BTC : 81467 ₺ ETH : 1.781 ₺ XRP : 45.09 ₺ LTC : 7.656 ₺ USDT : 345.6 ₺ XLM : 0.2324 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum Haberleri
  3. Büyük yara alan Ethereum boğaları geri gelebilecek mi?

Büyük yara alan Ethereum boğaları geri gelebilecek mi?

Büyük yara alan Ethereum boğaları geri gelebilecek mi?
0

3 Eylül’deki düzeltmede Ethereum 100 doların üstünde değer kaybetti. Bu düzeltmeden büyük yara alan Ethereum boğaları geri dönebilecek mi?


Ethereum boğaları geri gelebilecek mi?

Bitcoin, Ethereum , DeFi tokneları ve tüm altcoin’ler 3 Eylül’de yaşanan düzeltmeden ciddi biçimde etkilendi. Piyasada 60 milyar dolar civarında bir erime yaşandı. Düzeltmenin hemen öncesinde Ethereum’dan tarihi bir rekor geldi. Ethereum 2 Eylül’de 490 doların üstünü görerek son yılların en yüksek değerini gördü.

Zirveyi gördükten sonra ciddi bir sarsıntı geçiren ETH/USD paritesi, Bitstamp borsası verilerine göre 370 dolara kadar geriledi. Ethereum boğaları pariteyi yazının kaleme alındığı saatte 400 doların üstüne taşımaya çalışıyor.

Ethereum boğaları Büyük yara alan Ethereum boğaları geri gelebilecek mi?

koinmedya_brave

DeFi platformlarının tokenlarında ve DeFi ile bağlantılı kripto paraların fiyatlarında da ciddi düzeltme yaşanıyor. DeFi platformları tokenları; Lend, Synthetix, Compound, 0x, Ren ve Kyber Network gibi DeFi’lerin fiyatlarında %15 ila %25 arasında bir düzeltme söz konusu.

Yukarıdaki kötü haberlerin aksine DeFi platformlarında kilitli tutulan fon miktarında ciddi bir erime söz konusu değil. 2 Eylül’de 9.5 milyar dolara ulaşan DeFi mevduat miktarı, yazının kaleme alındığı saatte 8.65 milyar dolar civarında. Yani yatırımcılar DeFi’lere güvenmeye devam ediyor.

Yine DeFi platformlarında tutulan Ethereum miktarında ise bir düşüş henüz gözlenmiyor. Artış devam ediyor. DeFi’lerde kilitli tutulan ETH miktarı 6.8 milyon civarında. Bu rakam piyasada işlem gören tüm Ether’lerin %6’sına ulaştı. Aşağıdaki grafikte DeFi’lerde kilitli tutulan Ethereum sayısındaki değişimi görüyoruz.

Ethereum boğaları Büyük yara alan Ethereum boğaları geri gelebilecek mi?

DeFi rüzgarı devam ederse Ethereum tekrardan 450 doların üstüne çıkabilir.

Aşağıdaki grafikte Ethereum teknik analizini görüyoruz. Yaşanan düzeltmenin etkisi ile RSI değerleri 50’nin altına düştü. Fiyatlar 9 ve 21 dönemlik hareketli ortalama seviyelerinin altına geriledi.

Ethereum boğaları Büyük yara alan Ethereum boğaları geri gelebilecek mi?Kaynak