BTC : 80782 ₺ ETH : 1.786 ₺ XRP : 44.26 ₺ LTC : 7.73 ₺ USDT : 336.6 ₺ XLM : 0.2301 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Charles Hoskinson fiat para için acı konuştu

Charles Hoskinson fiat para için acı konuştu

Charles Hoskinson fiat para için acı konuştu
0

Cardano (ADA) CEO’su Charles Hoskinson fiat para ve FED politikaları için acı konuştu. Hoskinson, fiat paralara karşı meydan okumanın zamanı geldiğini söyledi.


Hoskinson fiat para ve FED sistemine meydan okuyor!

Ethereum’un kurucularından olan ve Cardano’nun CEO’su Charles Hoskinson’dan cesur ve bir o kadar resmi makamları tahrik edecek açıklamalar geldi.

Charles Hoskinson, ABD para politikalarının Wall Street’teki bir grup yatırımcıyı zengin ettiğini ileri sürdü. Ayrıca bu tip politikalar küçük ve orta boyuttaki işletmelere ciddi biçimde zarar veriyor. Hoskinson, yaklaşan ekonomik krizin kripto paralara iyi bir fırsat sunduğunu belirtti. Hoskinson, yaklaşan kriz döneminin geleneksel finansal sisteme meydan okuma zamanı olduğunu vurguladı.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

koinmedya_brave

Hoskinson:

“İnsanlar işlerini kaybettiler ve kiralarını ödeyenmiyor. Ev sahipleri ise kira toplayamadıkları için çok zor durumdalar. İnsanlar kredilerini ödeyemiyor. Yaşananlar bir kredi krizi. Her alanda tüketimde de ciddi düşüşler gözleniyor. İnsanlar tüketimlerini erteliyor. Araba endüstrisi çok zor durumda.”

“İşe gitmiyoruz ama tatilde de değiliz. Oteller, seyahat acenteleri ve turizm sektörü çok zor durumda. Bu endüstrilerde çalışan insanlar, temel tüketim ihtiyaçlarını karşılayacak geliri elde edemiyor. Lüks tüketim mallarının satışı neredeyse sıfırladı. Ekonomide kötü bir dalgalanmalar zinciri başladı. Bir sektördeki çöküş diğerini de çöküşe zorluyor.”

Hoskinson, İtalya’daki tecrit politikalarının en çok küçük ve orta boyuttaki işletmeleri zor durumda bıraktığını belirtti. Krizden en çok düşük ve orta gelir grubu etkiledi. Hoskinson, İtalya’da yaşananların benzerinin ABD’de de yaşanacağını düşünüyor.

Hoskinson, New York Şehrinde 20 binin üzerinde restoran olduğunu ve işletmelerin en az 10 bininin iflas edeceğini belirtti.

Kısaca Hoskinson, asimetrik bir kriz yaşandığını iddia ediyor. Hoskinson’a göre kriz sürecinde zenginler daha zenginleşirken fakirlerin daha da fakirleşeceğini ileri sürüyor.

Kaynak