BTC : 62778 ₺ ETH : 1563 ₺ XRP : 1.223 ₺ LTC : 286.1 ₺ USDT : 6.895 ₺ XLM : 0.4645 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. BTT ve TRX destekli stabil coin duyurusu sonrası Tron yükselişte!

BTT ve TRX destekli stabil coin duyurusu sonrası Tron yükselişte!

BTT ve TRX destekli stabil coin duyurusu sonrası Tron yükselişte!
0
huobi_koinmedya

TRX destekli stabil coin geliyor! Justin Sun, Tron topluluğunun önümüzdeki günlerde, merkezsiz yeni bir stabil coin çıkarmayı planladığını açıkladı. Bu duyurunun ardından Tron, yükselişe geçti!


TRX destekli stabil coin geliyor!

Tron CEO’su Justin Sun, Tron topluluğunun önümüzdeki günlerde BTT ve TRX tarafından desteklenen yeni bir stabil coin çıkarmayı planladığını açıkladı. 16 Ocak tarihli bir tweetinde Sun, takipçilerinden bu merkeziyetsiz stabil coin için uygun bir isim önermelerini istedi.

 

koinmedya_brave

 TRX ve BTT destekli merkezsiz stabil coin

Yeni bir stabil coinin geliştirildiği yönündeki haberler ilk olarak geçtiğimiz hafta, Justin Sun tarafından duyuruldu. Sun, Twitter’da TRX ve BTT ekosistemlerine fayda sağlayacak yeni ve gizli bir projeden bahsetti. 

Dün ise BTT ve TRX destekli stabil coin çalışmalarına devam edildiğini ima etti. Bu yeni proje, TRX ve BTT’yi teminat olarak kullanan ilk merkeziyetsiz stabil coin olacak.

Ancak Justin Sun’ın geçmişte yaptığı temelsiz tahminler ve verdiği tuhaf sözler yüzünden, kripto topluluğu duyuruyu pek ciddiye almadı. Hatta birçoğu, bu stabil coinin piyasadaki diğer stabil coinlerden farklı olmayacağına inanıyor.

Sun, yeni merkezsiz stabil coin hakkında başka detaylara girmedi. Bu haberin ardından TRX sadece %1 arttı. Ancak, boğalar daha sonra ivme kazandı ve TRX yeni bir yükselişe başladı. Ve bu arada, TRX kripto para sıralamasında yeniden 10. sıraya yükseldi.

koinmedya_brave

trx-destekli-stabil-coin-koinmedya-com

Peki BTT ve TRX destekli stabil coin, Tron’u nasıl etkileyecek?

Son günlerde kripto piyasasındaki yükseliş momentumu Tron’a da yaradı. 1 Ocak 2020’den bu yana, TRX %36‘nın üzerinde bir kazanç elde etti, ki kazanımların çoğu da son birkaç güne ait.

Dün TRX, Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi kripto paralardan daha iyi performans göstererek %7‘lik bir artış kaydetti. Dahası, BTC karşısında da %3,84 oranında yükseldi. Aynı zamanda bu artışla birlikte, TRX kripto para birimi listesinde ilk 10’a tekrar girdi. 

Ancak yazımızı yayına hazırladığımız sırada kripto para birimi, %6’lık bir artışla piyasa kapitilizasyonunda 12.sırada yer alıyor. TRX şu anda 1.16 milyar dolarlık piyasa değeriyle 0.017333 dolardan işlem görüyor.

Geleceğe dair bir değerlendirme yapacak olursak; yeni merkezsiz stabil coinin piyasaya sürülmesi, TRX’i elbette olumlu etkileyebilir. Yatırımcılar stabil coin için teminat olarak Tron’u kullandıkça TRX’e olan talep artabilir. Fakat yeni stabilcoinin piyasaya sürülmesinin Tron’un fiyatını kesin olarak yükseltip yükseltmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Tron hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: