BTC : 64122 ₺ ETH : 1498 ₺ XRP : 1.347 ₺ LTC : 303.2 ₺ USDT : 6.829 ₺ XLM : 0.46 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri China telekom blockchain sim kartını tanıttı

China telekom blockchain sim kartını tanıttı

China telekom blockchain sim kartını tanıttı
0
huobi_koinmedya

China telekom, 5G ve nesnelerin interneti çağına hazır. Dev şirket blockchain sim kartını tanıttı. Blockchain teknolojisi sayesinde China telekon daha hızlı ve güvenli telekomünikasyon hizmeti sunacak


China telekom blockchain sim kartını tanıtarak rakiplerinin önüne geçti

China teekom, yeni blockchain sim kartını tanıttı. China Telekom’un blockchain ARGE departmanı yöneticisi David Wei Liang, Forkast’tan Angie Lau’nın sorularını cevaplandırdı. Liang, 5G ve nesnelerin interneti çağında blockchain sim kartlarının telekomünikasyon hizmetlerinde önemli bir paradigma değişimine yol açtığını belirtti. Bu süreçte blockchain konusundaki gelişmelerin çok hızlı yaşandığını ve China telekom’un bu konuda geri kalmaması gerektiğini belirtti.

Lütfen Bkz: Deutsche Telekom blockchain teknolojisine göz kırpıyor

Liang, 5G ve nesnelerin interneti çağında insanların güvenli ve hızlı biçimde şahsi bilgilerini korumaları, transfer etmeleri ve paylaşmaları gerekiyor. Bu süreçte merkeziyetsiz blockchain teknolojisi işimizi kolaylaştırıyor. Bilindiği üzere nesnelerin interneti sayesinde internete bağlanan ve uzaktan kontrol edilebilen eşyalar, sadece cep telefonları ve laptoplarımız olmayacak. Evimizde bir çok elektronik eşyamız internete bağlanabilecek ve uzaktan kontrol edilip programlanabilecek. Evinizdeki kombinin ayarından buz dolabınızdaki yiyeceklerinize kadar birçok şahsi bilgilerimiz, internet ortamına girecektir. Bu nedenle bu bilgilerin güvenliği ve kontrolü önem kazanıyor. Blockchain sim kartı projesi, merkezi kurumların sim kartlarına göre daha fazla mahremiyet ve güvenlik sağlıyor.

koinmedya_brave

Liang, Çin’deki anti-kripto para kanunlarının blokzinciri sim kartı projesi aleyhinde bir durum oluşturmadığını ileri sürüyor. Liang’a göre Çin, kripto paralara karşı gösterdiği katı tutumu blockchain için göstermiyor. Liang, ayrıca sim kart projelerinin özel ve kamu blokzinciri ağları ile ortak çalışabileceğini belirtti. Sim kart, doğrudan blokzinciri node’ları ile bağlantılı olacak ve diğer blockchain ağlarının node’leri ile bağlantı kurabilecek.

Lütfen Bkz: Kripto paralarının geleceğine Asya yön verecek, ABD değil

Liang, Çin yönetiminin blockchain teknolojisi konusunda önem verdiğini ve bu konudaki gelişmeleri desteklediğini bir kez daha vurguladı.

Kaynak

koinmedya_brave