BTC : 80206 ₺ ETH : 2593 ₺ XRP : 1.788 ₺ LTC : 327.9 ₺ USDT : 7.75 ₺ XLM : 0.544 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bu hafta Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 4 önemli gösterge

Bu hafta Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 4 önemli gösterge

Bu hafta Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 4 önemli gösterge
0

Bitcoin geçen hafta 9,200-10,200 gibi geniş bir bant aralığında dalgalandı. Bu hafta Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 4 önemli gösterge için haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz.


Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 4 önemli gösterge

Küresel finansal piyasalar ve Bitcoin fiyatlarının geleceği hakkında önemli sonuçlara gebe olan bir haftaya başlıyoruz. Bu haftaya ABD geneli yaşanan protestoların genel seyri damga vuracak.

George Floyd protestoları ve S&P 500 Endeksi

Geçen haftaya ABD’de George Floyd’un öldürülmesinin ardından yaşanan protestolar damga vurdu. Makro ekonomik göstergeler protestolara karşı negatif bir tepki göstermedi ve S&P 500 endeksi artış trendinde haftayı kapattı. S&P 500’ün pazartesi günü performansı ve protestoların şiddeti geri kalan günler hakkında fikir verebilir.

koinmedya_brave

Bitcoin fiyatını

Geçtiğimiz yıl Hong Kong merkezli protestolar Bitcoin lehine sonuç doğurmuştu. ABD gibi bir ülkede yaşanan olası bir politik krizin daha komplike sonuçları olacaktır.

Bitcoin Hash oranları

Geçtiğimiz hafta Bitcoin hash oranlarında bir düşüş yaşanmıştı. Benzer düşüşün bu hafta da devam edip etmeyeceği önemli. Zira hash oranlarındaki düşüş madencilik endüstrisinde yeni Bitcoin satışlarının habercisi olabilir. 2 Haziran’da Bitcoin fiyatlarındaki 1,000 dolarlık düzeltmede madencileri kapitalizasyonunun etkili olduğu düşünülüyor.

Bitcoin madencilik zorluğu 2018 dönemini anımsatıyorLütfen Bkz: Kaldıraçlı işlemler rehberi: Bitcoin short ve long nedir? Margin işlemler nasıl açılır? Detaylı anlatım

Chicago Emtia Borsası (CME) Bitcoin future işlem hacmi

Bitcoin fiyatları için izlenilmesi gereken diğer gösterge CME borsasındaki Bitcoin vadeli işlemler hacmindeki değişim. Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin vadeli işlemler haciminde kısmi bir düşüş trendi gözlendi. Bu haftaki performans bu nedenle izlemeye değer.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi

Endeks yazının kaleme alındığı saatte nötr çizgisinde. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, Bitcoin alım ve satım isteğini yansıtan bir endeks ve 0 ila 100 arasında değer alıyor. 0 aşırı korkuyu ve 100 ise aşırı açgözlülüğü temsil ediyor. Korku durumu yatırımcıların satış duygusunu yansıtırken açgözlülük ise alım hırsını yansıtıyor. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 53 değerini alıyor.

bitcoin fiyatını Bu hafta Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 4 önemli göstergeKaynak

Etiketler: