BTC : 63475 ₺ ETH : 1584 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 287.2 ₺ USDT : 6.862 ₺ XLM : 0.4809 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bu borsa iş yapar! Bitcoin ve kripto para fonları 1:1 sigortalı

Bu borsa iş yapar! Bitcoin ve kripto para fonları 1:1 sigortalı

Bu borsa iş yapar! Bitcoin ve kripto para fonları 1:1 sigortalı
0
huobi_koinmedya

Kanada merkezli kripto para borsasından yatırımcılara güven veren önemli adım. Borsa Bitcoin ve kripto para fonları için 1’e 1 sigortalama getiriyor.


Bitcoin ve kripto para fonları

Türk bankacılık sisteminde mevduat sahiplerinin 150 bin Türk lirasın kadar mevduatları, TMSF garantisi altında. Bu şu anlama geliyor: Türkiye’de faaliyet gösteren bir bankada 150 bin TL’ye kadar paranız varsa ve bu banka iflas ederse TMSF 150 bin TL’nizi geri ödemeyi garanti ediyor.

Hiç düşündünüz mü? Bitcoin’lerinizin bulunduğu borsa çöker ya da iflas ederse Bitcoin’lerinizi kurtarabilir misiniz?

Ne yazık ki bu borsalardaki Bitcoin’leriniz TMSF garantisi altında değil.

koinmedya_brave

Kanada merkezli BitBuy borsası, Bitcoin ve kripto para mevduatı sahiplerinin dijital varlıklarını birebir sigortalayacağını duyurdu.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

BitBuy, Knox ile geliştirdiği ortaklığın ardından soğuk cüzdanlarında bulundurulan Bitcoin’lere garanti sunuyor. Knox gözetiminde olan soğuk cüzdanlar, ileri düzeyde yazılımları ve virüs programları tarafından korunuyor.

Geçtiğimiz dönemlerde birçok kripto para borsasının siber ve hacking saldırılarına uğrayarak ciddi mağduriyetlerin yaşandığına şahit olduk. Mt.Gox borsası skandalının ardından yıllar geçmesine rağmen yatırımcılar Bitcoin’lerini hala alamadılar. Ülkemizde de bir borsa siber saldırılar sonucunda kapanmak zorunda kaldı.

koinmedya_brave

BitBuy ve Knox ikilisi belli bir ücret karşılığında müşterilerinin Bitcoin’lerini sigortalı biçimde saklamayı öneriyor.

BitBuy gibi Bitcoin ve kripto para mevduatlarını sigortalayan başka platformlar da var. Bitcoin yatırımcıları bir borsada hesap açmadan önce olası kayıplar karşısında borsanın politikalarına göz atmalarında yarar var.

Kaynak