BTC : 64410 ₺ ETH : 1599 ₺ XRP : 1.382 ₺ LTC : 317.9 ₺ USDT : 6.789 ₺ XLM : 0.4805 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bugün Bitcoin ABD senatosundan gelecek habere kilitlendi

Bugün Bitcoin ABD senatosundan gelecek habere kilitlendi

Bugün Bitcoin ABD senatosundan gelecek habere kilitlendi
0
huobi_koinmedya

Kripto para yatırımcıların gözü ABD’ye kilitlenmiş durumda. Bitcoin ABD senatosundan gelecek habere kilitlendi. Senato şu ana kadar görülmemiş büyüklükte teşvik paketini oyluyor.


Bitcoin ABD senatosundan gelecek habere kilitlendi

ABD Senatosunda bugün tarihin en yüksek rakamlı ekonomik teşvik paketi oylanacak. Teşvik paketinin büyüklüğü 2 trilyon dolar değerinde. Paketin büyüklüğünü ifade etmek için şu şekilde bir kıyaslama yapabiliriz: Sadece 8 ülkenin milli geliri, ABD’nin senatodan geçirmeye çalıştığı teşvik paketini aşıyor. Bu ülkeleri aşağıda görüyoruz. Parantez içindeki değerler ülkelerin dolar cinsinden 2017 yılına ait milli gelir seviyesini belirtiyor.

Lütfen Bkz: Trump Başkanlık seçimlerini iptal edebilir mi? Bitcoin seçim iptalinden nasıl etkilenir?

ABD ($19.5 trilyon), Çin ($12.24 trilyon), Japonya ($4.87 trilyon), Almanya ($3.693 trilyon), Hindistan ($2.650 trilyon), İngiltere ($2.637 trilyon), Fransa ($2.582 trilyon) ve Brezilya ($2.053 trilyon).

koinmedya_brave

Teşvik paketi, çoğu ABD’li yetişkin vatandaşa verilecek 1,200 bin dolarlık nakit desteğini ve küçük işletmelere verilecek 400 milyar dolarlık desteği ve fazlasını içeriyor.

Kripto para analisti Satoshi Flipper, konuyla alakalı şu görüşlerini paylaştı:

“Bana göre (kripto para piyasaları için) çok önemli bir noktadayız. Uzun pozisyon alıyorum. Aksi durumda (Bitcoin) 5,800 dolarlık destek seviyesine kadar gerileyebilir.”

Satoshi Flipper Bitcoin’de uzun pozisyon alarak aslında paketin onaylanacağına inandığını belirtiyor. Aksi gerçekleşir ve paket onaylanmazsa Satoshi Flipper, Bitcoin fiyatlarının çakılacağını düşünüyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Tether darphanesi USDT basmaya devam ediyor: Yükseliş işareti mi?

Paket ilk önce Demokratların yani muhalefetin sayıca üstün olduğu alt mecliste onaylanacak. Alt meclisten paket geçerse yasalaşması için üst mecliste de onaylanması gerekiyor. Üst mecliste Trump’ın partisi Cumhuriyetçiler sayıca üstün. Bu nedenle üst mecliste onaylanması zor olmayacaktır.

Kaynak