BTC : 82756 ₺ ETH : 2844 ₺ XRP : 1.885 ₺ LTC : 359.4 ₺ USDT : 7.637 ₺ XLM : 0.5855 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Bu altcoin Bitcoin ile bağlarını kopardı – Fiyat tırmanmaya devam ediyor

Bu altcoin Bitcoin ile bağlarını kopardı – Fiyat tırmanmaya devam ediyor

Bu altcoin Bitcoin ile bağlarını kopardı – Fiyat tırmanmaya devam ediyor
0

Bu altcoin Bitcoin ile bağlarını kopardı. Fiyat tırmanmaya devam ediyor. Tezos (XTZ), yılın başından bu yanan yüzde 85’lik bir ralli yaptı.


Bu altcoin Bitcoin ile bağlarını kopardı – Fiyat tırmanmaya devam ediyor

Halving dolayısıyla kripto meraklılarının tüm dikkati Bitcoin’deydi. Ancak bu arada değeri yükselen sadece BTC değil. Piyasa değerine göre onuncu en büyük kripto para olan Tezos (XTZ) hayranları çılgına döndü. Çünkü XTZ yılın başından bu yana yüzde 85 yükseldi.

Şu an Tezos 2.50 doların üzerinde işlem görüyor. 2020 yılının başındaki değerinden yüzde 85 daha yüksekte. Kripto paranın toplam piyasa değeri de 2 milyar dolar civarında. Yıla başlarken piyasa değerine göre 15. sırada olmasına rağmen son beş ayda hızla yükselmesini bildi. Yani neredeyse her ay bir kademe sıçrama yapmış. İyi bir ilerleme sayılabilir.

İlgili – Tezos kurucuları ve Tezos Vakfı arasında gerilim – İşler bundan sonra iyi gitmeyebilir!

koinmedya_brave

Bu haber üzerine birçok analist görüşlerini dile getirmeye başlarken, Tezos’un büyük bir iş üzerinde olduğuna olan inançlarını dile getiriyor.

Quantum Economics kurucusu ve kripto borsası e-Toro eski analisti Mati Greenspan, bir röportajında şöyle diyor: “Yeni projeleri oluşturmak için en popüler platformlardan biri de Tezos görünüyor. Şu an danışmanlığını yaptığım birkaç proje tarafından kullanılıyor.”

Greenspan ayrıca kripto portföyünde de Tezos olduğunu iddia ediyor.

Tabii söylediklerinde doğruluk payı var. Tezos ve EOS, yeni blockchain ürünleri ve tokenleri kurmak için aşırı popüler platformlar olmaya başladılar. Bir yönüyle bu kripto projeler Ethereum’a rakip olmaya başladılar. Çünkü yıllardır Ethereum rakipsiz bir şekilde yeni token ve dağıtılmış defter protokollerine ev sahipliği yapıyor.

Ethereum çok kullanılınca bu sefer de tıkanma sorunları yaşamaya başladı. Kurucusu Vitalik Buterin de Ethereum 2.0 ile bu tıkanıklık ve ölçekleme sorununu aşmayı hedeflediklerini belirtiyor.

İlgili – XRP, EOS ve Tezos satın almadan bunu okumalısınız

Madenciliği olmayan, stake yapılan bir kripto

Bu arada Tezos stake yapılabilen bir kripto para. Kullanıcıları bu kriptoyu stake yaparak bir tür faiz geliri elde edebilirler. Koruma fonu Bit Bull Capital CEO’su Joe DiPasquale da şöyle diyor: “Tezos proof of stake tabanlı bir coin değil ve madenciliği yok. Yine de initial coin offering döneminden sonra en çok vaat eden projelerden biri olarak ortaya çıktı.”

Kaynak

Etiketler: