BTC : 78175 ₺ ETH : 2680 ₺ XRP : 2.073 ₺ LTC : 401.6 ₺ USDT : 7.018 ₺ XLM : 0.734 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Chainlink ve Tezos kripto piyasası çöküşüne dayanabildi – Peki, neden?

Chainlink ve Tezos kripto piyasası çöküşüne dayanabildi – Peki, neden?

Chainlink ve Tezos kripto piyasası çöküşüne dayanabildi – Peki, neden?
0
huobi_koinmedya

Chainlink ve Tezos kripto piyasasındaki çöküş karşısında yükseliş kaydedebilen birkaç altcoinden ikisi. İşte, bu kripto paraların yükselişinin arkasındaki sebepler.


Chainlink ve Tezos çöküş karşısında yeşil kalabildiler

Kripto piyasası düşüşüne devam ediyor ve toplam piyasa değeri de 200 milyar doların altına kaydı. Mevcut piyasada ayıların pençesinden kurtulabilen birkaç kripto var ve Chainlink de onlardan biri.

Piyasada Pazartesi günü başlayan satış dalgası haftanın ortasına kadar vardı. Toplam piyasa değeri şimdiye kadar 4 milyar dolar kaydetti. Kripto kara tablosu ise kırmızı içinde yüzüyor. Haftalık zirve 206 milyar dolardan ise 10 milyar dolarlık bir düşüş var.

Bitcoin ise düşüşe öncülük ediyor. BTC yüzde 2.7 kayıp ile dün geç saatlerde 7,150 doları gördü. O zamandan bu yana bir miktar toparlanma olsa da genel durum artan ölçüde ayı kalmaya devam ediyor.

koinmedya_brave

Yine de piyasa çöküşünden kurtulabilen ve yeşil görünen birkaç kripto var ki bunlardan biri Chainlink. LINK son bir günden yüzde 14’lük artış kaydetti.

Chainlik yükselişte

LINK, 2 dolar gibi bir dipten yükselişe geçerek, 2.30 doların üzerine çıktı. Böylece son 24 saatin en iyi performans gösteren kripto paralarından biri oldu. Piyasa değeri 800 milyon doları geçerken, işlem hacmi de 227 milyon dolara yükseldi.

Bu yükselişin sebebi ise LINK’in bir borsada listelenmeye başlayacağı haberi ile ilgili. Bittrex, son blog yayınında, yakında Chainlink desteği vermeye başlayacağını ve kriptoyu platformda listeleyeceğini duyurdu. Bu listelemelerin kripto fiyatına bu kadar etki yaptığı son bir yılda pek görülmedi.

Bittrex ilk sıradaki borsalardan biri değil. Ama ABD platformu var ki bu da LINK sahipleri için iyi bir haber.

koinmedya_brave

İlgili – Ampleforth ortaklığı haberi LINK coine prim kazandırdı: %11 artış

Günün diğer kazananı Tezos

Coinmarketcap verilerine göre piyasada ilk 50’deki kriptolar arasında performansı ve yükselişi ile dikkat çeken sadece LINK değil.

Kırmızıya bürünen kripto denizinde yeşil görünen bir diğer altcoin ise Tezos. XTZ sağlam bir yüzde 10’luk yükseliş ise 1.55 doları gördü. Bu yükselişin sebebi ise soğuk cüzdan üreticisi Ledger’in yakın bir zamanda XTZ desteği eklemesi. Başka bir sebep ise Ledger Live uygulamasının son versiyonunda Tezos’a stake etme desteğinin gelmesi.

Altın destekli DigixDAO da şu an etkileyici bir yüzde 12’li ralli ile 20 doların hemen altında fiyatlanıyor. DGD momentumunun arkasındaki sebep ise bu yıl altın piyasalarının boğa olması olabilir.

İlgili – Altın teminatlı DGX token Switcheo platformunda listelendi

Kaynak