BTC : 63456 ₺ ETH : 1577 ₺ XRP : 1.211 ₺ LTC : 286.5 ₺ USDT : 6.871 ₺ XLM : 0.4766 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bu ülkede Bitcoin ve kripto para madenciliği nükleer santrallerde yapılacak

Bu ülkede Bitcoin ve kripto para madenciliği nükleer santrallerde yapılacak

Bu ülkede Bitcoin ve kripto para madenciliği nükleer santrallerde yapılacak
0
huobi_koinmedya

Ukrayna’daki nükleer enerji santralleri, eğer hükümetin yapmış olduğu teklif kabul edilirse bitcoin madenciliği ile diğer kripto para madenciliği faaliyetine başlayabilir.


Bitcoin ve kripto para madenciliği

Ukrayna enerji bakanı Olha Buslavets, ülkenin nükleer santral işletmecisi Energoatom’a kripto para madenciliği için fazla elektrik kullanmayı düşünmesi için bir yazı gönderdi.

Parlamento Üyesi Geo Leros tarafından Facebook hesabında paylaşılan yazıda “Energoatom ve Energoatom Ticaret Bölümü ile birlikte çalışarak, nükleer santraller tarafından üretilen elektrik için ek pazarlar sağlamak amacıyla kripto para madenciliği projelerinin olası uygulanmasının düzenleyici ve teknik konularını ele almak istiyoruz” ifadelerine yer veriliyor.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin madenciliği rehberi: Bitcoin nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

koinmedya_brave

Energoatom’un 8 Mayıs’a kadar kripto para madenciliği yapmak için potansiyel yolları araştırması gerekiyor.

Yeni bir ekonomi

Facebook hesabındaki ayrı bir paylaşımda Leros,  “Ukrayna Enerji Bakanlığı bugün ülkedeki nükleer santrallerin koronavirüs kilitlenmesinin etkilerinden dolayı aşırı elektriğe sahip” vurgusu yaptı.

Bakanlık, Başkan Volodymyr Zelensky’nin vizyonunun Ukrayna’yı dijitalleştirmek olduğunu belirtiyor ve elektrik israfını önlemek için yenilikçi çözümler uygulamanın en iyi yol olduğunu ifade ediyor.

İlgili yazı için bakınız: Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik destinasyonunda enerji sorunu

koinmedya_brave

Bakanlık ayrıca yaptığı açıklamada “Aşırı elektrik kullanımı için modern yaklaşımlardan biri, onu kripto para madenciliğinde kullanmaktır. Bu sadece nükleer enerji santralleri üzerindeki garantili yükü korumakla kalmaz, aynı zamanda şirketlerin ekstra fon çekmesini de sağlar. Bu nedenle, temelde yeni bir ekonomiye, yeni yaklaşımlara, yeni bir piyasa modeline yol açacak” diyor.

Ukrayna ve BTC madenciliği

Ukrayna kripto madenciliği sektörü konusunda iyimser. Bu yılın başlarında, ülkenin Dijital Dönüşüm Bakanlığı sanayiyi düzenlemeyeceğini, çünkü bu sektörün zaten blockchain consensus kurallarına göre kendi kendini yönettiğini söyledi.

Bakanlık “açık, merkezi olmayan ağların bir parçasını oluşturan madencilik faaliyetlerine sadık kalıyoruz. Kripto para madeciliği sektörünün, hükümetin gözetim organlarından veya diğer üçüncü taraf düzenlemelerinden getirilecek düzenleme faaliyetine ihtiyacı bulunmuyor. Bu aktivite protokolün kendisi ve ağ üyeleri tarafından düzenleniyor” açıklamasında bulunuyor.

Kaynak