1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Chiliz gündem: CHZ spor sektörünü dönüştürüyor

Chiliz gündem: CHZ spor sektörünü dönüştürüyor

Chiliz gündem: CHZ spor sektörünü dönüştürüyor
0

Socios.com’un Chiliz platformu büyümeye ve genişlemeye devam ediyor. En son Chiliz CHZ haberleri için haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz.


En son Chiliz CHZ haberleri

Chiliz dünya geneli futbol ve basketbol gibi spor takımları ile anlaşarak taraftar tokenlerı (dijital taraftar kartları) üretiyor. Juventus, Galatasaray, Atletico Madrid ve Paris Saint Germain gibi futbol takımları kendi takımlarına ait taraftar tokenlarını Chiliz üzerinden piyasa sürdüler. Bu taraftar tokenları, limitli sayılarda üretiliyor ve Chiliz borsasında satışa sunuluyor.

Chiliz, anlaştığı takım sayısını 2020 yılının sonuna kadar 50’nin üzerine çıkarmayı planlıyor. İspanya merkezli esport platformu Team Heretics, Socios.com’a katıldı ve TH tokenları da Chiliz borsasında listelenmeye başlayacak.

İlgili: Galatasaray Chiliz CHZ anlaşması basketbola sıçradı

koinmedya_brave

125 bin adet TH taraftar token piyasaya sürüldü. Bu tokenların 90 bin adedi tanesi 2 euro’dan Socios.com’dan piyasaya sürülecek. 35 bin adedi ise Chiliz.net’den taraftarlarla buluşacak. ICO sürecinde her bir yatırımcı ancak 50 adet token satın alabilecek.

Team Heretics 2016 yılında kuruldu. Team Heretics’in takımları Counter Strike, Global Offensive, Fortnite ve Rainbow Six Siege gibi online oyunlar üzerinde ciddi mücadele gösteriyor. Team Heritcs’in 708,000’ün üzerinde takipçisi bulunuyor. Team Heretics müsabakalarına Adidas, KFC ve Logitech gibi firmalar sponsor oluyor.

Chiliz Borsasının CHZ isimli utility tokenı (hizmet token) üzerinden taraftar token satışı gerçekleştiriliyor. CHZ yazının kaleme alındığı saatte 1.78 cent’ten işlem görüyor. CHZ token’ın toplam piyasa arzı 8.888 milyar adet. CHZ tokenın 4.916 milyar adedi piyasaya sürüldü. CHZ’nin toplam piyasa büyüklüğü 87.76 milyon dolar ve CoinMarketCap sıralamasında 112’inci sırada yer alıyor.

CHZ, 18 Ağustos 2020’de (dün) 2.2 cent’i görerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Aşağıdaki grafikte CHZ fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Chiliz CHZ haberleri Chiliz gündem: CHZ spor sektörünü dönüştürüyorKaynak

Total
0