1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. SEC’in Ripple’dan sonraki kurbanı LINK coin mi olacak?

SEC’in Ripple’dan sonraki kurbanı LINK coin mi olacak?

SEC’in Ripple’dan sonraki kurbanı LINK coin mi olacak?
0
“sportsbet”

Chainlink oracle hizmetleri sayesinde reel piyasada en çok talep gören projeler arasında yer alıyor. LINK coin Market cap değerlerine göre 7. sırada. Kulislerde dolaşan bir söylenti yatırımcıları tedirgin etti. SEC’in Ripple’dan sonraki hedefi LINK coin mi oluyor?


SEC’in yeni hedefi LINK coin mi?

Zeus Capital, SEC’in Chainlink ve kurucusunun peşinde olduğu iddasında bulundu.

koinmedya_telegram

Londra merkezli yatırım şirketi Zeus Capital, Chainlink’in kurduğu ortaklıkları da sorgulayarak, projenin DeFi’de yer alan Flash kredi sisteminin ana yararlanıcısı olduğunu dile getiriyor.

Zeus Capital hali hazırda Chainlink’in yasa dışı faaliyetlerini ortaya çıkarmaya yönelik 100 bin dolar ödüllü bir programı da yürütüyor.

koinmedya_brave

Zeus Capital twitter ekipleri, Ripple hakkında devam eden SEC davasının benzeriyle Chainlink’in de yüz yüze gelme aşamasında olduğunu iddia etti.

XRP şimdiden %15’ten fazla düştü ve şov henüz başlamadı bile. Sırada kim var? İpucu: Daha merkezi birşey, her hafta işe yaramaz tokenlere milyonlarca dolar.

Zeus Capital tweeti analist ve youtuber, Tone Ways tarafından retweet edildi. Tone Vays tweetinde, Ripple’ın ilk günden beri bir menkul kıymetler dolandırıcılığı olduğunu ve Ripple ekibinin de bunun farkında olduğunu iddia etti.

Sergey Nazarov Ripple’la aynı kaderi paylaşacak

Kripto para fenomenlerinden Anthony Pompliano böyle düşünüyor.

chainlink haber SEC'in Ripple'dan sonraki kurbanı LINK coin mi olacak?

Pompliano’ya göre, Ripple kayıtsız menkul kıymetlere yönelik işlemler gerçekleştirdi; ve bundan kurtulabileceğini zannetti. Zeus Capital tweeter ekibi de Pompliano’ya cevaben, Chainlink ve kurucusunu da Ripple’ın yolundan gittiğini vurguladı.

Kasım ayında, Zeus Capital, Chainlink’in yasadışı faaliyetleri hakkında bilgi toplamaya yönelik 100 bin dolarlık bir ödül programı başlattı. Zeus ekibine göre, 57.000 $ şimdiden dağıtıldı ama 43.000 $ boşta..

Sonuç olarak, Zeus Capital, Chainlink’in nihayetinde SEC tarafından bir davaya konu edileceğine ve kurucularının yargılanacağına inanıyor.

Canlı LINK coin fiyatı: $ 24.52

İlgili: Chainlink LINK coin fiyat tahmini 2020-2025

İlgili: Chainlink LINK coin nedir? Yatırım yapılır mı? Geleceği var mı?

Kaynak

ChainLink haber: Kurucusu Nazarov merak edilen sorulara cevap verdi

Haziran-Ağustos 2020 döneminde kripto para piyasalarında tam anlamıyla bir Chainlink fırtınası yaşandı. Aynı dönemde DeFi (Merkezsiz Finans) platformlarının da gelişimine şahit olduk. Chainlink hem reel ekonomide hem de kripto para piyasalarında birçok projeye oracle hizmeti sunuyor. Yani blockchain’ler arasında veri akışına neden oluyor.

Chainlink blockchain’i başta Google ve Microsoft olmak üzere birçok dev firmaya oracle hizmeti sunuyor. Chainlink’i reel ekonomide ve kripto para piyasalarında yoğun ilgi görmesi LINK/USD fiyatlarına da olumlu yansıdı. 2020 yılına 1.80 dolar bandında giren Link, Ağustos 2020’de 20 doları gördü. Ancak 2020’nin son çeyreğinde Chainlink’in kripto parasında benzer performansı göremiyoruz. LINK/USD paritesi yazının kaleme alındığı saatte 13 dolar civarında alıcı buluyor. Aşağıdaki grafikte 2020 yılı boyunca Link fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz.

chainlink haber SEC'in Ripple'dan sonraki kurbanı LINK coin mi olacak?

Chainlink’in CEO’su Nazarov katıldığı podcast yayınında önemli açıklamalarda bulundu. DeFi’lere teknik destek sunan Chainlink’in CEO’suna göre DeFi’ler 2008 yılında hayat bulmuş olsaydı 2008 Küresel Emlak Krizi yaşanmazdı. 2008 yılında yaşanan ekonomik krizin oluşmasında bankacılık ve finans şirketlerinin açgözlü politikalarının neden olduğuna inanılıyor. 15 Eylül 2008 yılında ünlü yatırım şirketi Lehman Brothers’ın iflasını ilan etmesi 2008 Ekonomik Krizini tetiklemişti.

Lütfen Bkz: Chainlink Rehberi: Chainlink (LINK) nedir? Yatırım yapılır mı?

Nazarov, geleneksel finansal piyasalardaki hisse senetlerin yıllık getirileri ile DeFi platformlarına yatırılan fonların getirisi kıyaslıyor. DeFi staking getirilerin oldukça yüksek getiri oranlarına dikkat çekiyor. DeFi lehine oluşan yüksek fark, bu yeni piyasalara yoğun para girişine neden oluyor. Ancak küresel finansal büyüklüğü ile kıyaslandığında DeFi’lere yatırılan fon miktarı oldukça düşük seviyede kalıyor.

Nazarov, yakın zamanda sigorta ve sigortacılık endüstrisinden kripto para piyasalarına yönelik yoğun bir ilgi yaşanacağını düşünüyor. Sigorta şirketleri sözleşmelerini tokenize ederek NFT (non-fungible token) tokenlarına çevirebilir. Ayrıca son dönemde bazı emeklilik planlarının portföylerini Bitcoin ile çeşitlendirmeye başladıklarını da belirtmekte yarar var.

Kaynak

Chainlink oracle nedir?

Oracle hizmetleri, reel dünyadaki verileri blockchain’lerdeki akıllı sözleşmelere aktarmaya yarayan bir teknolojidir. Oracle hizmetlerin Chainlink öne çıkan projelerin başında yer alıyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.