BTC : 81451 ₺ ETH : 1.774 ₺ XRP : 44.65 ₺ LTC : 7.655 ₺ USDT : 346.5 ₺ XLM : 0.2316 ₺
  1. Anasayfa
  2. İncelemeUygulama
  3. Bu yatırım botu 6 kripto para borsasını destekliyor

Bu yatırım botu 6 kripto para borsasını destekliyor

Bu yatırım botu 6 kripto para borsasını destekliyor
0

Kripto para yatırımı yapan bulut tabanlı yazılım sağlayan bir şirket 6. borsayı destekleyen son geliştirmesini yayına aldı.


Tradesanta adında bulut tabanlı kripto para botu geliştiren firma son versiyonu ile birlikte Türkçe ve Portekizce dillerinde yayına başladı. Portekizce dil geliştirmesini özellikle Brezilya için gerçekleştiren firma son olarak Huobi borsasını da platformuna entegre etti. Borsa ticari hacim olarak dünyanın en büyük borsalarından biri konumunda. Huobi platformu şu anda  ABD dahil 130 ülkeden 5 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip.

TradeSanta’nın desteklediği diğer borsalar ise Binance, HitBTC, Upbit, Bitfinex, Bittrex. Platformun belirttiğine göre yakın zamanda Bitmex ve OKEx de bu borsalar arasına katılacak.

koinmedya_brave

TradeSanta tarafından yapılan açıklamaya göre Kasım 2018’de yayına alınan platforma olan ilgi her geçen gün büyüyor. Yazılım temel olarak yatırımcıların belirledikleri stratejiye göre işlemlerin otomatize olarak gerçekleştirilmesini sağlıyor. Böylece her an borsaları ve piyasayı takip etmeye gerek kalmıyor.

Platformun sahibi olan şirket tarafından yapılan açıklamada otomasyonun yatırımcılar için bir çok avantajı olduğu belirtiliyor. Öncelikle işlemlerin manuel işleme göre 100 kat daha hızlı gerçekleştirilebildiği belirtiliyor. Bu tip platformlar özellike yatırımcıların en büyük düşmanı olan duygusal yaklaşımı ortadan kaldırıyor. Böylece yatırımcılar tamamen stratejik olarak hareket edebiliyor ve başarı şansını arttırıyor. Tradesanta’ya göre platformun kullanıcıları bir taraftan para kazanırken bir taraftan diledikleri gibi yaşayabilirler, ne bilgisayar ne de telefonlarına bağımlı olmak zorunda değiller. Kripto para pazarı 7 gün 24 saat aktif olduğundan kripto para yatırımcıları platform sayesinde diğer işleri ile meşgulken bir taraftan kendi belirledikleri  stratejiye uygun olarak yatırım yapabilirler. Diledikleri gibi sevdiklerine vakit ayırabilirler yada dilerlerse uyurken işlem yapabilirler.

TradeSanta burada.

Kullanıcı dostu arayüz

TradeSanta öncelikleri arasında yazılımının kullanıcılar tarafından kolayca kullanılabilmesi geldiğini belirtiyor. Bir çok kullanım eğitimi bulunan program kullanıcıların ihtiyacı olan özellikleri tek tek öğrenmesi ve geliştirmesini destekliyor. Kullanıcının tercihlerine göre uyumlu olarak esnek kullanım arayüzüne sahip program bot’un tüm  performansını basit bir şekilde takip etme imkanı sunuyor. Bu şeffaf analitik özellikleri yanında platforma entegre Telegram botu sayesinde pazarda yaşanan ani değişiklikler Telegram bildirimi olarak anında kullanıcıya haber veriliyor.

Bugünlerde kripto paralarda maksimum kazanç için yatırımcılar normalde bir çok kripto para borsasına kayıt oluyor ve bir kaç tanesini birden kullanıyor. Bu durumun yanında getirdiği sorunlardan biri de kullanıcı adı ve şifrelerin hatırlanması gerektiği ve her biri farklı arayüze sahip borsalara alışmak. TradeSanta kullanıcıları ise sadece tek bir platformdan bir çok hesabını aynı anda kullanabiliyorlar. Bunun için borsaların API’leri üzerinden bağlantı sağlamak yeterli.

TradeSanta bir bot’un sadece 5 dakikada ön tanımlı olarak oluşturulabildiğini iddia ediyor. Bununla birlikte tecrübeli kullanıcılar tamamen kendileri tarafından belirlenmiş stratejilerle bot oluşturabiliyor. Bu yazı sırasında platformun 17.800 kullanıcısı ve 5.000’den fazla işlem botu aktif olarak kullanılıyor. Bugüne kadar bu botlar tarafından yapılan toplam işlem sayısı 933.000. Botlar platform içinde aktif ve pasif olarak sıralanabiliyor. TradeSanta platformu bir bakışta Bot’un başarılı bir şekilde çalışıp çalışmadığını belirtir. Üzerinde işlem yapılması gereken botlar hakkında bilgi verir. 

 Platformda 4 farklı kullanıcı profili oluşturulabiliyor. Bunlardan bir tanesi ücretsiz hesap ki bu hesap ile iki bot oluşturulabilirken sınırsız ikilide sınırsız stratejide işlem yapılabiliyor. Buna ek olarak Telegram bildirimleri ve gerektiğinde müşteri hizmetlerinden destek alınabiliyor. Ücretli botlar ile bot sayısı artarken botlar kendiliğinden işlem yapabiliyor. En pahalı üyelik ise aylık 100 USD değerinde olan ve sınırsız botun kullanılabildiği hesap. Bu üyelik tipinde HitBTC borsasında sıfır işlem ücreti ile işlem gerçekleştirilebiliyor.