BTC : 84269 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 2.052 ₺ LTC : 397.3 ₺ USDT : 7.273 ₺ XLM : 0.7336 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano Ada fiyatı zirveye ulaşmış olabilir mi?

Cardano Ada fiyatı zirveye ulaşmış olabilir mi?

Cardano Ada fiyatı zirveye ulaşmış olabilir mi?
0
huobi_koinmedya

Cardano Ada fiyatı Mart Krizinden beri mükemmel bir performans gösteriyor. Fiyatlar Haziran 2019 seviyesine ulaştı. Ancak yükselişin sonuna gelmiş olabiliriz.


Cardano Ada fiyatı zirveyi görmüş olabilir

8’inci büyük kripto para Cardano, 2020 yılında Bitcoin, Ethereum ve XRP’den çok daha iyi performans sergiliyor. Cardano fiyatları son 1 yılın en yüksek değerine ulaştı.

ADA, 2020 yılına 3.3 cent ile merhaba dedi. 15 Şubat 2020’de ise fiyatlar 7 cent’in üzerinde çıktı. Bu dönemde Bitcoin, Ethereum ve XRP dahil birçok kripto para 2020’nin rekorunu kırdı. Sonraki süreç malumunuz olduğu üzere Korona Salgınının etkisi ile bir çöküş yaşandı. ADA fiyatları 2 cent bandına kadar geriledi. Ancak bu tarihten sonra ADA olağan üstü bir performans sergileyerek 10 cent sınırına dayandı. Şu sıralar 10 cent’lik direnci kırmak için uğraşıyor. Cardano en son bu değeri 25 Haziran 2019’da görmüştü.

Top 20’de işlem görüp de 2020 rekorunu egale eden kripto paralar: Cardano, Crypto.com Coin, Chainlink ve Unus Sed Leo. Bu 4 kripto para yatırımcısının yüzü gülüyor.

koinmedya_brave

Cardano’nun başarısında Shelley güncellemesinin etkisi büyük. Shelley güncellemesi, Ethereum 2.0 güncellemesine göre daha emin ve daha kestirilebilir şekilde yürütülüyor.

Cardano Ada teknik verileri, Cardano fiyatlarında değer artışının sınırlarına geldiğimizi gösteriyor. Öncelikle RSI değerleri ile fiyatlarıdaki artışın ıraksadığını görüyoruz. Genelde iki değişken arasındaki ıraksama, düşen trende yoruluyor. Diğer gösterge ise Cardano işlem hacmindeki azalışlar.

Cardano Ada fiyatı Cardano Ada fiyatı zirveye ulaşmış olabilir mi?Aşağıdaki grafikte ise haftalık ADA fiyatlarındaki değişimi ve stokastik RSI değerlerini görüyoruz. Stokastik RSI değerleri aşırı alım bölgesinde yani trend değişim bölgesinde.

Cardano Ada fiyatı Cardano Ada fiyatı zirveye ulaşmış olabilir mi?

koinmedya_brave

RSI değerlerinin geçmiş dönemde trend değişim bölgesine girdiğinde fiyatlarda düzeltmenin yaşandığını görüyoruz. Benzer düzeltmeyi önümüzdeki günlerde de görebiliriz.

Kaynak