1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Chainlink yatırımcılarını heyecanlandıran karar!

Chainlink yatırımcılarını heyecanlandıran karar!

Chainlink yatırımcılarını heyecanlandıran karar!
0

Chainlink oracle hizmetleri sayesinde reel piyasada en çok talep gören projeler arasında yer alıyor. Bu sayfada Chainlink gündem, haber ve son dakika gelişmeleri ile karşınızdayız.


Chainlink yatırımcılarını heyecanlandıran karar!

2020 yılının en çok kazandıran kripto paraları arasında Chainlink ilk sıralarda yer alıyor. Link/USD paritesi 2020 yılına 1.80 dolarla merhaba dedi. LINK, 16 Ağustos 2020’de ise 19.85 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink (LINK) Teknik Analizi, Link Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Eğer 2020 yılının ilk gününde 1,000 dolarlık Chainlink alsaydınız 16 Ağustos’ta paranız 11,000 dolardan fazla olurdu. Yazının kaleme alındığı saatte ise 6,338 dolar paranız olurdu. Aşağıda canlı LINK/USD paritesini görüyoruz.

koinmedya_brave


Chainlink’in 2020 yılında gösterdiği başarı altcoinlerin ve özellikle DeFi’lerin canlanmasına neden oldu. CoinMarketCap’e göre DeFi grubu kripto paralar arasında ismi zikredilen Chainlink, DeFi platformlarına oracle hizmeti sunuyor. Yani Chainlink blockchain’i oracle hizmetleri sayesinde blockchain’ler arası ya da reel dünyadan blockchain’e veri aktarımında bulunuyor.

Kimi analistlere göre Chainlink fiyatlarındaki değer artışı DeFi platformlarındaki değer artışının öncü göstergesi. Şu sıralar Chainlink tekrardan değer kazanmaya başladı. LINK/USD paritesindeki değer artışına paralel olarak DeFi tokenlarının fiyatlarında da değer artışı yaşanıyor.

Bugün ChainLink yatırımcılarını heyecanlandıracak bir gelişme AB pazarından geldi. AB’nin en büyük kripto para borsası Bitstamp, Chainlink’i listeleme kararı verdi. ABD’den sonra en yüksek potansiyele sahip olan AB piyasalarından böyle bir adımın gelmesi, Link yatırımcılarını sevindiriyor.

Lüksemburg merkezli Bitstamp kripto para borsası, regüle olmuş borsalar arasında zikrediliyor. Bitstamp’te listelenen Chainlink, kolayca AB’li yatırımcılarla buluşabilecek.

Chainlink oracle alt yapısı sayesinde sadece kripto para yatırımcılarının radarında değil. Reel ekonomiden blockchain teknolojisini kullanmak isteyen birçok firma Chainlink’in kapısını çalıyor.

Özellikle veri akışında blockchain’in hızından ve güvenliğinden yararlanmak isteyen reel firmalar veri akışı için Chainlink’in oracle hizmetlerine ihtiyaç duyuyor.

Kaynak

ChainLink satış baskısına Bitcoin’den daha iyi direniyor olabilir mi?

Kripto piyasasında sık sık görülen bir durum var. Bir boğa piyasasında bazı altcoinler Bitcoin’den bile daha iyi performans gösteriler. Sonuçta bazılarına göre bu kripto paralar çok değerli kabul edilir. Ancak bir ayı piyasası başlayınca, en çok satış baskısı altında olanlar da bu bahsettiğimiz coinler olur.

Ancak öyle görünüyor ki Chainlink bu duruma meydan okuyan kripto. Bugünlerdeki performansı da buna işaret ediyor. Çünkü piyasada yaşanan ayı fırtınasına LINK fiyatı daha iyi dayanıyor görünüyor.

2-3 Eylül’de yaşanan piyasa kıyımında kripto paraların çoğu yerel dip sevilerine geriledi. Bitcoin’in kısa süreliğine 10,000 doların altını gördü. LINK ise 9.22 dolara kadar düştü. Buna rağmen son birkaç günde LINK grafiklerde hayran bırakan bir toparlanma girişimi sergiliyor.

ChainLink satış baskısına Bitcoin'den daha iyi direniyor olabilir mi?

Kaynak: Trading View

Bitcoin ile Chainlink fiyat performansları kıyaslandığında, BTC’nin mevcut satış baskısını azaltmak için 50 Hareketli Ortalama’yı (MA) geçmeye çalıştığı görülüyor. LINK ise son 24 saatte 50 MA’nın üzerinde pozisyonunu korudu. Piyasanın lider altcoinleri arasında sadece LINK’in şu an 50 MA’nın üzerinde olduğunu görüyoruz. Chainlink ise ayı piyasasının pençesinden kurtulmada liderlik ediyor.

Lütfen Bkz: Chainlink Rehberi: Chainlink (LINK) nedir? Yatırım yapılır mı?

LINK fiyatının Bitcoin’e bağımlılığı daha az. Bu iki kripto arasında en düşük düzeyde korelasyon gözlemleniyor. Boğa rallisi sırasında birçok uzman, bu korelasyonun düzeltme döneminde artacağını iddia ediyordu. Buna rağmen LINK şu an bu öngörülere karşı yönde hareket ediyor. Şimdi de durumdan yararlanarak yeniden ralli yapmaya çalışıyor.

Santiment’in son analizi de benzer bir duruma dikkat çekiyor. Analiz platformu Twiter üzerinden şöyle diyor: “LINK toparlanma moduna geri döndü ve yeniden altcoinlere boğa Pazar günü liderlik etti. Bizim topluluğumuzun stratejisini bir parçası Chainlik ve diğerlerini 30d MVRV değerini takip etmekle ilgili.”

Kaynak

Chainlink oracle nedir?

Oracle hizmetleri, reel dünyadaki verileri blockchain’lerdeki akıllı sözleşmelere aktarmaya yarayan bir teknolojidir. Oracle hizmetlerin Chainlink öne çıkan projelerin başında yer alıyor.