BTC : 82351 ₺ ETH : 1.849 ₺ XRP : 45.99 ₺ LTC : 7.681 ₺ USDT : 352 ₺ XLM : 0.2406 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Güncel Cardano (ADA) teknik analizi: ADA Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Cardano (ADA) teknik analizi: ADA Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Güncel Cardano (ADA) teknik analizi: ADA Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği
0

Güncel Cardano (ADA) teknik analizine baktığımızda Cardano’nun kripto para piyasasından pozitif bir ayrışma içerisinde olduğunu görüyoruz.


Güncel Cardano (ADA) teknik analizi: Cardano ADA piyasadaki olumsuz fiyat eylemine rağmen boğa momentumuna devam ediyor

Cardano için analistler 0,108 dolar seviyesine işaret ediyor. Bu seviyenin aşılması durumunda Cardano ADA fiyatının boğa ateşi için kıvılcım olacağı belirtiliyor.

Cardano (ADA) teknik analizi

Dün, Bitcoin dolar karşısında düşmeye başladı. Bu düşüş piyasanın geri kalanını da beraberinde sürükledi.

Cardano ise farklı bir hareket izledi ve yükseliş gerçekleştirdi. Token geçen hafta ve ondan önceki hafta boyunca düşüş gösterdiği için Cardano ADA’nın yükseliş momentumu gerçekten de övgüyü hak ediyor.

koinmedya_brave

Cardano ADA’nın fiyatı bu sabah ticaretin başlangıcında % 4’ten fazla arttı. Boğalar tam güçle piyasaya geri dönmüş gibi görünüyor.

cardano-(ADA)-teknik-analizi-koinmedya-com-

Yazının yazıldığı sırada Cardano (ADA) fiyatına baktığımızda fiyatın 0,083 dolar seviyesinde olduğu görülüyor. Fiyat dolar karşısında % 2.02, Bitcoin BTC karşısında % 1.35 arttı.

24 saatlik işlem hacmi 246.315.729 dolar seviyesinde olan ADA’nın piyasa değeri 2.153.745.417 $ seviyelerinde yer alıyor.

Cardano ADA, Bitcoin BTC ile korelasyonunu bozduğunu veya en azından bugünkü fiyat hareketinden görebileceğiniz gibi korelasyonun önemli ölçüde azaldığını kanıtladı.

Haftanın geri kalanında beklentiler

Cardano ADA, haftanın geri kalanında yükseliş momentumunu devam ettirecek olursa artık Bitcoin ve diğer kripto para piyasasından pozitif bir şekilde ayrışacak ve önemli artışlar göstermeye devam edecek.

Yine de Cardano ADA’nın fiyatına dikkat etmek için harika bir zaman olduğunu belirtelim. Zira Cardano ADA’nın yolunda hala kaçınılmaz bir direnç söz konusu.

Blok zinciri verileri tokenin mevcut fiyat hareketinden bağımsız olarak orta vadede kilit direnç seviyesi ile karşılaşacağını ortaya koyuyor. Şimdi bile Cardano 0.08500 $ seviyesinde direnç ile karşı karşıya.

Boğalar 0.0900 $ seviyesine ilerlemeye devam ederse, Cardano ADA direnci geçmenin bir yolunu bulmalı. Henüz bu seviyeye yakın olmayabilir ancak Cumartesi gününün en düşük seviyesi olan 0.076 $’dan ADA’nın çok yol kat ettiğini belirtelim.

ADA 0,0850 $ seviyesinin üzerine çıkabilirse, 0,0980 $’a kadar yükselir ve sonunda 0,1000 $ seviyesine ulaşabilir.

Güncel Cardano fiyat grafiği

Güncel Cardano fiyat bilgileri kripto para birimi ADA’nın süreç içerisindeki hareketlerini göstermesi açısından önem taşıyor.

Grafikte yazının yazıldığı sırada Cardano ADA fiyatının 0,083 dolar olduğunu görüyoruz. Piyasa değeri itibariyle de yazının yazıldığı sırada Cardano ADA 2,16  milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Cardano ağında son günlerde birkaç güncellemeye tanık olduk. Yakın zamanda ise ağ başarılı bir şekilde uzun süredir beklenen Daedalus 1.0.0 mainnet cüzdanı da piyasaya sürdü. Cardano’nun bir sonraki durağı ise Shelley güncellemesi olacak. Shelley ile proje daha fazla merkeziyetsizlik, birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik sözü veriyor.

