BTC : 84269 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 2.052 ₺ LTC : 397.3 ₺ USDT : 7.273 ₺ XLM : 0.7336 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano’daki sert yükselişin sebebi neydi?

Cardano’daki sert yükselişin sebebi neydi?

Cardano’daki sert yükselişin sebebi neydi?
0
huobi_koinmedya

Cardano’daki sert yükseliş, uzun süredir beklenen Shelley güncellemesinin başlamasıyla ilgili. ADA fiyatı, geçen sene Haziran’dan bu yana görmediği seviyeden işlem gördü.


Shelley güncellemesi ile Cardano’daki sert yükseliş

Cardano (ADA), piyasa değerine göre ilk 10’da yer alan kripto paralardan. ADA fiyatı dün ani bir fiyat yükselişi kaydetti ve yaklaşık yüzde 12 değer kazandı. ADA şu an 0.093 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın günlük zirvesi ise 0.096 doların üzerinde. Aşağıdaki grafikten de görülebileceği gibi keskin yükselişten sonra bir miktar düzeltme yapmış.

Bu fiyat seviyeleri kripto paranın son bir yılda gördüğü en yüksek değerler. Geçen sene Haziran’da, ADA fiyatı 0.090 dolardan işlem görmüştü. Bu seviyeye bir daha çıkması ise tam 12 ay sürdü. Cardano’nun bu süre zarfında kayıplarını tamamen telafi ettiğini görüyoruz.

İlgili – Uzun vadeli Cardano fiyat analizi büyüleyici

koinmedya_brave

Cardano'daki sert yükseliş, uzun süredir beklenen Shelley güncellemesinin başlamasıyla ilgili. ADA fiyatı

Şubat 2019’da Cardano coin başına 0.071 dolardan işlem görüyordu. Bu yılın Mart ayında ise korona virüs salgını etkisi ile yaşanan piyasa çöküşünde ABD fiyatı 0.025 dolara kadar düşmüştü.

Tabii Mayıs’ın sonu ve Haziran’ın başına kadar Cardano toparlanmaya başlayamadı. Ama o zamandan bu yana hız kazandı. Tam da IOHK CEO’su Charles Hoskinson’un Shelley güncellemesinin yakında çıkacağı açıklamasına denk gelmişti bu toparlanma. Shelley, uzun süredir beklenen bir Cardano blockcain güncellemesi.

İlgili – Cardano CEO’su açtı ağzını yumdu gözünü

koinmedya_brave

Şimdi ise Shelley güncellemesinin planlandığı gibi başladığı haberinden sonra fiyatta da sıçrama görüyoruz. ADA sahipleri şimdi fonlarını güncellenmiş Cardano cüzdanlara taşıyabilirler. Bununla mainnette staking ödülleri almaya da hak kazanacaklar. Ödüller ise 18 Ağustos’ta başlıyor. Shelley, Cardano ağını topluluk üyeleri için daha merkeziyetsiz ve verimli hale getirecek.

Bu arada TOP 10 coin arasında ADA fiyatı bugün kazanç olarak en iyi performansa sahip. Piyasanın geri kalanı ise daha küçük kazançlar görüyor. Bitcoin yüzde 1.7 yükselirken, Ethereum ise yüzde 3.2 değer kazandı.

Kaynak

Etiketler: