BTC : 82125 ₺ ETH : 1.848 ₺ XRP : 45.79 ₺ LTC : 7.689 ₺ USDT : 350.4 ₺ XLM : 0.2402 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Çin kripto yuanı her kullanıcıyı izlemek için kullanacak: John McAfee

Çin kripto yuanı her kullanıcıyı izlemek için kullanacak: John McAfee

Çin kripto yuanı her kullanıcıyı izlemek için kullanacak: John McAfee
0

Çin kripto yuanı her kullanıcıyı izlemek için kullanacak. Bu yönde bir iddia kripto para savunucusu John McAfee’den geldi.


Çin kripto yuanı her kullanıcıyı izlemek için kullanacak

MoneroTalk programının son yayınında sunucu Douglas Tuman, John McAfee’yi konuk etti. Programda, kripto paraların sunduğu anonimlik fırsatları, Çin’in çıkaracağı merkez bankası dijital parası (CBDC) ve Bitcoin’in dijital altın olarak adlandırılması ile ilgili McAfee’nin görüşleri soruldu. McAfee en başta parayı kontrol eden kişilerin sizi de kontrol ettiğini söyledi.

Kripto para savunucusu John McAfee blockchainin bir özelliğine dikkat çekti. Ona göre blockchain size bir şeyler oluşturma ya da başkalarının yaptığı şeyleri kullanma imkanı sağlıyor. Burada hiç kimse tarafından kontrol edilmeyen paradan söz ediyoruz. Bunun da son 100 yılda “gizli bir hükümet programının veya büyük bir şirketin bağırsaklarından” çıkmayan ilk teknoloji olduğunu vurguluyor. McAfee bu teknolojinin evrensel olmasına övgüler yağdırıyor.

John McAfee şöyle konuşuyor: “Bu bir hükümet programı değil, bu bir halkın programı.”

koinmedya_brave

İlgili – Merkezsiz McAfeeDex borsası resmen duyuruldu

Amerikalı işadamı ayrıca Bitcoin’in mucidinin Satoshi Nakamoto olmadığını iddia etti. McAfee’ye göre Bitcoin yaklaşık yedi yıllık bir süre zarfında onlarca kişinin ortak çabaları sonucu geliştirildi ve Satoshi Nakamoto de bunlardan sadece biri. Tabii bu sözleri önceki sözleri ile çelişiyor. McAfee daha önce Bitcıin kurucusunun kimliğini açıklayacağını bildirmişti.

John McAfee şöyle konuştu: “Satoshi sadece white paperı yazan kişi. Muhtemelen de kura sonucu bu iş ona kalmıştı.”

Tuman ayrıca McAfee’ye Bitcoin protokolünde neden anonimlik olmadığını sordu. McAfee, cevap olarak hedefler arasında böyle bir şeyin olmadığını söyledi. En başlıca hedefin ise elektronik para transferi oluşturmak olduğunu vurguladı. Kripto para savunucusu ayrıca Çin’in çıkaracağı CBDC ve bunun kullanıcıları nasıl etkileyeceği ile ilgili birkaç söz söyledi.

McAfee şunları söyledi: “Eğer Çin’in kripto yuanını kullanırsanız, hayatınızın her saniyesinin izleneceği ve analiz edileceğini söyleyebilirim.”

İlgili – John McAfee 4 günlük gözaltından sonra serbest bırakıldı

McAfee ayrıca en favori kripto parasının genel anlamda DAI olduğunu söyledi. Çünkü “ABD Doları’ndan hiçbir zaman birkaç centten fazla ayrılmıyor.” İkinci en çok sevdiği kripto ise Monero Bunun sebebi ise gizlilik odaklı bir coin olması.

Kaynak