BTC : 81862 ₺ ETH : 2796 ₺ XRP : 2.136 ₺ LTC : 414.5 ₺ USDT : 7.038 ₺ XLM : 0.761 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Çin’den Bitcoin madenciliğinde yeni rekor!

Çin’den Bitcoin madenciliğinde yeni rekor!

Çin’den Bitcoin madenciliğinde yeni rekor!
0
huobi_koinmedya

Çin’den Bitcoin madenciliğinde yeni rekor! Dev madencilik şirketleri sayesinde halihazırda BTC hash oranlarının %50’sinden fazlasına sahip olan Çin, bu oranını %66’ya çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.


Çin’den Bitcoin madenciliğinde yeni rekor geldi!

 

Kripto para topluluğunda son günlerde Bitcoin Çin’in boyunduruğu altına mı giriyor tartışmaları yükselmeye başladı. Bu tartışmanın temel kaynağı ise CoinShares tarafından paylaşılan global Bitcoin Hash oranları oldu.

CoinShares’in paylaşımına göre, Kasım 2019 itibariyle Çin’de yapılan madencilik faaliyetleri ayyuka çıkarak Çin’i tek başına BTC madenciliğinin %66’sını yapan bir ülke konumuna getirdi. Raporda ayrıca Bitcoin mining faaliyetlerinin pek çok hidroelektrik santraline sahip Sichuan bölgesinde yoğunlaştığına da vurgu yapıldı.

koinmedya_brave

Çin Bitcoin madenciliğinde yeni rekor

CoinShares’in raporunda, bir diğer dikkat çeken nokta Bitmain, Canaan ve MicroBT gibi Bitcoin mining şirketleriyle ilgili olan bölüm oldu. Raporda bu şirketlerin her yıl amortisman rakamlarının üzerinde yatırım yaparak büyüme kaydettiklerini bunun da Bitcoin hash oranlarında iyileşmeye neden olduğuna dikkat çekildi.

İlgili haber: Yeni başlayanlar için 2020’nin en iyi Bitcoin madencilik GPU kartları

Çin’den geriye kalan %34’lük kısma baktığımızda ise bunun büyük bir kısmının ABD, Rusya ve Kazakistan arasında paylaşıldığını görüyoruz.

koinmedya_brave

Bitcoin Mining’in Çin tekeline girmesi her ne kadar Çin için gurur verici bir hale gelse de, bu durumun kripto para sektörünün selameti için pek de uygun olmadığının altını çizmek istiyoruz. Çünkü kripto para sektöründe yaşanan bu tip tekelleşmeler, %51 saldırıları başta olmak üzere pek çok olumsuz durumun yaşanmasına neden olabiliyor.

İlgili haber: Çin Bitcoin madenciliğinde neden önemli?

Kripto para sektöründen son dakika haberler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın. Çünkü para çok şey ancak sağlık her şeydir.

KAYNAK

Etiketler: