BTC : 85461 ₺ ETH : 2869 ₺ XRP : 2.233 ₺ LTC : 434.9 ₺ USDT : 7.273 ₺ XLM : 0.7756 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bu hafta takip etmenizde fayda gördüğümüz Bitcoin ve altcoinler: BTC, ETH, XTZ, ADA, NEO

Bu hafta takip etmenizde fayda gördüğümüz Bitcoin ve altcoinler: BTC, ETH, XTZ, ADA, NEO

Bu hafta takip etmenizde fayda gördüğümüz Bitcoin ve altcoinler: BTC, ETH, XTZ, ADA, NEO
0
huobi_koinmedya

Bu hafta takip etmenizde fayda gördüğümüz Bitcoin ve altcoinler konusunda size bir bilgilendirme yazısı hazırladık. Kripto para birimleri yaşadıkları düşüşten sonra düşük seviyelerden güçlü alımlar yaşadılar.


Bu durum Bitcoin destek seviyelerine geldikten sonra önemli ölçüde yükseliş eğiliminin devam edeceğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC) 7 Mayıs’ta 10.000 $ seviyesinin  üzerine çıktı. Şimdi herkes uzun zamandır beklenen yarılanma etkinliğine hazırlanırken Bitcoin bir anda % 15’in üzerinde gerileme yaşadı. BTC fiyatı 8.130.58 $’a geriledi. Yazının yazıldığı sırada ise 9.100 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin ve altcoinler

koinmedya_brave

Bununla birlikte, fiyattaki keskin düşüş daha fazla satışın olmasına meydan vermedi. Bu durum yatırımcıların panik yapmadığını ve pozisyonlarını boşaltmadığını gösteriyor. Aynı zamanda yatırımcıların düşüşleri satın almaya devam ettiğini de gösteriyor.

Bitcoin düştüğü zaman, çoğu kripto para birimini de kendisiyle birlikte düşüyor. Ancak birkaç ana kripto para biriminin son birkaç haftadır yükseliş eğiliminde olduğunu hatırlamak da gerekiyor.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Artış trendinde yaşanan düşüş yönlü düzeltmeler, fırsatı daha önce kaçırmış olan yatırımcılara bir satın alma fırsatı sunuyor.

koinmedya_brave

Bitcoin iki günden daha kısa bir sürede halving etkinliğini gerçekleştirdiğinde, volatilitenin yüksek kalması büyük bir ihtimal. Bu nedenle, önümüzdeki birkaç gün içinde yatırımcılar risklerini kontrol altında tutmak üzere pozisyon boyutlarını azaltmayı düşünebilirler.

Şimdi bu hafta takip etmenizde fayda gördüğümüz Bitcoin ve altcoinler konusuna bir bakalım.

Bitcoin ve altcoinler

BTC / USD

Bitcoin (BTC) 7 Mayıs’ta 9.200 $ seviyesinin üzerine çıktı ve aynı gün 10.058.52 $’a ulaştı. 10.000 $ seviyesinin geçilmesinin çok zor bir engel olduğu bir kez daha kanıtlandı.

Bitcoin ve altcoinler

8 ve 9 Mayıs’ta yapılan küçük bir düzeltmeden sonra, BTC / USD kuru Cumartesi akşamı düşüş yaşadı. Boğaların fiyatı önceki direnç seviyesinin üzerinde tutamaması, desteğin 9.200 dolara dönmemesi neticesinde boğaların satışına ve ayılar tarafından short pozisyonların başlatılmasına neden oldu.

Parite şu anda fiyatın destek hattı ve kanalın direnç hattı arasında hareket ettiği artan bir kanalın içinde işlem yapıyor.

10.000 $, kanalın direnç çizgisine yakın bir seviye idi. Oradan kur, kanalın destek hattının hemen üzerinde olan 8.130 $ seviyesine geriledi. Aşağı yönde uzun bir fitilden görüldüğü üzere, bu seviyeden güçlü bir sıçrama, olumlu bir duruma işaret olacak.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin madenciliği rehberi: Bitcoin nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bu durum, boğaların panik yapmadığını, ancak satın almak için kanalın destek hattına düştüğünü gösteriyor. Fiyat kanalın içinde kaldığı müddetçe, eğilim yükseliyor Bu durumda  kanalın destek hattına güçlü düşüşler satın alınabilir.

İlk zayıflık işareti kanalın altına doğru bir düşüş şeklinde olabilir. Bu durumda, yeni bir satın alma durumu bir kez daha oluşana kadar long pozisyonlardan kesinlikle kaçınılmalı.

4 saatlik grafik, fiyatın kısa bir zaman dilimi içinde keskin bir şekilde düştüğünü gösteriyor. Traderlar 30 dakikalık grafiği izlerse, paritenin 30 dakika içinde 9.566 $’dan 8.130.58 $ a düştüğünü görebilirler. Böyle bir düşüş genellikle büyük bir oyuncu tarafından tasfiye yapıldığını gösteriyor.

Bitcoin ve altcoinler

Ancak, olumlu olan, fiyatın 8.130.58 $ ‘dan keskin bir şekilde toparlanması ve o zamandan beri 8.500 $ seviyesinin üzerinde işlem görmesi şeklindedir. İyileşme, 8.960.97 $ ve 9.156.94 $ arasında sert bir dirençle karşılaşabilir. Bu durum düşüş çizgisinin % 50 ve % 61.8 Fibonacci düzeltme seviyelerine karşılık geliyor.

Parite 8.500 $’dan sekerse, kanalın hemen altına bir kaybı durdur işareti koyan traderlar için iyi bir giriş noktası olabilir. Artan yönde hedef 9.600 dolar ve ardından 10.000 dolar seviyeleri.

Tersine bir durum söz konusu olursa yani bir sonraki düşüşte fiyat 8.500 doların altına düşerse, trader’lar kanalın destek hattından sıçrayabilir ve bu da kanalın hemen altındaki stop işaretileriyle başka bir satın alma fırsatı sunabilir.

ETH / USD

Ethereum  29 ve 30 Nisan’da yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine çıksa da, boğalar daha yüksek seviyeleri koruyamadı. Bu durum 7 Mayıs’ta 20 günlük basit hareketli ortalama seviyesi olan 204 dolarda destek bulan bir düzeltmeyle sonuçlandı.

Bitcoin ve altcoinler

Bununla birlikte, düşüşün olduğu gün Ethereum keskin bir şekilde düşüş yaşadı ve hem hareketli ortalamaların hem de yükselen kanalın destek hattının altına düştü.

Bu nedenle, 10 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi olan 203 $ marjinal olarak düştü ve göreceli güç endeksi negatif bölgeye geriledi. Bu durum, ayıların bir geri dönüş yapmaya çalıştıklarına işaret ediyor. Trenddeki bir değişikliği doğrulamak için fiyat kanalın altında kalmalı.

Şu anda, fiyat yükselen kanalın destek çizgisinden sıçradı, bu da olumlu bir işaret. Bu durum, boğaların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüğüne işaret ediyor. Paritenin düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılmada ivme kazanması muhtemeldir.

Bitcoin ve altcoinler

ETH / USD kuru, yükselen kanalın destek hattından yönü tersine çevirmeye çalışıyor. Bununla birlikte, ayılar düşüşün en son ayağının % 38.2 Fibonacci düzelme seviyesinde mücadelelerini sürdürüyor.

Fiyat düşerse ve 181.40 $’ın altına gerilerse, zayıflığa işaret edecek  ve 167 $’a ve bunun altında 150 $’a düşecek. Bu nedenle, yatırımcılar 194 $’ın biraz üzerinde duraklarla 181 $’ın altına doğru short pozisyonlar açabilirler.

İlgili yazı için bakınız: Güncel Ethereum Rehberi: Ethereum/ETH nedir, nereden ve nasıl satın alınır, nasıl üretilir, geleceği nasıl?

