BTC : 83321 ₺ ETH : 2840 ₺ XRP : 1.879 ₺ LTC : 360.1 ₺ USDT : 7.632 ₺ XLM : 0.5869 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Çin, 28 Kripto İçin İlk Raporunu Sundu, 1.Sırada Ethereum Var. Listede Popüler Kriptolar Neden Yok!!!

Çin, 28 Kripto İçin İlk Raporunu Sundu, 1.Sırada Ethereum Var. Listede Popüler Kriptolar Neden Yok!!!

Çin, 28 Kripto İçin İlk Raporunu Sundu, 1.Sırada Ethereum Var. Listede Popüler Kriptolar Neden Yok!!!
0

Çin hükümeti 11 Mayıs’ta yaptığı açıklamada kripto para teknolojisi sıralaması yaptığını bir raporla duyurmuştu. İlk rapor kamuoyuna duyuruldu. Yayımlanan raporda, popüler olan bir çok kripto para yetersiz teknoloji nedeniyle listede yer almıyor. Market sırası 13 olan Tron da (TRX) listede yer almıyor.


 

Listede Ripple ve Tron Yok

Çin hükümeti blockchain teknolojisinin gelişmesi için gerekli gördüğü ”Bağımsız Derecelendirme Eksikliği” nedeniyle düzenli olarak  blockchain raporu yayınlayacağını duyurmuştu. Blockchain teknolojisi kulanan projelerin ilk 28’nin belirleneceği açıklanmıştı. İlk rapor sonuçlarına göre birinci sırada Ethereum var, Bitcoin ise 13. sırada yer alıyor. İncelenen blokchainler ise #BTC, #ETH, #XRP #LTC #BCH, #ADA, #XLM, #NEO, #Iota, #XMR, #Dash, #NEM, #ETC, #Qtum, #Nano, #LSK, #ZEC, #XVG, #STRAT, #SC, #Steem, #BTS, #BCN, #Waves, #DCR, #HSR, #KMD, #ARK. #VIA

Kullanılan teknolojiye göre il sırada Ethereum, ikinci sırada Steem var. Aşağıdaki listede sıralamanın tamamını görebilirsiniz.

koinmedya_brave
Teknoloji, uygulama ve inovasyon endeks puanlamasına göre, Ethereum şu anda en iyi kripto para, Bitcoin ise 13. sırada yer alıyor. İlginç olan ise, Tron ( TRX ) gibi birçok popüler blockchain projesi listede yok. Ripple ancak 17 sırada yer alabildi.
kripto para teknolojisi tablo

Sonuçları değerlendirdikten sonra CCID, Çin merkezli projelerin ilk sıralarda bulunmaması endişelenmesine neden oldu.

Çin, küresel blockchain ile ilgili patent başvurularında ilk sıralarda bulunmasına rağmen, blockchain teknolojisinde gerilerde kaldığını gösteriyor. Sadece NEO ilk sıralarda bulunuyor. açıklaması yapmak zorunda kaldı.