BTC : 65801 ₺ ETH : 1637 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 320.7 ₺ USDT : 6.772 ₺ XLM : 0.5414 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin ChainLink Binance ile ortaklık anlaşması imzaladı

ChainLink Binance ile ortaklık anlaşması imzaladı

ChainLink Binance ile ortaklık anlaşması imzaladı
0
huobi_koinmedya

Chainlink Binance ile ortaklık yapmaya başlıyor. Bu konuda duyuru Cuma günü şirketin blog yayını üzerinden yapıldı.


ChainLink Binance ile ortaklık anlaşması imzaladı

Oracle teknolojisi sağlamaya odaklanan bir Ethereum merkezli kripto projesi olan Chainlink, dünyanın önde gelen kripto para borsası ve altyapı sağlayıcısı Binance ile işbirliğine başlıyor.

Binance’nin Twitter hesabından yapılan duyuruda ise şöyle denildi: “Chainlink “oracle”larını kullanarak, Binance verilerini yeni nesil DeFi uygulamalarına bağlıyoruz.”

koinmedya_brave

Binance’nin bu blog makalesine göre, iki şirket Binance’in kripto para birimi piyasa verilerini Chainlink’in teknolojileri aracılığıyla blochchainlere bağlayacak. Bununla da merkezsiz finansın (DeFi) büyümesini sağlamak için birlikte çalışacaklar.

İlgili – Binance US altcoinler listesine yenilerini ekliyor: IOTA ve BUSD

Binance’nin çok popüler olan CEO’su Changpeng “CZ” Zhao da bu ortaklık ile ilgili sevincini şöyle ifade etti: “Binance’de blockchain ekosisteminin büyümesi için çalışıyoruz. Ekosistemin önemli bir parçası olarak merkezsiz finansın (Decentralized Finance) gelişimini de destekliyoruz. Binance, parasal özgürlüğü her yere ulaştırmak için birçok blockchain projesi ile birlikte çalışıyor. Binance verileri ve Chainlik ağı işbirliğinde ise DeFi’lerin büyümesinin hızlanmasına yardımcı olabiliriz.”

Binance verileri ile Chainlink “oracle”ları bir araya gelince birkaç kullanım alanı ortaya çıkıyor.

koinmedya_brave
  • İşlem otomasyonu: Bu entegrasyon, DeFi geliştiricilerine Binance üzerinde işlemleri otomatikleştirebilecek uygulamalar yapma olanağı tanıyacak. Binance’nin yazısında bu konuda şöyle denildi: “Bu, uygulama geliştirmeye daha fazla esneklik kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda mevcut alt yapı dışındaki yüksek değerli kripto paralar dışında kalan varlıklar için farklı riskten korunma stratejileri açabilecek.”
  • Binance’nin verileri on-chaine geliyor: Chainlink’in oracle sistemi, Binance’in engin veri setlerinin Ethereum blochaini ve DeFi, sigorta, ticaret finansmanı, yyun ve daha fazlası da dahil olmak üzere bir dizi uygulamaya eklenmesine izin verecek.

LINK fiyatı ne kadar arttı?

Bu arada bu tür gelişmelerin Chainlink (LINK) fiyatına olumsu etki yapması bekleniyor. Ancak LINK fiyatı bu gelişmelere yavaş tepki veriyor. CoinMarketCap verilerine göre, LINK son 24 saatte yüzde 5.34’lük bir artış kaydetti ve 2.82 dolardan işlem görüyor.

LINK’in son 7 günde gördüğü en düşüş değer ise 2.30 dolardı. Bitcoin’in dünden bu yana başı çektiği boğa canlanması ile piyasa genelindeki yüksek değerli kripto paraların çoğu kazançlı görünüyor.

Kaynak