Tersine, fiyat kanalın destek hattından yükselirse, düşüşlerde satın alma sinyali verecek. Boğalar fiyatı 197.821 $ – 201.696 $ direncinin üzerine çıkarırsa, düşüş trendi hattına bir ralli mümkün olacak.

Piyasalar son derece volatil olduğundan, yatırımcılar risklerini azaltmak için kaybı durdur seviyelerini daha da yukarı çekmeye devam etmeli.

XTZ / USD

Tezos (XTZ) yükselen bir kanalda işlem görüyor. Bu durum trendin yükseldiğini gösteriyor. Ancak, ayılar son birkaç gündür agresif bir şekilde 3 dolar seviyelerini savunuyorlar. Boğalar 29 ve 30 Nisan’da bu seviyenin üzerine çıkmış olsalar da, kırılma sevisinde birikemediler.

Bitcoin ve altcoinler

9 Mayıs’ta, Tezos 3 $ seviyesinin biraz altından döndü. Fiyat, 2,55 dolarlık güçlü desteğin altına düştükçe satışlar arttı.

Ayılar kanalın destek hattının altına düşmüş olsa da, kanalın altındaki fiyatı sürdüremediler. Şamdan üzerindeki uzun fitil, boğaların kanalın destek hattını agresif bir şekilde savunduğuna işaret ediyor.

10 günlük EMA seviyesi olan 2.72 $ düz hareket ediyor ve RSI orta noktanın hemen üzerine düşüyor. Bu durum boğalar ve ayılar arasında bir denge olduğuna işaret ediyor. Boğalar fiyatı 2.55 $’ın üzerinde tutabilirse, bir satın alma fırsatı sunabilir.

XTZ / USD kuru, düşüşün en son ayağının % 50 ve% 61.8 Fibonacci düzelme seviyelerine karşılık gelen 2.6015 $ – 2.0686 $ bölgesinde dirençle karşı karşıya kalabilir.

Bitcoin ve altcoinler

Fiyat bu direnç bölgesinden geriye doğru çekilirse, 2,50 dolara ve bunun altında kanalın destek hattına gerileme söz konusu olacak. Boğaların bu bölgeyi agresif bir şekilde savunma ihtimali bulunuyor. Fiyat bu seviyeden aşağıya doğru inerse, yatırımcılara bir satın alma fırsatı sunabilir.

İlgili yazı için bakınız: Tezos Rehberi: Tezos nedir? Tezos/XTZ nasıl alınır, nasıl satılır? Tezos geleceği nasıl?

Bu ticaret için stop seviyeleri 2,20 $ ‘ın biraz altında tutulabilir. Yukarı tarafta, 2.70 $ ve sonra 3 $’a bir ralli yaşanması bekleniyor. Yatırımcılar, fiyat yükseldikçe stop seviyelerini daha yüksek seviyelere çıkarabilirler.

Bir sonraki düşüş kanalın destek hattının altına düşerse ve 2.24 doların altına inerse, bu durumda yükseliş görünümü geçersiz kılınacak. Bu seviye kırılırsa, yeni bir satın alma kurulumu oluşana kadar long pozisyonlardan kaçınılabilir.

ADA / USD

Cardano (ADA) tepe direncinde 0.0522712 $’dan sert dirençle karşı karşıya kalırken, boğalar 0.0468137 $’dan desteğe düşüyor. Bu sıkı işlem, alıcılar ve satıcılar arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Bitcoin ve altcoinler

ADA 0.0427299 $’a düştü, ancak düşük seviyelerden gelen keskin iyileşme boğaların agresif alımını gösteriyor. Boğalar fiyatı 0.0468137 doların üzerinde tutmaya devam edebilirlerse, bir satın alma fırsatı sunabilir.

Tersine, fiyat tekrar 0.0468137 $’ın altına düşerse, zayıflığa işaret edecek. Bu seviyenin altında 0,0427299 dolar seviyesine doğru bir yeniden test yapılabilir. Bu destek de kırılırsa, kartlarda daha derin bir düzeltme olacak.

