BTC : 78519 ₺ ETH : 2717 ₺ XRP : 2.119 ₺ LTC : 404.5 ₺ USDT : 7 ₺ XLM : 0.7387 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Chainlink Link fiyatı rekor kırmasının sebebi belli oldu

Chainlink Link fiyatı rekor kırmasının sebebi belli oldu

Chainlink Link fiyatı rekor kırmasının sebebi belli oldu
0
huobi_koinmedya

Chainlink efsanesi bugün de devam ediyor. Link fiyatı rekor tazeledi ve 6 doların üstüne çıktı. Link’in gösterdiği performansın altından ne var?


Chainlink Link fiyatı rekor tazeledi

Chainlink, 2020 yılının ilk günkü fiyatına göre değerini 3.5 kattan fazla arttırdı. 2020 yılına girerken Chainlink’e 1 dolar yatıran yatırımcılar karşılığında 3.5 dolardan fazla kazandı.

Chainlink, Dogecoin, Tezos, DeFi tokenları ve Crypto.com gibi yeni nesil kripto paraların öncülüğünü yaptığı yeni altcoin sezonunda Bitcoin hakimiyet oranı düşüşe geçti ve %62’lere kadar geriledi.

Framework Venture’ın kurucusu Vance Spencer’a göre Link fiyatlarındaki hareketlenmede DeFi platformlarının etkisi büyük. Link, birçok DeFi platformlarına oracle hizmeti sunuyor. Yani DeFi platformlarına diğer blockchain’lerden ve dış dünyadan veri aktarıma aracılık ediyor. DeFi platformlarının işlem hacmi 2020’nin ilk yarısında 5’e katladı. DeFi platformları talebindeki artış Link fiyatların da olumlu yansıyor.

koinmedya_brave

İlginç olanı ise şu: Ethereum fiyatlarında benzer artış gözlenmezken Chainlink fiyatlarında artış gerçekleşiyor. Oysa DeFi platformları büyük çoğunlukla Ethereum blockchain’inde işlem görüyor.

Bu arada şunu da belirtmekte yarar var. Chainlink’in teknik hizmet sunduğu tek piyasa DeFi piyasası değil. Birçok özel şirket, çok uluslu şirket ve kamu kuruluşları Chainlink’ten teknik hizmet satın alıyor. Tüm bu gelişmeler Link talebini arttırıyor.

Chainlink’in oracle hizmetlerinden destek alan DeFi platformları şu şekilde; Kyber Network, AVA, Graph Protocol, Opium Network, Synthetix ve bZx.

Spencer, Chainlink uzun vadeli bir proje mi soruna da cevap veriyor. Spencer, akıllı sözleşmelerin Web3’ün bir standardı haline geleceğini düşünüyor. Bu sürecin doğal bir sonucu olarak Chainlink projesi uzun vade de değer kazanacak.

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte Chainlink fiyatlarının son dönemde gösterdiği performans veriliyor.

Link fiyatı rekor Chainlink Link fiyatı rekor kırmasının sebebi belli oldu

Kaynak