BTC : 66299 ₺ ETH : 1645 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 320.8 ₺ USDT : 6.745 ₺ XLM : 0.555 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Cardano ve Visa hangisi daha hızlı? Ouroboros Hydra nedir?

Cardano ve Visa hangisi daha hızlı? Ouroboros Hydra nedir?

Cardano ve Visa hangisi daha hızlı? Ouroboros Hydra nedir?
0
huobi_koinmedya

Cardano ve Visa hangisi daha hızlı? Cardano Ouroboros Hydra blockchain’ı ile o kadar hızlı hale geldi ki artık Visa’dan daha hızlı.


Cardano ve Visa yarışında Ouroboros Hydra belirleyici oluyor

Ouroboros Hydra, Cardano tarafından kullanılan ve Proof of Stake (varlık ispatı) algoritması ile çalışan yeni bir blockchain sistemi. Bu yeni platform, eski tip Proof of Work (iş ispatı) sistemi ile çalışan blockchain ağlarına kıyasla hem enerji tüketiminde hem de transfer süresinde ciddi tasarruf sağlıyor. Bitcoin hali hazırda hala Proof of Work sistemi ile çalışıyor. Bu nedenle Bitcoin madenciliğinin neden olduğu enerji tüketimi ve Bitcoin blockchain’inin hantallığı ciddi eleştirilere konu oluyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin İsviçre’den fazla elektrik enerjisi kullanıyor

Cardano’nun ardındaki şirket olan Hong Kong merkezli IOHK şirketi, yeni blockchain sistemi Ouroboros Hydra hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamada Hydra’nın teorikte saniyede 1 milyon işlemi gerçekleştirebileceği vurgulandı. Uluslararası ödemelerde en çok kullanılan Visa ağı ise saniyede 24 bin işlem gerçekleştirebiliyor. Ouroboros Hydra, tam kapasite çalışmaya başladığında Visa’dan çok daha hızlı transfer gerçekleştirebilecek.

koinmedya_brave

İngiltere merkezli Edinburgh Üniversitesinin Hydra üzerinde gerçekleştirdiği simülasyonda saniyede 1,000 işlem başarılı biçimde gerçekleştirdi. Raporda söz konusu işlem hacminin teorik olarak saniyede 1 milyona kadar arttırılabileceği ifade edildi.

Lütfen Bkz: Sologenic (Solo) token nedir? Solo coin almalı mıyım?

Edinburg Üniversitesi Blockchain Laboratuvarı yöneticisi Aggelos Kiayias, blockchain sistemleri için ölçeklendirmenin önemine dikkat çekti. Bu konuda blockchain şirketlerinin yoğun ARGE faaliyetleri sürdürdüklerini iddia etti.

Ethereum blockchain ağı da bu konuda önemli çalışmalar sürdürüyor.

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: