BTC : 82571 ₺ ETH : 2784 ₺ XRP : 1.856 ₺ LTC : 355 ₺ USDT : 7.648 ₺ XLM : 0.568 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano kurucusu Hoskinson: “İnsanlara değil kodlara güvenin”

Cardano kurucusu Hoskinson: “İnsanlara değil kodlara güvenin”

Cardano kurucusu Hoskinson: “İnsanlara değil kodlara güvenin”
0

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kripto paraların vaat ettikleri ve blockchain teknolojisinin getirdiği sisteme inanmanın her şeyden daha önemli olduğunu vurguluyor. “İnsanlara değil kodlara güvenin” diye de belirtiyor.


Cardano kurucusu Hoskinson geleceği kodda görüyor

Hoskinson, Ethereum kurucu ortaklarından biri. Ayrıca açık ve merkezsiz blockchain platformu olan Cardano’nun da kurucusu. Bu sistem ise dijital nakit olarak kullanılmak üzere ADA’yı sunuyor. Sistem günlük harcamalar, ödemeler yapmak ve sınır ötesi para gönderimleri için tasarlandı.

Cardano ekibi şöyle açıklıyor: “Gelecekteki ticareti ve işletmeleri destekleyecek akıllı sözleşmeleri ve dijital yasal sözleşmeleri ele almak için ayrı bir bilgi işlem katmanı oluşturulacak. Cardano ayrıca dapps olarak da bilinen merkezsiz uygulamaları da çalıştıracak. Bu servisler tek bir taraf tarafından kontrol edilmeyecek. Bunun yerine blockchain üzerinde faaliyet gösterecek.”

İlgili – Hoskinson’dan Shelley yorumu: “Ethereum Cardano’nun 2 yıl gerisinde”

koinmedya_brave

Bu sistem, insanlar tarafından elle idare edilen süreçleri devre dışı bırakarak yeni bir para türünü kullanıyor.

Bu ayın başlarında düzenlenen bir soru cevap oturumunda, Hoskinson neden kodu insandan daha üstün gördüğüne açıklama getirdi. Ayrıca neden geleneksel bankacılık ve merkez bankaları, şirket çalışanları ve hükümet yetkilileri tarafından kontrol edilen günümüz finansal hizmetlerinin yerine geleceğin kod üzerine inşa edilen sistemlerde olduğu inandığını da belirtti.

Kendisinin neden güvenilir olduğu sorusuna ise Hoskinson şöyle devam verdi: “Ben güvenilirim çünkü size doğrudan söylüyorum: Bana güvenmeyin. İnsanlara güvenmeyin. Koda güvenin, protokollere güvenin, bilime güvenin.”

İlgili – Avrupa Merkez Bankası kripto parası çok daha yakın olabilir

Hoskinson konuşmasına şöyle devam etti: “Eğer kodunuz varsa protokolleriniz de var; çek ve bakiyeniz var; bilimsel yönteminiz var; gerçekliğin ne olduğu hakkında üçüncü taraf, bağımsız, önyargısız, birleşik görüşler elde edersiniz.

Bundan dolayı bana güvenmeyin. Koda güvenin. Protokole güvenin. Sürece güvenin. Ve sonra tek soru şu: Bizim elde etmeyi istediğimiz şey için en iyi süreç hangisi? Ve bu süreçleri oluşturmak ve sürdürmek için en doğru teşvik nedir?”

Kaynak

Etiketler: