık ticareti ve diğer alanlarda” kullanılmak üzere blockchain teknolojisiinn benimsenmesini istediğini vurgulamıştı.

Çin devlet kurumları yakın bir zamanda Bitcoin madenciliğini ortadan kaldırmayı düşündüğü sektörler listesinden çıkarmıştı. Çin hükümeti de ayrıca blockchain karşıtı söylemlere yasak getirmişti.

Kaynak