1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Chainlink neden DeFi yatırımcılarının takibinde?

Chainlink neden DeFi yatırımcılarının takibinde?

Chainlink neden DeFi yatırımcılarının takibinde?
0

Kripto para piyasalarının en popüler altcoinlerinden Link için güncel Chainlink teknik analizi, Link/USD paritesi ve Chainlink fiyat grafiği için lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


Chainlink neden DeFi yatırımcılarının takibinde?

Yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre DeFi ve DeFi’lerle ilgili kripto paraların toplam piyasa değeri 12.33 milyar dolar civarında. Bu rakam birkaç gün içerisinde 10 milyar doların altında seyrediyor. DeFi’lerde tekrardan bir canlılık gözleniyor.

CoinMarketCap’e göre toplam piyasa büyüklüğüne göre DeFi listesinin ilk sırasında Chainlink yer alıyor. Chainlink’in toplam piyasa büyüklüğü yazının kaleme alındığı saatte 3.88 milyar dolar. Aşağıda canlı Chainlink fiyat grafiği ve güncel Link/USD paritesi veriliyor.

koinmedya_brave

Güncel göstergeler DeFi ve Chainlink için Haziran-Ağustos döneminin başlangıç sürecini hatırlatıyor. Bu dönemde ilk olarak Chainlink fiyatlarında ciddi değer artışı başladı. Ardından DeFi tokenlarının fiyatlarında olağanüstü değer artışları gözlendi. Bilindiği üzere Chainlink, DeFi platformlarına oracle hizmeti (blockchain’ler arası veri aktarımı) sunuyor. Doğal olarak DeFi’lerdeki canlılık Chainlink fiyatlarını da olumlu etkiliyor.

Lütfen Bkz: Chainlink LINK coin nedir? Yatırım yapılır mı?

İlgili: Kripto para nedir? nereden nasıl alınır?

Aşağıdaki grafikte 2020 yılı LINK/USD paritesindeki değişimi görüyoruz. Fiyatlar 1 Haziran’da 4 dolar civarındayken ciddi bir ivme yakalıyor ve 16 Ağustos’ta 19.85 doları görüyor. Bu tarihten sonra gerilemeye başlayan LINK/USD paritesi, 23 Eylül 2020’de 7.5 dolara kadar geriliyor.  

chainlink teknik analizi Chainlink neden DeFi yatırımcılarının takibinde?

Son günlerde Chainlink’in tekrardan değerlendiğini görüyoruz. Chainlink’in ardından DeFi’lerde de bir canlılık yaşanıyor. Link/USD paritesi 11 doların üstüne çıktı. İlerleyen günlerde Link’in göstereceği performans, DeFi’lerin kaderini etkileyecek gibi. Kısaca Chainlink, DeFi’lere liderlik ediyor. Aşağıdaki tabloda en yüksek piyasa değerine sahip DeFi tokenlarını görüyoruz.

chainlink teknik analizi Chainlink neden DeFi yatırımcılarının takibinde?

Aşağıdaki grafikte Chainlink teknik analizini görüyoruz. LINK/USD paritesi azalan koridor formunu nihayet üsten kırdı. 50 günlük hareketli ortalama seviyesinde bir dip formu oluşmaya başladı. Eğim ilerleyen süreçte pozitife dönebilir.

chainlink teknik analizi Chainlink neden DeFi yatırımcılarının takibinde?Benzer şekilde MACD değerleri de pozitif eğim gösteriyor ve sıfır bandından çıkmak üzere. Link’teki hedef 13 dolar. Kısa sürede Link boğaları 13 doları test edebilir.

Kaynak