1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Chromia (CHR) Nedir? Geleceği var mı?

Chromia (CHR) Nedir? Geleceği var mı?

Chromia (CHR) Nedir? Geleceği var mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Chromia, merkezsiz uygulamalar (DApp) için mevcut platformların eksikliklerine cevap olarak tasarlanan ve mevcut ölçeklendirmelerin ötesine geçmek üzere yeni bir DApp neslini mümkün kılmak üzere tasarlanmış bir blockchain platformudur.

Chromia (CHR) Nedir?

Kategoriler: Platform, Blockchain Hizmetleri, DApp’ler

Chromia (CHR) Nedir? Geleceği var mı?

Chromia, merkezi olmayan uygulamalar (DApp) için mevcut platformların eksikliklerine cevap olarak tasarlanan ve mevcut ölçeklendirmelerin ötesine geçmek üzere yeni bir DApp neslini mümkün kılmak üzere tasarlanmış bir blockchain platformudur.

Chromia hem bir blockchain hem de ilişkisel bir veritabanıdır (relational database). Bu, merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) büyük işletme uygulamaları, oyunlar veya daha küçük projeler üzerinde çalışıp çalışmadıklarına bakılmaksızın tüm dünyadaki geliştiricilere aşina olacak şekilde yazılabileceği anlamına gelir.

Sistemdeki bu DApp’ler geliştiricilerine yüksek derecede esneklik ve kontrol kazandırıyor.

Chromia, ChromaWay’in bir buluşu. ChromaWay ise 2014’te kurulmuş akıllı blockchain teknolojisi altyapısı inşa eden güçlü bir oluşum. 5 yıl önce LHV Bank ve ChromaWay’in ortaklaşa geliştirdiği blockchain altyapılı Bitcoin cüzdanı uygulaması, Estonya Bankalar Birliği’nin 2016 yılı inovasyon ödülünü kazanmış. Dolayısıyla Chromia ChromaWay’in tecrübesine dayanan bir proje.

Chromia (CHR) Nedir? Geleceği var mı?

Motivasyonu – Chromia neyi amaçlıyor?

Ethereum gibi platformlar her türlü uygulamanın teoride uygulanmasına izin verirken pratikte birçok sınırlamalar söz konusu oluyor: Kötü kullanıcı deneyimi, yüksek ücretler, sinir bozucu geliştirici deneyimi, düşük güvenlik… Bunlar, DApp’lerin yaygınlaşmasını önleyen olumsuzluklar.

İlgili: Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

Ekip merkezi olmayan uygulamaların tam potansiyelinin pratik ve kullanımı kolay araçlarla gerçekleştirilebileceği bir gelecek için çalıştığını ifade ediyor. Chromia, büyük ölçekli ve popüler uygulamaları desteklemek için üretilmiş. Kullanıcılara hızlı destek, kullanışlı özellikler ve uygun servis maliyeti sunmak için tasarlanmış.

CHR coin ve kullanım alanları

Chromia, hemen hemen her çeşit DApp için uygun olan, kullanışlı bir platform. Özellikle yüksek I/O (Input/Output; Girdi-Çıktı) kapasitesi gerektiren veya karmaşık veri setlerinin yönetimini gerektiren durumlara çok uygun. Aşırı miktardaki çok oyunculu çevrimiçi oyunlar (MMOG: Massively multiplayer online games) böyle bir duruma örnek gösterilebilir.

Chromia (CHR) Nedir? Geleceği var mı?

Blockchain oyunları giderek daha popüler hâle geliyor, ancak mevcut blockchain platformları MMOG’lerin ihtiyaçlarını karşılayamıyor.

Chromia, bütün oyun dünyasını blockchain’inde barındırabilir, önceden belirlenmiş kurallara göre geliştirilebilir ve kimsenin hile yapmamasını sağlayabilir.

Ekip bir MMOG uygulamasının Chromia’nın yeteneklerini sergilemenin en iyi yolu olacağına inanıyor. Çünkü MMOG’ler çok zorlayıcı gereksinimlere sahiptir; dolayısıyla MMOG’ları yönetip çalıştırabilmek, Chromia’nın her türlü zorlu ve karmaşık DAPP’ler için uygun olduğu anlamına geliyor.

İlgili: Metaverse nedir, geleceği nasıl? Güncel Metaverse haber ve gelişmeleri

Chromia coin ve ekibi

Henrik Hjelte: Kurucu Ortak, CEO

+27 yıllık geliştirici +12 yıllık girişimci tecrübesine sahip. Finans ve Bilgi Teknolojileri alanlarında uzman danışman.

Or Perelman: Kurucu Ortak, COO

Pazarlama ve büyüme alanında çalışan Bitcoin uzmanı. Safebit’in kurucu ortağı (erken dönem bitcoin cüzdanlarından). Hukuk mezunu. Ekosistemde geniş bir çevresi var.

Alex Mizrahi: Kurucu Ortak, CTO

Bitcoin 2.0’ın ilk uygulamasını yapan kişi. 2012 yılından itibaren açık kaynaklı renkli paralar (colored coins) projesine liderlik ediyor. Uygulamalı matematik alanında Master yapmış ve onur belgesi almış. Bitcoin hakkında akademik makale yazan birkaç kişiden biri.

Ekibin diğer üyeleri de oldukça yetkin görünüyor.

CHR coin fiyatıAnlık CHR fiyatı için tıklayınız
ATH fiyatı1.50$. Şu an bu seviyenin %86 altında
Toplam arz471.970.66 CHR
Dolaşımdaki adetAnlık dolaşımdaki CHR arzı için tıklayınız

41 sayfalık detaylı Whitepaper için TIKLAYINIZ.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: