BTC : 64186 ₺ ETH : 1501 ₺ XRP : 1.346 ₺ LTC : 303.2 ₺ USDT : 6.827 ₺ XLM : 0.46 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Cardano ekibi son gelişmeleri yayınladı. Ne gibi özellikler öne çıkıyor?

Cardano ekibi son gelişmeleri yayınladı. Ne gibi özellikler öne çıkıyor?

Cardano ekibi son gelişmeleri yayınladı. Ne gibi özellikler öne çıkıyor?
0
huobi_koinmedya

Cardano ekibi son gelişmeleri içeren bir rapor yayınladı. Shelley testnetinden sonra Cardano’da ne gibi değişiklikler olduğunu ve yeni güncellemeler hakkındaki raporu yazımızda bulabilirsiniz.


Cardano ekibi hangi önemli gelişmeleri bildiriyor?

Cardano ekibi tarafından yayınlanan son rapor, Cardano’nun aldığı mesafeyi göstermesi açısından önem arz ediyor. Ekip blockchain ağının çeşitli seviyelerinde ne gibi gelişmeler kaydettiklerini rapor olarak yayınladı. Cardano cüzdanında yeni bir özellik geliştirildi. Cardano 1.7.0 için haber akışı özelliği cüzdana eklendi. Ayrıca, Shelley özelliklerini uygulayabilecek V2API entegrasyonu üzerinde çalışmaya devam ediyor Cardano ekibi.

Dahası, ekip Cardano JavaScript SDK’nın bölümlerinin, Shelley ile uyumlu olabilmesi için yeniden modellenmesi üzerinde çalışıyor. Hepsinden öte, uzak senkronizasyonları ele almak için git-tabanlı stake havuz kılavuz bilgileri güncellenmiş durumda şu an.

Cardano Kaşifi ile ilgili olarak, Cardano ekibi  zaman detayları sayfası tasarımının uygulanmasını bitirdi ve adres detayları sayfası üzerinde çalışmaya devam ediyor.

koinmedya_brave

Ağ çalışması ve merkeziyetsizlik

Geçen hafta boyunca Cardano ağ geliştiricileri API diye adlandırılmış Windows geçitlerini gerektiren, kesintisiz yabancı arayüz (FFI) uygulamasını gerçekleştirdiler. Cardano tarafından yayınlanan rapor testlerin sonuçlarının çok pozitif olduğunu ve gelecek adına umut vaad ettiğini belirtiyor.

Cardano ekibi, teknik kullanıcılar için, blockchaini indirirken ve yeni nodları senkronize ederken performansı güçlendirmek için zincir senkronizasyon değişikliklerini yayma üzerinde de çalıştı.

Merkeziyetsizlik açısından da bir çok ilerleme kaydetti ekip. Geliştiriciler, kendi kütüphanelerinde uygulamak üzere, pek çok arka uç için kod tabanını yeniden yapılandırmak üzerinde çalıştılar.

 Cardano raporunda bu konu şöyle anlatılıyor:

koinmedya_brave

“Projenin destek dosyaları listesi sadece aktif arka uçlar dahil edilince büyüyecek. Ekip ayrıca gece boyu kesintisiz devam eden entegrasyon işine dönüşebilecek zincir senkronizasyon ölçütü de uygulamaya başladı.”

Sonunda işlem jeneratörü artık tamamlanmış oldu. Ekip şimdi, dağıtık sistem referansına doğru uzayan değerlendirme testlerinde sonuçları toplamaya başladı.

Bir kaç hafta önce, bir kaç aylık gelişmenin ardından Shelley testneti başladı. Yeni ağ da piyasaya 26 Eylülde sürüldü, böylelikle topluluk da onu değerlendirebilecek. .

Aradan geçen 10 günde Cardano taraftarları ve kullanıcılar ağı test ediyorlar ve Cardano blockchaini nasıl çalışıyor görüyorlar. Burada asıl amaç böcek ya da virüs var mı  bulmak, performansı test etmek ve yapabileceklerini ortaya koymak.

Cardano ekibi gece gündüz çalışmaya devam ediyor. Cardano bu çalışmaların sonucunu alıyor ve almaya devam edecek. geleceğin kriptolarından birisi de Cardano ADA neden olmasın?

Cardano ADA yazımızı hazırladığımız 6 Ekim Sabahı listede 11. sırada ve 0,040 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat % 0,73 değer kazandı ve listedeki bir çok kırmızı rengin içinde, yeşil renkli çok az altcoinden bir tanesi Cardano ADA.

En son Cardano haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler: