BTC : 62830 ₺ ETH : 1569 ₺ XRP : 1.219 ₺ LTC : 286 ₺ USDT : 6.898 ₺ XLM : 0.469 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Cardano ile COTI işbirliğinde ADA için ödeme çözümü

Cardano ile COTI işbirliğinde ADA için ödeme çözümü

Cardano ile COTI işbirliğinde ADA için ödeme çözümü
0
huobi_koinmedya

Cardano ile COTI arasındaki işbirliği ile Cardano Vakfı kripto parası ADA için ağ geçidi ödeme çözümü desteği getiriyor.


Cardano ile COTI arasında ödeme sistemi işbirliği

Üçüncü nesil Cardano blockchain programından sorumlu olan Cardano Vakfı ile yönlendirilmiş asiklik grafiği (Directed Acyclic Graph) tabanlı blockchain platformu COTI birlikte bir açıklama yaptı. Buna göre ikisi arasındaki işbirliği ile Cardano token için ödeme geçidi platformu geliştiriliyor.

Cardano’nun COTI ile işbirliğinde platform

Cardano’nun COTI ile işbirliğinde kurulan platformun Kasım ayında açılması planlanıyor. Platform ise traderlere ADA havalelerinin direkt banka hesaplarına 35 farklı fiat para cinsinden alma imkanı sağlayacak. Bu platform da traderlerin kullandığı siteye ADAPay butonu ya da QR tabanlı satış noktası aracılığı ile entegre edilecek.

COTI, bu ADA havale ağ geçidi çözümünün kurulumunu traderler için çok kolay olmasına çalışıyor. Bunun için de geliştirme ve uygulama süreci hala devam ediyor.

koinmedya_brave

COTI CEO’su Shahaf Bar-Geffen, özgün bir ödeme çözümü oluşturmak adına Cardano Vakfı ile bir araya geldiklerini söyledi. Ayrıca bu işbirliğinin çok tatmin edici olduğunu da kaydetti.

Shahaf Bar-Geffen ayrıca iki kuruluş arasında karşılıklı güven ve destek olduğunu belirtti. Ayrıca bu çabaları sonucunda COTI teknolojisinin geniş bir kitleye ulaşacağını ve bunun da sadece birinci adım olduğunu kaydetti. Ona göre bununla ödemeler artık daha kolay olacak. COTI CEO’su Shahaf Bar-Geffen ayrıca ödemeler sisteminin de artık temelden değiştiğini ifade etti.

COTI ile Cardano’nun ortaklığının özü

Cardano Vakfı, COTI’nin “Evrensel Ödeme Sistemi”ni kullanarak ADA ödeme ağ geçişleri sunmayı planlıyor. Sistem, kapsamlı bir ADA ödeme çözümü sağlanmasına izin veriyor.

COTI’nin Evrensel Ödeme Sistemi üzerinden ayrıca ön ödemeli kredi kartları, borç ürünleri gibi finansal hizmetler de sunulacak. Bu da aslında Cardano ADA’nın kullanım alanları artıracak.

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: