BTC : 63658 ₺ ETH : 1653 ₺ XRP : 1.367 ₺ LTC : 300.6 ₺ USDT : 6.895 ₺ XLM : 0.622 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Cardano’daki pozitif gelişmeler ADA fiyatına boğa etkisi yaptı

Cardano’daki pozitif gelişmeler ADA fiyatına boğa etkisi yaptı

Cardano’daki pozitif gelişmeler ADA fiyatına boğa etkisi yaptı
0
huobi_koinmedya

Cardano’daki pozitif gelişmeler, ADA/USD paritesinde yükselişe sebep oldu. Cardano, Shelley ve 1.7 versiyonun çıkış tarihini doğruladı. Buna ek olarak New Balance ile işbirliği de ADA fiyatının yükselişinde etkili oldu.


Cardano’daki pozitif gelişmeler ve ADA teknik analizi

Cardano fiyatı son 24 saatte yükseldi. ADA/USD paritesi yüzde 4 yükselirken, 0.04 dolar direnç seviyesini test ediyor. Bu yükseliş ise bir gelişmenin eşiğinde yaşanıyor. Ekim ayı sonunda Cardano blockchaini 1.7 versiyonuna planlı bir güncelleme yapacak. Ayrıca Cuma günü duyurulan New Balance ile işbirliği de var. Bütün bunlar mevcut boğa momentumunda rol almış olabilir. ADA/USD fiyatı şu an kilit destek seviyesi 0.03750 doların üzerinde duruyor ve hedefi de 0.040 dolar direncini yeniden test etmek.

Cardano’daki pozitif gelişmeler, ADA/USD paritesinde yükselişe sebep oldu. Cardano, Shelley ve 1.7 versiyonun çıkış tarihini doğruladı.

Cardano 7 günlük grafiği (Kaynak: Coinmarketcap)

koinmedya_brave

Cardano’daki son boğa momentumu, son 48 saatte Cardano ekosistemi ile ilgili başarılı gelişmeler ile birlikte geldi. İlk önce Cardano v.1.7 güncellemesinin ay bitmeden önce yapılacağı doğrulandı. Ardından ise New Balance’in, Cardano blockchain kullanımını tedarik zinciri kayıtlarına entegre etmek için IOHK ile ortaklık yaptığı haberi geldi.

Yeni Cardano güncellemesi duyuruldu

Cardano kurucusu ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson, 18 Ekim’deki kısa tweeti ile blockchainde yaklaşan güncellemeyi duyururdu. Güncelleme, Cardano Vakfı tarafından yayımlanan rapora göre uzun zamandır beklenen Shelley güncellemesine entegre edilecek. Cardano blockchaininin merkezsiz ana ağı (main net) Shelley’in Ekim ayı bitmeden piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir de Cardano için haftanın haberi olacak ayakkabı firması New Balance ile işbirliği var. Şirket Cardano blockchainini kullanarak perakende ürünlerinin gerçekliğini doğrulayacak.

koinmedya_brave

Bu haberlerin 18 Ekim’de çıkmasından bu yana ADA fiyatı, haftalık dip seviyesi 0.03738 dolardan önemli ölçüde yükseliş kaydetti.

ADA/USD paritesi teknik analizi

Cardano’daki pozitif gelişmeler, ADA/USD paritesinde yükselişe sebep oldu. Cardano, Shelley ve 1.7 versiyonun çıkış tarihini doğruladı.

Bu tür gelişmelere rağmen, Cardano yatırımcıları hala varlığın fiyat grafiğinde oluşan ayı indikatörlerinden endişe duymaya devam ediyorlar. Dört saatlik teknik grafiğe bakarsak, ADA fiyatı alçalan ayı kanalında ve hedef de 0.0410 direnç seviyesi. Bu seviyenin üzerine kırılma, aşırı boğa etkisi yapabilir. Ancak bu seviyeden aşağı yönlü bir sıçrama ise kısa vadede fiyatı kilit destek seviyeleri 0.0370 dolar ve 0.035 dolara gönderebilir.

Öte yandan Shelley güncellemesi ile Cardano v.1.7’nin piyasaya sürülmesi ve yeni ortaklıklar ile ADA’nın geleceği parlak görünüyor.

Kaynak

Etiketler: