BTC : 82825 ₺ ETH : 2845 ₺ XRP : 1.879 ₺ LTC : 359 ₺ USDT : 7.642 ₺ XLM : 0.585 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bu borsanın sahip olduğu Bitcoin sayısını duyunca çok şaşıracaksınız!

Bu borsanın sahip olduğu Bitcoin sayısını duyunca çok şaşıracaksınız!

Bu borsanın sahip olduğu Bitcoin sayısını duyunca çok şaşıracaksınız!
0

Şu soru hep  merak edilmiştir: Acaba kripto para borsalarının elinde tuttuğu Bitcoin sayısı nedir? Acba hangisi önde?


Bitcoin sayısında Coinbase başı çekiyor

Kripto para borsası Coinbase müşterileri adına 21 milyon Bitcoin’in yaklaşık % 16’sını elinde tutuyor. Ancak krizin bu sermaye üzerinde etkisi oldu. Şubat ayına kadar bu oran % 19’a kadar yükselmişti.

Borsalar kripto ekosisteminde ve özellikle Bitcoin’de kilit oyuncular olmaya devam ediyor. The Block tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, kripto para birimi borsası Coinbase şu anda tüm Bitcoin’lerin % 16,5’ine sahip durumda. Bitcoin sayısı olarak bu yüzde 3,08 milyona tekebül ediyor.

Bununla birlikte, bu şirketler Bitcoinlere sahip değildir, ancak müşterileri adına onları kasalarında tutarlar. Başka bir gözlem: Bitcoin’in bu payı önemli olmasına rağmen, yine de önemli ölçüde azalmaktadır.

koinmedya_brave

İlginizi çekebilir: Haftanın Önemli Kripto Para Haberleri: Beklentiler, analizler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Şubat ayında, Covid-19 krizinin küreselleşmesinden önce borsanın elindeki Bitcoin sayısı 3.43 milyon idi. Son rakamla karşılaştırdığımızda birçok müşterinin son aylarda Bitcoin’lerini geri çektiği anlaşılıyor.

Piyasa oyuncuları açısından, Coinbase rakiplerinin çok önünde yer alıyor. Çalışmada, borsa 984.300 BTC’ye sahip. Bu, ilk rakibi Huobi’nin (413.000 BTC) iki katından fazla. Hiyerarşide daha sonra Binance (318.000 BTC), OKEx (268.000 BTC) ve BitMEX (217.000 BTC) ile yer alıyor.

Coinbase’e göre pandemiye rağmen kullanıcı sayısı iki katına çıkmış durumda. Ayrıca, mevduatlar çarpıcı bir şekilde artmakta.. Coinbase, “Perakende aracı şirketimizin müşterileri kriz sırasında alıcılardı ve Bitcoin en büyük favoriydi” diyor.

Dark web borsa ilişkisi azalıyor

Ayrıca, dönem boyunca Bitcoin, toplam mevduat ve ticaretin yarısından fazlasını oluşturan kullanıcılar arasında en çok aranan varlık olarak ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte, borsaların ilişkisinin azaladığı bir alan varsa, o da dark web ile ilgili.

Bu sonuç, Mayıs ayında yayınlanan Crystal Blockchain Analytics çalışmasının ulaştığı neticelerden biridir. Raporda bu eğilim, suç faaliyetleri ve dark web için kripto para borsalarının kullanımının azalmasıyla açıklandı.

Öte yandan, yasadışı faaliyetlerde bulunan aktörler daha çok mikserler gibi daha anonim hizmetlere yönelmiştir. Bitcoin’in kendisi söz konusu olduğunda, bu sektörde önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor.

Kaynak

Etiketler: