BTC : 65927 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 320.3 ₺ USDT : 6.766 ₺ XLM : 0.5425 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Çin dijital yuan çalışmalarında sona geldiğini açıkladı

Çin dijital yuan çalışmalarında sona geldiğini açıkladı

Çin dijital yuan çalışmalarında sona geldiğini açıkladı
0
huobi_koinmedya

Çin Korona Salgınına rağmen ARGE çalışmalarına devam etti. Yapılan açıklamaya göre Çin dijital yuan çalışmalarında sona geldi.


Çin dijital yuan çalışmalarında sona geldiğini açıkladı

Çin merkez bankası dijital yuan için temel çalışmaları tamamladı ve bir sonraki adıma geçiyor. Global Times’ın haberine göre merkez bankası, dijital yuan için gerekli olan hukuki taslağı hazırlıyor. Ayrıca Çin yönetimi, Korona Salgınının ekonomik etkilerini de düşünerek Merkez Bankası Dijital Para birimi için “0” ya da negatif faiz öngörüyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin altın ve SandP 500 arasındaki ilişkiye bu açıdan baktınız mı?

Bilindiği üzere Çin merkez bankası, dijital yuan çalışmalarını geniş çaplı bir konsorsiyum ile beraber sürdürüyor. Konsorsiyum içerisinde bulunan AliPay, dijital para birimi ile alakalı 5 farklı patent başvurusunda bulundu. Patent başvuruları paranın ihracı, işlem kaydı, dijital cüzdanlar, isimsiz ticari hesapların kontrolü ve illegal işlemlerle mücadele gibi temel konuları kapsıyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: FED agresif para politikaları kripto paraları haklı çıkarıyor

Global Times’daki habere göre dijital yuan için ilk adım olan teknolojik gelişmeler tamamlandı. Şimdi dijital para birimi için hukuki çerçeve hazırlanıyor.

Çin’de dijital para birimi oluşturma fikri 2014 yılında beri tartışılıyordu. Banka yöneticileri dijital para biriminin reel kullanımı açısından ilk dönemde oldukça isteksiz ve karamsar davranıyorlardı. Ancak Facebook’un Libra isimli dijital parayı piyasaya süreceğini duyurmasının ardından Çin, dijital yuan çalışmalarını hızlandırdı.

Kaynak

koinmedya_brave