BTC : 82488 ₺ ETH : 1.858 ₺ XRP : 45.75 ₺ LTC : 7.699 ₺ USDT : 350.2 ₺ XLM : 0.241 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Chainlink (LINK) Gündem: ChainLink satış baskısına Bitcoin’den daha iyi direniyor olabilir mi?

Chainlink (LINK) Gündem: ChainLink satış baskısına Bitcoin’den daha iyi direniyor olabilir mi?

Chainlink (LINK) Gündem: ChainLink satış baskısına Bitcoin’den daha iyi direniyor olabilir mi?
0

ChainLink satış baskısına Bitcoin’den daha iyi direniyor olabilir mi? Boğa dönemlerinde BTC’den daha iyi performans gösteren altcoinler var. Bir de ayı piyasasında lider kripto paradan performans olarak daha iyi toparlanan coinler de bulunuyor. BTC ile LINK arasında nasıl bir ilişki olduğuna bakalım.


ChainLink satış baskısına Bitcoin’den daha iyi direniyor olabilir mi?

Kripto piyasasında sık sık görülen bir durum var. Bir boğa piyasasında bazı altcoinler Bitcoin’den bile daha iyi performans gösteriler. Sonuçta bazılarına göre bu kripto paralar çok değerli kabul edilir. Ancak bir ayı piyasası başlayınca, en çok satış baskısı altında olanlar da bu bahsettiğimiz coinler olur.

Ancak öyle görünüyor ki Chainlink bu duruma meydan okuyan kripto. Bugünlerdeki performansı da buna işaret ediyor. Çünkü piyasada yaşanan ayı fırtınasına LINK fiyatı daha iyi dayanıyor görünüyor.

2-3 Eylül’de yaşanan piyasa kıyımında kripto paraların çoğu yerel dip sevilerine geriledi. Bitcoin’in kısa süreliğine 10,000 doların altını gördü. LINK ise 9.22 dolara kadar düştü. Buna rağmen son birkaç günde LINK grafiklerde hayran bırakan bir toparlanma girişimi sergiliyor.

koinmedya_brave

İlgili – Polkadot mu Chainlink mi?

ChainLink satış baskısına Bitcoin'den daha iyi direniyor olabilir mi?

Kaynak: Trading View

Bitcoin ile Chainlink fiyat performansları kıyaslandığında, BTC’nin mevcut satış baskısını azaltmak için 50 Hareketli Ortalama’yı (MA) geçmeye çalıştığı görülüyor. LINK ise son 24 saatte 50 MA’nın üzerinde pozisyonunu korudu. Piyasanın lider altcoinleri arasında sadece LINK’in şu an 50 MA’nın üzerinde olduğunu görüyoruz. Chainlink ise ayı piyasasının pençesinden kurtulmada liderlik ediyor.

İlgili – ChainLink’ten yeni bir rekor daha!

LINK fiyatının Bitcoin’e bağımlılığı daha az. Bu iki kripto arasında en düşük düzeyde korelasyon gözlemleniyor. Boğa rallisi sırasında birçok uzman, bu korelasyonun düzeltme döneminde artacağını iddia ediyordu. Buna rağmen LINK şu an bu öngörülere karşı yönde hareket ediyor. Şimdi de durumdan yararlanarak yeniden ralli yapmaya çalışıyor.

Santiment’in son analizi de benzer bir duruma dikkat çekiyor. Analiz platformu Twiter üzerinden şöyle diyor: “LINK toparlanma moduna geri döndü ve yeniden altcoinlere boğa Pazar günü liderlik etti. Bizim topluluğumuzun stratejisini bir parçası Chainlik ve diğerlerini 30d MVRV değerini takip etmekle ilgili.”

Kaynak