BTC : 83075 ₺ ETH : 2835 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 358.4 ₺ USDT : 7.635 ₺ XLM : 0.582 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinCardano Haberleri
  3. Cardano 1 dolar olur mu?

Cardano 1 dolar olur mu?

Cardano 1 dolar olur mu?
0

Mayıs-Temmuz ayları arasında iyi bir performans gösteren Cardano, konsolidasyon sürecine geçti. Yeni bir boşa koşusu ile Cardano 1 dolar olur mu?


Cardano 1 dolar olur mu?

Cardano (ADA) Shelley güncellemesi tamamladı ve staking bazlı ilk blocklarını kazmaya başladı. Shelley güncellemesi çalışmalarının neden olduğu hava, ADA/USD paritesinin Mayıs ve Temmuz ayları arasında ciddi biçimde değer kazanmasına neden oldu. Mayıs ayında 5 cent civarında işlem gören ADA, Temmuz ayı sonunda 15 cent’in üstünü gördü. ADA şu sıralar 14 cent civarında işlem görüyor.

Cardano 1 dolar Cardano 1 dolar olur mu?Bilindiği üzere Cardano, Shelley güncellemesi ile staking bazlı blockchain sistemine geçti. Bu sistemde madencilerin ADA madenciliği yapmaları için sisteme ADA coin stake etmeleri gerekiyor. Bu sayede piyasadan yüklü miktarsa ADA çekilmiş olacak ve ADA kıt hale gelecek.

U.Today’in 9 Ağustos tarihi iddiasına göre Cardano blockchain’ini stake edilen ADA coin miktarı 10 milyar adedi geçti. Eğer bu iddia doğru ise piyasada işlem gören ADA coinlerin %38’i sistemde bloke edilmiş oluyor. Cardano fiyatlarında yeni bir boğa koşusunun başlaması an meselesi.

koinmedya_brave

Cardano fiyatlarını arttırabilecek diğer gelişme ise Cardano’nun Coinbase Custody ile ortaklık geliştirmesi. ADA yatırımcıları, varlıklarını Coinbase’in güvenli soğuk cüzdanlarında saklayabilecek. 2020’nin 4’üncü çeyreğinde Coinbase-Cardano anlaşması efektif hale gelecek. Bu tarih ayrıca Cardano’nun staking ödüllerini paylaştığı döneme denk geliyor.

İlgili: Coinbase etkisi nedir? Coinbase’de listelene kripto paralar neden uçuyor?

Cardano, 2020’nin sonuna doğru Coinbase’de listelenmeye başlayabilir. Temmuz 2018’de Coinbase listelemeyi düşündüğü 5 kripto paranın ismini açıkladı. Bu kripto paralar; Basic Attention Token, 0x, Zcash, Stellar ve Cardano idi. Bu kripto paralardan Cardano hariç diğer 4’ü listelendi. Sıra Cardano’da.

Coinbase etkisi ve staking Cardano fiyatlarında yeni bir boğa koşusu başlatabilir. Coinswitch’e göre bu süreç Cardano’yu 1 dolara taşıyabilir.

Kaynak