Güncel Cardano (ADA) teknik analizi: Yaklaşan Shelley fiyatı etkiler mi?

Yazının yazıldığı sırada Cardano yıl başından bu yana  % 134,84’lük bir getiri sağladı. Kripto para dünyasında bir çok akıllı sözleşme odaklı koin dikkate değer artışlar sağlasa da aralarında en etkileyici ralliyi sunan Cardano ADA oldu.

Cardano ADA son birkaç hafta boyunca kendine benzeyen altcoinleri geride bıraktı. Cardano Shelley kodunun 30 Haziran tarihinde piyasaya sürülmesi beklendiği için ADA’nın bu haberlere fiyat noktasında iyi tepki verdiği görülüyor.

cardano-(ADA)-teknik-analizi-koinmedya-

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü üzere, Cardano’nun fiyat mumlarının, tamamlanmasının Temmuz’un dördüncü haftasında gerçekleşeceği tahmin edilen simetrik bir üçgen deseninin eğilim çizgileri arasında salındığını söylemek gerekiyor.

İlginizi çekebilir: Güncel Cardano Rehberi: Cardano/ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır, nasıl üretilir?

Bu durum her iki tarafa doğru bir kırılmanın olabileceğini işaretliyor.

Günlük hareketli ortalamalar

Günlük hareketli ortalamalara baktığımızda ADA’nın yükseliş yönlü bir hareket sergilemesi bekleniyor.

Pembe renkle gösterilmiş olan 50 DMA, mavi renk ile gösterilen 100 DMA’nın üzerinde kalmaya devam ediyor. 100 DMA son zamanlarda 200 DMA ile yükseliş yaşarken, bu eğilimin yazının yazıldığı sırada da devam ettiğini özellikle belirtelim.

Bu duruma ek olarak tüm DMA’lar, ADA fiyat mumları için önemli bir destek noktası oluşturmuş durumdalar. Bu hamle aynı zamanda fiyat düşüşlerine karşı bir direnme anlamına da geliyor.

cardano-(ADA)-teknik-analizi-koinmedya-

Son düşüşün ardından

Piyasadaki en son düşüşün ardından ADA, RSI’nın 50 medyan çizgisinin biraz altına düşmesini sağlayan bir geri çekilme yaşadı. Bununla birlikte, RSI bu seviyede önemli bir destek olduğunu ispatlamış durumda. Bu nedenle satış bölgesine doğru daha fazla düşüş eğiliminin önlenebileceğini özellikle belirtelim.

Yukarıdaki uzun vadeli grafiklerin de gösterdiği üzere, topluluk artık Shelley güncellemesini beklerken ADA kazançlar için hazırlanıyor gibi görünüyor.

Temmuz ayının son haftasında olası bir boğa kırılmasının yaşanması durumunda, kripto para birimi ADA’nın 0,0892 dolara kadar çıkması beklenebilir. Kripto para birimi ivme kazanırsa, Haziran 2019’dan beri görülmeyen bir seviye olan 0.0976 dolar seviyesini yakalamak an meselesi.

27 Haziran güncel Cardano (ADA) teknik analizi

Son iki gündür Cardano ADA’nın 20 günlük EMA seviyesi olan 0,079 dolarlık seviyeyi tuttuğunu ancak boğaların torarlanmayı devam etttirmek için mücadele ettiklerini belirtelim.

Burada yüksek seviyelerde ayılar tarafından özellikle bir satışın söz konusu olduğunu vurgulayalım.

20 günlük EMA halen daha kademeli olarak bir yükseliş aşamasında. RSI’ya baktığımızda ise 54 ile 62 seviyeleri arasında konsolide olduğunu görüyoruz. Burada boğalar küçük bir avantaja sahipler.

cardano-(ADA)-teknik-analizi-koinmedya-

0,085 dolar seviyesinin üzerinde meydana gelebilecek olan bir kırılma boğaların gücüne işaret edecek. Bu direncin kırılması durumunda hedef fiyat seviyesi olarak 0,0901373 dolar seviyesi yeni bir test alanı olacak. Bu seviye de geçilirse ADA 0,1 dolar seviyesine gelebilir.

Aksine eğer ayılar bu noktada ADA’yı 20 günlük EMA seviyesinin altına indirirse Cardano’nun daha aşağı seviyelere doğru bir düzeltme yapması beklenebilir.

Aşağı yönde alıcıların girebileceği bir sonraki destek bölgesinin 0.0722722 dolar ile 0.0694880 dolar arası olduğunu belirtelim.

25 Haziran güncel Cardano (ADA) teknik analizi

Boğalar son günlerde Cardano (ADA)’ya önemli ivmeler kazandırdılar. Ancak fiyatı 0,085 dolar seviyesine getiren boğalar yükselişi devam ettirmede başarısız oldular.

Bu başarısızlığın bir izahı ayıların 0,085 dolar ile 0,09 dolar arasında seyiyeyi savundukları şeklinde.

Kripto para dünyasında onuncu sırada yer alan ADA yeniden 0,085 doların altına indi. Şimdi ayıların yeni bir hamle yapıp fiyatı 20 günlük EMA seviyesi olan 0,079 dolar seviyesine indirmesi bekleniyor.

cardano-(ADA)-teknik-analizi-koinmedya-

Eğer ayılar bu noktada başarılı olurlarsa fiyatın daha da aşağı seviyelere 0,072 dolar ile 0,069 dolar arasında yer alan destek seviyesine inmesi ve long pozisyonu alanların pozisyonlarını kapatması bekleniyor.

Eğer fiyat yeniden bir artışa başlar ve parite 20 günlük EMA’dan tekrar sıçrayışa geçerse, boğaların fiyatı 0.0901373 dolara taşıması için güçlü bir hamle yapması bekleniyor.

Cardano’nun bugünkü düşüşlerle ilk 10 koin içerisinde tek yeşil yanan koin olduğunu belirtelim. ADA yazının yazıldığı sırada 0,083 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu durum koinde boğaların bir hamle yaptığının işareti.

24 Haziran güncel Cardano (ADA) teknik analizi

Cardano’nun çok yakın bir zamanda gerçekleşecek olan Shelley mainnet güncellemesinin topluluk üzerinde büyük bir heyecana sebep olduğu görülüyor.

Son birkaç hafta içinde, piyasada meydana gelen bazı düşüşlere rağmen ADA grafiklerde tutarlı bir yükseliş trendi sergiliyor. Bu durum kripto para birimi için olumlu fiyat hareketine dönüştü. Yazının yazıldığı sırada ADA 0.0846 $ seviyesinde yer alıyor.

cardano-(ADA)-teknik-analizi-koinmedya-

Yazım sırasında, Cardano’ya ait fiyat mumlarının, önümüzdeki 24 saat içinde tamamlanması beklenen yükselen bir kanalın eğilim çizgileri arasında salındığı görülüyor.

Düşüş yönlü meydana gelecek bir kırılmanın bu durumu takiben geçmesi bekleniyor. Günlük hareketli ortalamalara bakıldığında ise tablolardaki boğalarla birlikte hizalandığı görülüyor.

50 DMA [Pembe], Mayıs ayının üçüncü haftasında 200 DMA [Mor] ile bir golden cross oluşturdu. İki DMA o zamandan beri birbirinden ayrılmış durumdalar. Ayrıca hem 50 hem de 200 DMA, ADA fiyat mumlarının altında yer alıyor. Bu durum kripto para biriminin önemli destek noktasıolarak hareket ettiği için grafiklerde daha fazla düşüş olmasını önledi.

cardano-(ADA)-teknik-analizi-koinmedya-

Göreceli Güç Endeksinin, ADA’nın fiyat hareketlerini yakından takip ettiği görülüyor.

Birkaç geri çekilme söz konusu olsa da, önemli geçişin öncesinde ADA piyasasındaki yatırımcılar arasında yüksek satın alma baskısı hissinin arttığını belirtelim. Bu seviye 50 medyan çizginin oldukça üzerinde kaldı.

Hareketli ortalamaların ve göstergelerin öngördüğü gibi bir yükseliş durumu gerçekleşirse, ADA önümüzdeki 24 saat içinde 0,088 dolara kadar tırmanabilir.

Eğer yükseliş eğilimi devam ederse, ADA bir sonraki direnç seviyesi olan 0,95 dolar seviyesini hedefleyebilir.

Kaynak

Kaynak