1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Cardano (ADA)’da hedef 11 cent mi?

Cardano (ADA)’da hedef 11 cent mi?

Cardano (ADA)’da hedef 11 cent mi?
0

Güncel Cardano (ADA) teknik analizine baktığımızda Cardano’nun kripto para piyasasından pozitif bir ayrışma içerisinde olduğunu görüyoruz.


Güncel Cardano (ADA) teknik analizi: Hedef 11 cent mi?

Cardano (ADA), Shelley güncellemesinin etkisi ile Temmuz ayının sonunda 15 cent’in üzerini görerek 2020 yılının rekorunu kırdı. Bu tarihten sonra yatırımcıların ilgisi DeFi platformlarının tokenlarına kaydı ve ADA bu süreçte zemin kaybetmeye başladı. Eylül ayının 4’üncü haftasında 7.6 cent’e kadar geriledi.

İlginizi çekebilir: Güncel Cardano Rehberi: Cardano/ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır, nasıl üretilir?

koinmedya_brave

23 Eylül 2020’de dibi gören ADA/USD paritesi tekrardan yükseliş trendinde. 9 Ekim’de ADA/USA paritesi tekrardan 10 cent’in üzerini gördü. Aşağıda ADA/USD paritesindeki canlı fiyat değişimini görüyoruz.

Uzun süre Bollinger Bandlarının altında hareket eden parite 25 Eylül’den itibaren BB’nin üst yarısına çıktı. Cardano fiyatları Bollinger Bandlarının üst sınırını zorluyor. Bollinger Bandlarına göre direnç seviyesi 11 cent’te oluşuyor ve ADA/USD paritesi bu seviyeyi kırmaya oldukça yakın pozisyonda. Aşağıdaki grafikte ADA/USD paritesindeki değişimi görüyoruz. Son 5 günde üst üste elde edilen yeşil mumlar dikkat çekiyor.

Destek seviyesi ise BB’nin alt sınırı olan 8 cent seviyesinde beliriyor.

cardano (ada) teknik analizi Cardano (ADA)’da hedef 11 cent mi?

Spot fiyatlar 21 ve 50 dönemlik hareketli ortalama (MA) seviyesinin üstüne çıktı. Ancak 100 MA’nın altında hareket ediyor.

cardano (ada) teknik analizi Cardano (ADA)’da hedef 11 cent mi?

ADA/USD paritesi 11 cent’lik direnci kırdıktan sonra karşılaşacağı ikinci direnç seviyesi ise 100 MA’ya denk gelen 11.5 cent’te oluşuyor.

Ancak Stoch RSI değerlerinin 80 sınırını geçerek aşırı alım bölgesine girdiğini belirtmekte yarar var. Trend değişimi ve kısmi bir düzeltme her zaman ADA yatırımcılarının gündeminde olmalı.

Sonuç olarak ADA/USD paritesinin 11 cent’i görmesi olasılık kazanıyor.

Cardano, 3.32 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarkerCap sıralamasında 9’uncu sırada yer alıyor.

Kaynak

Cardano Shelley güncellemesi nedir?

Cardano da Ethereum gibi PoW tipi madencilikten PoS tipi madenciliği geçmek için uğraşıyor. Bu süreçte Cardano ağındaki güncelleme çalışmaları Shelley güncellemesi olarak adlandırılıyor.