BTC : 81862 ₺ ETH : 2799 ₺ XRP : 2.12 ₺ LTC : 412 ₺ USDT : 7.038 ₺ XLM : 0.7558 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano ödeme sistemi hayata geçti

Cardano ödeme sistemi hayata geçti

Cardano ödeme sistemi hayata geçti
0
huobi_koinmedya

Cardano Topluluğu’nun girişimleriyle Cardano ödeme sistemi AdaPay özellikle de ticaret yapanlar için hayata geçti. Ödeme sistemlerinde rekabet artacak gibi görünüyor.


Cardano ödeme sistemi Ekim 2019’da duyurulmuştu

Cardano Topluluğu 12. büyük kripto paranın arkasındaki güç ve kurduğu finans ve teknoloji firması Coti ile ödeme sistemine hızlı bir giriş yaptı. Ödeme sisteminin ilk duyurusu 23 Ekim’de yapıldı ve çok geçmeden tüccarların web sitelerine doğrudan bağlanarak hayata geçti. Duyuruya göre Cardano ödeme sistemi AdaPay bir ikonu tıklama veya QR tabanlı satış temeline dayanıyor. Bu çözümle tüccarlar banka hesaplarındaki 35 fiat paraya uygun olarak Cardano (ADA) kabul edecek.

Tüccarların gerçek zamanlı ADA işlemlerini sağlamak için Coti’nin Evrensel Ödeme Sistemi (UPS) kullanılıyor. Ödeme aracı tüm geleneksel ödeme sistemlerini ve kripto varlıklarını kapsayacak şekilde kombine edildi. Bu haberin ardından Cardano 0,041 dolar seviyelerine kadar tırmandı.

Tüccarlar için kripto tabanlı sistemler

Dünya çapında pek çok şirket tüccarlar için kripto tabanlı ödeme çözümleri üretiyor. Cardano ödeme sistemi de bu yönde geliştirilen bir çalışma ve kısa sürede fikir aşamasından gerçek hayata geçti. Aslında bu sistemin çabuk kurulmasının bir nedeni de benzer örneklerin önceden çıkması olabilir.

koinmedya_brave

BKNZ:Cardano ile COTI işbirliğinde ADA için ödeme çözümü

Kasım’ın ortasında Fransız ödeme firması Ingenico, Singapur kökenli PundiX ile işbirliği yapmıştı. Bunun sonucunda müşteriler akıllı telefonlarını kullanarak kripto bazlı ödeme imkanına kavuşmuştu. 8 Kasım’da da İsviçre kripto şirketi Bitcoin Suisse Avrupalı ödeme servisi Wordline ile ortak bir çalışma yürüttü. Böylelikle 85,000 İsviçreli tüccar ana kripto para Bitcoin ile ödeme kabul edebilecek.

BKNZ:Venezuela’da PundiX ile ödeme seçeneği

Yine bu yılın başında Tayland kökenli Satang uygulaması sayesinde 50 milyondan fazla kişi gizlilik odaklı Zcoin ile ödeme yapabiliyor. Cardano ödeme sistemi de bu örnekleri kendine rol model alarak yürürlüğe girdi. Tabi her yenilik ve çeşitlenen ödeme sistemleri sayesinde kripto bilinirliği ve kabullenmesi de artıyor. Artık tüccarlar ve müşteriler de kripto parayla alışveriş yapma taleplerini arttırmaya başladı. Dünya hızla kripto paralarla alıveriş,ticaret,havale ve aklınıza fiat parayla gelen ne varsa yapabilecek hale geliyor.

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: