BTC : 63700 ₺ ETH : 1660 ₺ XRP : 1.369 ₺ LTC : 302.9 ₺ USDT : 6.906 ₺ XLM : 0.6215 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. Çin kripto para sıralamasını yine değiştirdi – EOS ve ETH başta, peki ya BTC?

Çin kripto para sıralamasını yine değiştirdi – EOS ve ETH başta, peki ya BTC?

Çin kripto para sıralamasını yine değiştirdi – EOS ve ETH başta, peki ya BTC?
0
huobi_koinmedya

Çin kripto para sıralamasını 9.kez değiştirdi. Peki nerden çıktı bu kripto paraları sıralama işi? Çin bunu neden yapıyor ve neden ısrarla en tepede EOS var?


Çin Kripto Para Sıralamasını Yeniden Değiştirdi

Çin 2018 yılında kripto paralar hakkında farkındalığı artırmak için coin listesi oluşturmaya başladı. Elbette bunun çok da şeffaf bir sıralama olduğu söylenemez çünkü EOS her sıralamada en tepede yer alıyor. EOS bildiğiniz gibi Çin Ethereum’u olarak biliniyor.

Liste Çin’in “Bilgi ve Sanayi Geliştirme Merkezi” (CCID) tarafından oluşturuluyor. Ve ne hikmetse EOS Haziran 2018’den bu yana listenin her daim tepesinde yer alıyor. Global blockchain teknolojisi değerlendirme endeksi adındaki bu liste yaklaşık ayda 1 kere güncelleniyor. Son güncellenen versiyonda ikincilik koltuğunda ise Ethereum vardı.

koinmedya_brave

EOS aslında geçtiğimiz yılı tartışmalı tamamladı diyebiliriz. Cointelegraph’ın bildirdiğine göre EOS yönetişim modeli onaylanmış işlemlerin geri alınabilmesine izin veren bir hata içeriyor. Biliyorsunuz blockchain teknolojisi dağıtık doğrulama sistemi inşa etme projesidir. Eğer yaptığınız doğrulama zaman içinde değiştirilebilir nitelikteyse projenizin değeri bir anda sıfıra inebilir. Çünkü en temel gereksinimi sağlayamamış olursunuz.

Constantinople Hard Fork Gecikmesi ETH’yi Etkilemedi

Listenin ikinci sırasında bir diğer akıllı sözleşme platformu Ethereum’un olduğunu söylemiştik. Ethereum listede 2.lik sırasını Aralık 2018’de ele geçirmişti ve bu ay da yerini korudu. Merakla beklenen Constantinople hard forkunun ertelenmesi CCID’ın gözünde ETH’nin değerini düşürmemişe benziyor.

Ethereum geliştiricileri 7.080.000 numaralı blok üzerinde gerçekleştirmek istedikleri güncellemeyi 200 bin blok ertelediler. Tahminen Şubat sonuna denk gelecek olan 7.280.000 numaralı blok güncellemenin yeni ev sahibi oldu.
CCID’ın kripto para piyasasının atasını yani Bitcoin’i ısrarla alt sıralarda tutuyor. Son güncellenen listede Bitcoin ancak 15.sırada kendine yer bulabildi. Geçtiğimiz Aralık ayında BTC 18.sıradaydı. Bu zaman zarfında ne olduysa artık Bitcoin 3 sıra birden yükselmiş.

ABD merkezli bir kripto para olan Ripple’ın yeri Bitcoin’den de kötü. XRP listenin 20.sırasında. Ripple’ın Çin’de bir araştırma üniversitesi birimi ile ortak çalışma kararı aldığı biliniyor. Bakarsınız Çinli yetkililer bu haberin etkisi ile XRP’ye “bir güzellik” yapabilirler.

koinmedya_brave

CCID Kasım 2018 listesi için Tıklayın

Kaynak

Etiketler: