BTC : 1.793 ₺ ETH : 6.78E-6 ₺ XRP : 68 ₺ LTC : 0.0008476 ₺ USDT : 342 ₺ XLM : 526.6 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Chainlink on chain hacmi patladı – LINK fiyatı da takip eder mi?

Chainlink on chain hacmi patladı – LINK fiyatı da takip eder mi?

Chainlink on chain hacmi patladı – LINK fiyatı da takip eder mi?
0

Chainlink on chain hacmi çok büyük bir artış gördü. İşlem hacmi ile kripto paranın fiyatı arasında geçmiş yıllarda bir korelasyon vardı. LINK fiyatı bu durumda nasıl etkilenir?


Chainlink on chain hacmi patladı

Chainlink’in (LINK) 2019 yılı boyunca en iyi performans gösteren paralardan biri olması bir sır değil. Kripto para Haziran’da yeni tüm zamanların en yüksek değerini kaydetmiş ve yılı da başlangıç noktasından önemli ölçüde yukarıda bitirmişti.

Bu boğa fiyat hareketi de garanti değil. Fiyat yükselişine kripto paranın kümülatif on-chain işlem hacminin 4 milyar doları aşmasına izin veren büyük bir işlem hacmi akışı yön vermişti.

Şimdiki hacim büyümesi de yeni bir boğa fiyat hareketlerine yorumlanabilir. Bir analist kısa süre önce LINK’in dev kazançlara kucak açmaya hazırlık yaptığını söyledi. Özellikle de önümüzdeki birkaç ay için Bitcoin karşısında harekete geçebilir.

koinmedya_brave

İlgili – Altcoin enkazında ayakta kalabilen nadir coin: ChainLink

Chainlink on chain cahmi çok büyük bir artış gördü. İşlem hacmi ile kripto paranın fiyatı arasında geçmiş yıllarda bir korelasyon vardı. LINK fiyatı bu durumda nasıl etkilenir?

Son yıllarda, Chainlink’in fiyatı ile işlem hacmi arasında sıkı bir korelasyon olduğunu söyleyebiliriz. Yine de bu korelasyonun sebebi net değil. Buradaki bağlantı, kripto paranın bir yıllık büyümesinin bir yan ürünü de olabilir.

Kripto paranın kapıldığı bu makro trend, LINK’in işlem hacminin ilk defa 4 milyar doları geçmesine de katkı yapmıştı. Bu da kripto için önemli bir eşik. Ayrıca kısa vadede Chainlink’in alım baskısı görmeye devam edeceğinin de bir işareti.

Blockchain araştırma ve analiz şirketi Glassnode, son tweetinde bir grafik de paylaşarak kriptonun on-chain hacmindeki büyük artışa dikkat çekiyor. Tweette ise şöyle deniliyor: “Kümülatif LINK on-chain hacmi 4 milyar doları geçti.”

LINK de kısa vadede kazanç sağlar mı?

Şu an Chainlink yüzde 3 civarında bir düşüşle 2.20 dolardan işlem görüyor. Bu da dün kaydedilen yerel günlük zirve olan 2.25 dolardan çok az bir gerileme anlamına geliyor.

İlgili – Chainlink ve Tezos kripto piyasası çöküşüne dayanabildi – Peki, neden?

Ancak buna rağmen haftalık dip seviyesi olan 1.92 dolardan önemli ölçüde yükselmiş görünüyor. Ayrıca son haftalarda, piyasanın büyük bir bölümü gibi Bitcoin fiyat hareketlerini yakından takip ediyor.

Kaynak

Etiketler: