BTC : 1.793 ₺ ETH : 6.78E-6 ₺ XRP : 68 ₺ LTC : 0.0008476 ₺ USDT : 342 ₺ XLM : 526.6 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bu Kurumsal Yatırımcılar Kervanla mı Geliyor?

Bu Kurumsal Yatırımcılar Kervanla mı Geliyor?

Bu Kurumsal Yatırımcılar Kervanla mı Geliyor?
0

Kripto para ekosisteminin küçük ve acemi yatırımcıları, popülerliği artan kripto paradan zarar görerek ve küserek ayrılıyor. Bir kısmı büyük kayıpları göze alarak sektörden çekiliyor. Uzun vadeli yatırımlarda büyük ölçüde yüksek kazanç sunan sektör, maalesef acemilerin balinalara yem olduğu bir okyanusa dönüyor. Kripto para hacmi kurumsal yatırımcıların sahaya inmesi ile  yükselecek, peki nerede bu kurumsal yatırımcılar?


Krumsal Yatırımcılar Neden Acele Etmiyor?

Kripto para sektöründe yüksek kârlılık ve riskin bir yere kaçtığı yok, neden acele etsinler ki. Kripto para pazarı, herhangi bir ürün pazarı ile karıştırılmamalı,  sektör kendi dinamikleri içinde yolunu arıyor. Oyun masasında bulunması gereken kurallar yeni yeni ele alınıyor. Kurumsal yatırımcılar, bireysel yatırımcıların keyfliğine sahip değildir. Bunlar yapılan bütün işler de NET‘lik ararlar, doğru zamanı beklerler. Bu yatırımları ve yatırımcıları koruma refleksinden kaynaklanıyor. Yasal anlamda, gri alanlardan hoşlanmazlar, duygusal davranamazlar, prensiplerinden taviz vermezler. Kripto para yönetmelerinin eksik olduğu bir dönemde, bireysel veya kurumsal zenginlerin pazara girmesi elbette zaman alacaktır.

Kurumsal Yatırımcıların Kripto Pazarına Dahil Olması, Düzenlemelerle Mümkün Olacaktır.

Yatırım yapılırken aranan temel prensip kârlılık değildir, KESİNLİK‘tir. Yasal düzenlemeler kararsız yatırımcıların kendilerini güvende hissetemelerine ve psikolojik olarak güçlü olmalarına neden olur. Yasal düzenlemeler devlete bakan yönüyle değil aynı zamanda Kripto parayla ilgili diğer kurumları da kapsamalıdır. Herhangi bir ticari anlaşmazlıkta işletmelerin ve yatırımcıların haklarını arayabilecekleri yasal bir çerçeveye sahip olması anlamına geliyor.

kurumsal yatırımcıların

koinmedya_brave

S&P Dow jons, şimdilik sektörde bulunmayacağını açıkladı. Portföyündeki yatırımcıların taleplerini hiçe sayarak bu konuda çözüm ortağı olmayacağını açıkladı.

CEO Alex Matturri  yaptığı açıklama, buram buram güvensizlik kokuyor.

Bir kişinin bile kolayca manipüle edeceği bir pazarda olmak istemiyoruz. Mesele kumar oynamaksa Macao veya Las Vegasa gidin. Bu bir yatırım konusu değil bizim için…

Daha önece kripto para yatım masası kuracağını açıklayan Barclays, ilgisini benzer gerekçelerle kaybetti. Gerekçe olarak bankalara bakan yönüyle gerekli olan düzenlemelerin yapılmamış olması kararlarını tekrar gözden geçirmeye neden oldu. Vazgeçtiler.

 

Arkadaşlar basit bir yatırım kuralını tekrar hatırlatalım, tekrar tekrar hatırlatılsa yeridir. Yarın veya üç beş ay sonra ihtiyaç duyacağınız mevduatla sektöre girmeyin işte bu riskin kendisidir. Adı üstünde Yatırım… yani istediğin zaman da kâr elde edemezsin sabır, sabır, sabır.

 

Makaleyi beğendiysen, başkasının da  okuması için paylaşman bizi mutlu eder…

Etiketler: