BTC : 63460 ₺ ETH : 1648 ₺ XRP : 1.369 ₺ LTC : 302.8 ₺ USDT : 6.879 ₺ XLM : 0.6266 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple (XRP) fiyatları neden değişmiyor

Ripple (XRP) fiyatları neden değişmiyor

Ripple (XRP) fiyatları neden değişmiyor
0
huobi_koinmedya

Ripple, yeni ittifaklar, projeler ve ortaklıklar ile yine manşetlerde yer almayı başardı ancak AMBCrypto’nun son zamanlarda yaptığı röportajlar yatırımcıların karışık görüşlerini ortaya koyuyor.


Güney Koreli Woori Bank, daha önce Ripple’in blok zinciri teknolojisini kullanarak ‘ticari hale getirilmiş uluslararası havale’ sistemi sunmayı amaçladıklarını açıklamıştı. Bu karar, Japon Bankalarının Ripple’in teknolojisini uygulamaya karar verdikleri duyurusunun ardından yapıldı. 47 Japon bankasından 27’si bu ‘havale testinin’ bir parçası olarak projeye katıldılar.

‘Havale testi’ sonuçları olumlu çıkınca Güney Koreli bankalar, bunu sistemlerine uygulamak için adım attılar.

Woori yaptığı resmi duyuruda:

koinmedya_brave

“İki-üç mega zincir banka ve İnternet profesyonel bankaları gibi birçok banka uygulamayı hayata geçirmek için imkanları zorluyorlar” dedi.

Woori, sistemin 2019’da devreye gireceğini de açıkladı. Güney Kore’nin ikinci en büyük bankası olan Shinhan da bu uygulama da paydaş olarak yer alıyor.

Zip Remit, başlangıç noktası Kanada olan bir çevrimiçi para transferi çözümü sağlayıcısıdır. Ripple’in XRP dijital varlıklarını kullanarak büyük övgüye değer bir likidite çözümü olan xRapid’i başlatmasıyla Zei Remit, sistemi kendi ödeme yapılarına ekledi.

Twitter’da yaptıkları açıklamada:

koinmedya_brave

“@ Ripple’den #xrp’yi kullanmak, tüm işletmemizin çalışma şekli konusunda devrim yaratıyor. Ekibimiz, müşterilerimizin beklediği hizmetleri sunmak için yıllardır bankalara büyük miktarda ödeme yaptı. Şimdi parayı bilgi gibi hareket ettirebiliyoruz, bu, oyunu kökten değiştiriyor.” dediler.

Proje topluluğu da aynı şekilde heyecanlı görünüyordu. Twitter kullanıcısı Alton Smith şu yorumu yaptı:

“Başka bir tatmin olmuş XRP kullanıcısı daha. Bankacılık sektörünün gözümüzün önünde dönüştüğünü görüyoruz! ”

Bir diğer ticari ödeme çözüm platformu olan Fleetcor da, XRP teknolojisini kullanarak xRapid‘i uygulamak için denemelere başlamıştı.

Ripple, son bir ayda Brezilya’dan Itaú Unibanco, Hindistan’dan İndusInd, Singapur’dan InstaReM ve Brezilya’dan Beetech gibi birçok uluslararası finansal kurumla işbirlikleri yaptı.

Ripple’in kurduğu sağlam platform, finansal kuruluşlara küresel çözümleri daha hızlı ve daha ucuz hale getirmeye odaklanarak Ripple’in ilerlemesini durdurulamaz hale getirdi.

Tüm bunlara rağmen yorumlar ve beklentiler çeşitliliğini koruyor:

Twitter kullanıcısı hodor7777:

“Zamanı geldi. #XRP 2018’de Bitcoin’i aşacak. Aşırı abartı mı? ”

SBI Bankacılık Danışmanı Ravi Patel, AMBCrypto ile konuşarak,

“Banka, sadece daha hızlı, daha kolay, ucuz işlemlere önem veriyor ve şu anda Ripple’in teknolojisi işe yarıyor. XRP için Twitter’da hevesli yatırımcılar sürekli boğa piyasası vaat ediyor ancak ne zaman bir ‘ortaklık’ hikayesi haberi çıksa, XRP % 3-4 oranında düşüyor “dedi.

Bir kripto yorumcusu ve Teknoloji fanatiği olan Jose Martinez,

“Ortaklık açısından, Ripple, diğer coinlerden 1’e 10 oranında daha iyi performans göstermesine rapğmen, XRP’nin neden düştüğünün asıl cevabı, mevcut pazar senaryosudur. Bitcoin’e bağımlı olan bu piyasada önemli dirençler olan 12K, 14K ve 17K’da kırıldığında, son birkaç aydır ciddi gelişmeler gösteren altcoinlerin tarihi yeni seviyelere çıkacağı belli ve XRP kesinlikle ciddi bir aday.” dedi

GR Block Consultants’ın Operasyon Daire Başkanı Ryan Adabadze,

“Merkeziliğe yer olmayan bir dünyada Ripple için yer yok. Bitcoin’in DNA’sında XRP gibi coinler bulunmuyor “dedi.

Galler’den bir kripto yatırımcısı olan Paul Edwards,

“En düşük XRP seviyeleri burası. Alın ve HODL yapın. Burada önemli olan teknolojiyi anlamanız değil, 50 sterlini küçümsenemeyecek bir 1000 sterlin yapma şansınız” dedi

Capetown’dan bir blokzinciri geliştiricisi olan Pete Torodes,

“Bu roket bilimi değil, her şey Bitcoin’e bağlı. Bana yakın analistler, Nisan ve Mayıs’ın kripto piyasası için heyecanlı zamanlar olacağına inanıyorlar. Eğer bu doğruysa, Ripple, Tron ve Stellar 5-6 kat yükselme potansiyeline sahip coinler çünkü çalışkan takımları var” dedi.

Sitemizde yer alan yazı ve incelemeler yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz.