BTC : 63349 ₺ ETH : 1572 ₺ XRP : 1.214 ₺ LTC : 285.4 ₺ USDT : 6.878 ₺ XLM : 0.4757 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Dikkat! Chrome eklentisi üzerinden 1.4 milyon XRP çalındı

Dikkat! Chrome eklentisi üzerinden 1.4 milyon XRP çalındı

Dikkat! Chrome eklentisi üzerinden 1.4 milyon XRP çalındı
0
huobi_koinmedya

Ripple XRP yatırımcıları dikkat! Chrome eklentisi üzerinden XRP’lerinizi kaybedebilirsiniz. Şu ana kadar 1.4 milyon XRP çalındı.


Chrome eklentisi üzerinden 1.4 milyon XRP çalındı

Dijital cüzdan kullanıcıları dikkat. Chrome uzantısı üzerinden bazı kötü niyetli aktörler, kripto para yatırımcılarının backup şifrelerine el koyuyor. Dijital cüzdan kullanıcıları, Google’da araştırma yaparken “Ledger Live Chrome” uzantılı bir reklam gördüğünüzde bu reklamdan uzak kalmanız şiddetle tavsiye ediliyor. Xrplorer forensics’in uyarılarına göre bu uzantının ardındaki hackerlar, 1.4 milyonluk XRP vurgununda bulundu bile. Bu rakamdan daha fazlası da risk altında olabilir.

Lütfen Bkz: Çin dijital yuan çalışmalarında sona geldiğini açıkladı

Konuyla alakalı xrplorer forensics’in twitter yolu ile yaptığı uyarıları aşağıda görüyoruz.

koinmedya_brave

“Sahte “Ledger Live” chrome uzantısı kullanıcıların backup şifrelerini toplamak için kullanılıyor. Verileri elde etmek için Google aramalarında ve Google Belge Servisinde reklam veriyorlar. Sadece geçen ay 200 bin XRP’nin çalındığını görüyoruz.”

Lütfen Bkz: BAT token neden pump yaptı?

Risk altında olan sadece XRP değil diğer kripto para cüzdanlarının da risk altına olabileceği belirtiliyor. xrplorer forensics başka bir tweet’inde şu ana kadar başka kripto paraların çalındığına şahit olmadık ama yine de diğer kripto para yatırımcılarının dikkatli olması gerektiği konusunda uyardı.

koinmedya_brave

Çalınan çoğu XRP’lere henüz dokunulmadığı ancak bir miktar çalıntı XRP’nin HitBTC üzerinden satıldığı belirtildi.

Kripto para yatırımcılarına dijital hesaplara ulaşmak için emin olmadıkları linklere tıklamamaları tavsiye ediliyor. Bazen email adreslerine gelen casus linkler sayesinde hackerlar, ciddi mağduriyetlere yol açabilir.

Kaynak