Bitcoin ve altcoinler

ADA / USD paritesinin 4 saatlik fiyatı fiyatın 0.0543484 $ – 0.0461143 $ aralığında kaldığını gösteriyor. Fiyat bu aralığın altına düşse de, boğalar daha düşük seviyelere ulaşamadı. Bu, düşüşlerde güçlü alımlar gösteren keskin bir geri çekilmeyle sonuçlandı.

Bununla birlikte, toparlanma en son düşüşün % 50 ve% 61.8 Fibonacci düzelme seviyelerine karşılık gelen 0.0477515- $ 0.0489368 $ seviyelerinde dirençle karşı karşıya.

İlgili yazı için bakınız: Güncel Cardano Rehberi: Cardano/ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır, nasıl üretilir?

Boğalar bir sonraki düşüşü 0.0468137 $ – 0.0461143 $ destek bölgesine taşırsa, daha düşük seviyelerde talep gösterecek. Bu nedenle, yatırımcılar 0.053 $ hedef hedefi ile bu bölgeden sıçrayabilirler.

Ayılar düşüşü devam ettirir ve fiyatı 0.0461143 doların altına doğru taşırsa, bu yükseliş görünümü geçersiz kılınacaktır. Bu durumda, daha derin bir düşüş olması imkan dahilinde. Bu nedenle, yatırımcılar yeni bir satın alma kurulumu oluşana kadar bu seviyenin altındaki dip seviyelerden kaçınabilirler.

NEO / USD

NEO son birkaç haftadır yükselen kanalda işlem görüyor. Boğalar 8 Mayıs’ta kanalın direnç çizgisinin üzerine doğru kırılmış olsa da, bu direnç seviyesini aşmada başarısız oldular.

Bitcoin ve altcoinler

Sonuç olarak, NEO tekrar kanala daldı. Bununla birlikte, hem hareketli ortalamalar yukarı hem de pozitif bölgedeki RSI ile avantaj, boğalarda bulunuyor.

Bugün, boğalar olumlu bir işaret olan 10 günlük EMA seviyesi 9,8 $’a düşüşü satın aldı. Bu durum, boğaların long pozisyonlara girmek için daha derin bir düşüş beklemediğini gösteriyor. Fiyat, kanalın içinde kaldığı sürece trend olumlu kalacak.

Bu trendde ilk zayıflık işareti, ayılar fiyatı kanalın alt yarısına düşürürse olacak. Kanalın destek çizgisinin altındaki bir kırılma, trendde bir değişiklik olduğunu gösterecek.

Bitcoin ve altcoinler

4 saatlik grafik, boğaların kanalın direnç çizgisinin üzerinde fiyatı taşıyamamaları, kar rezervasyonunu çekmeleriyle açıklanıyor Bu durum, fiyatı kanalın merkez çizgisinin hemen altına sürükledi.

Bununla birlikte, 9.64 $ seviyesine yakın güçlü alımlar NEO / USD paritesini kanalın üst yarısına geri itti. Bu durum olumlu bir işaret. Boğalar fiyatı 10.50 $’ın üzerine çıkarabilirse, kanalın direnç çizgisine 11.30 $’a kadar bir ralli imkan dahilinde olacak. Bu nedenle, yatırımcılar 9.60 $’ın altında bir kaybı durdur işareti ile 10.50 $’dan satın alış yapabilirler.

İlgili yazı için bakınız: NEO kurucusu: Kripto paralar salgın sonrasında önem kazanacak

Öte yandan, kur 9.63378 $ ‘ın altına düşerse, kanalın destek hattına bir düşüş mümkün. Bu seviyedeki bir sıçrama düşük riskli bir satın alma fırsatı da sunabilir.

Bu durumda, kaybı durdur seviyesi kanalın hemen altında tutulabilir, çünkü fiyat kanalın altında kalırsa, daha derin bir düzeltme yapılması muhtemel.

Kaynak