BTC : 83370 ₺ ETH : 2841 ₺ XRP : 1.887 ₺ LTC : 359.7 ₺ USDT : 7.647 ₺ XLM : 0.5835 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Çakma Satoshi yine saldırıyor, bu sefer hedef DeFi

Çakma Satoshi yine saldırıyor, bu sefer hedef DeFi

Çakma Satoshi yine saldırıyor, bu sefer hedef DeFi
0

Çakma Satoshi yine saldırıyor, bu sefer hedef DeFi. Ayrıca stabil coin ve merkezsiz finans protokollerini hepsinin dolandırıcı olduğunu iddia ediyor. Buna rağmen kendisinin aleyhinde bir dizi dava var.


Çakma Satoshi Craig Wright yine saldırıyor, bu sefer hedef DeFi

Kendisinin Satoshi olduğunu iddia etmesine rağmen bir türlü kimseyi inandıramayan Craig Wright, son röportajında bu sefer merkezsiz finansa saldırdı. Ona göre DeFi ve stabil coinlerin tamamı scam ve yasa dışı.

Cumartesi günü yayımlanan Reimagine 2020 sanal konferansına katılan çakma Satoshi, sunucu Patrick MacLain’e yaptığı açıklamalarda, hem ödünç veren hem de ödünç alınan DeFi protokollerinin dolandırıcılık şeması olduğunu iddia etti. Ona göre stabil coinler de “yasa dışı, kayıtsız ve lisanssızlar”.

Röportaj sırasında küfür etmekten de kaçınmayan Craig Wright, DeFi projesi kurucularını “dolandırıcı, suçlu ve insanların parasını alan ….” adlandırdı. Chainlink gibi oracle ağları ile ilgili de iyi düşünmediğini MacLain’e söyledi.

koinmedya_brave

“Bizim merkezsiz oracle ağlarımız var deniliyor. Tamamen saçmalık bu. Şimdi beni mahkemeye verin.” diyen Wright, kameraya da müstehcen yüz ifadesi yaptı.

İlgili – Craig Wright 165.000 dolar para cezasına çarptırıldı

Stabil coinlerin arkasında para nerde?

Stabil coinler konusuna da değinen Wright, “Bunların değeri bağlı olan paralar nerede?” Kripto sektöründe stabil coinler dolar, altın gibi varlıkların değerine bağlanarak çıkarılıyorlar. Çoğunun değeri ise ABD Doları’na bağlı. Böylece kripto para sektöründeki aşırı fiyat dalgalanmasından korunan bir varlık olarak görülüyor. Wright ise hepsini aynı keseye koyarak değerlendiriyor.

Sektörde en çok kullanılan USD destekli kripto para ise şimdiye kadar rezervi ile ilgili ikna edici bir denetim raporu ortaya koyamamış görünüyor. Wright’a göre diğer stabil coin ve USD coinlerde de durum aynı.

MacLain ayrıca Wright’a merkezsiz borsaları da sordu. Çakma Satoshi’ye göre böyle bir şey yok. Ona göre tüm borsalar bir insan tarafından yönetiliyor.

Wright, kendisinin Bitcoin sisteminin kurucusu olduğunu iddia ediyor. Ancak buna rağmen şimdiye kadar ikna edici deliller sunamadı. Ayrıca aleyhinde açılan bir dizi dava da var.

İlgili – Yok artık! Satoshi Nakamoto, Craig Wright’tan kopya çekmiş

Kaynak

Etiketler: