BTC : 60300 ₺ ETH : 1378 ₺ XRP : 1.326 ₺ LTC : 291 ₺ USDT : 6.839 ₺ XLM : 0.4447 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin BTC tarihinin %98.6’sında para kazandırdı

BTC tarihinin %98.6’sında para kazandırdı

BTC tarihinin %98.6’sında para kazandırdı
0
huobi_koinmedya

BTC tarihinin %98.6’sında yatırımcısına para kazandırdı. Uzun dönem Bitcoin yatırımcıları, al – sat yapan tacirlere göre daha fazla kazandı.


Ünlü analist Rythm Trader tarafından paylaşılan verilere göre,  Bitcoin ortaya çıktığı 3,869 günden bu yana 3,817 gündür yatırımcısını mutlu etti. Yani, Bitcoin tarihinin %98.6’sında yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Bitcoin’den zarar eden %1.4’lük kesmi, piyasanın düşüş zamanlarında BTC’sini satıp piyasayı terkedenler oluşturuyor. Öte yandan, piyasadaki aşırı satış baskısına aldırmayıp BTC’sini muhafaza edenler çok ciddi kârlar elde ediyor. Aşağıdaki grafikteki yeşil bölgelerde alım yapanların hiçbiri zarar etmedi. Yalnızca beyaz bölgede alım yapanlar zararda. Onlar da şimdilik. Çünkü önümüzde uzun süredir beklenen yarılama etkinliği var. Yarılamanın fiyata olumlu etkisi tartışılmaz.

BTC tarihinin BTC tarihinin %98.6'sında para kazandırdı
Yeşil alanlar kârlı alımlara işaret ediyor.

BTC tarihinin çarpıcı sonuçları

Bu araştırma, tam da Bitcoin sığınılacak güvenli bir liman olup olmadığı tartışılırken gündeme dair sağlam kanıt niteliği taşıyor. Özellikle, Bitcoin’in sağlam bir yatırım aracı olmadığını savununlar, savlarını kanıtlamak için BTC’nin volatilitesini ortaya koyuyor.

koinmedya_brave

Üstteki grafiğe göre, bu kesim büyük bir yanılgı içerisinde. Buna ek olarak, Bitcoin’in altın gibi sağlam bir varlık olduğunu iddia edenlerin, Bitcoin tarihinin neredeyse %100’ü zaman diliminde son derece mantıklı bir yatırım aracı olduğuna dair artık ellerinde sağlam bir kanıt var.

BTC tarihinin altın tarihinden mentalite olarak çok farkı yok. Her iki değer aracı da, kısıtlı miktarda. Her ikisi de merkezsiz ve saklamak için kimseden izin almanız gerekmiyor. Her ikisi de dünyanın her ülkesinde nakit paraya dönüştürülebiliyor.

Bu iki kesim arasında kalan tacirler, spekülatif bir varlık olarak BTC ticari işlemlerini yürütüyorlar. Onların nihai hedefi, günlük bazda al-sat yapmaktan para kazanmak. Eğer bu tacirler büyük balinaları oluşturuyorlarsa, piyasayı tam aksi istikametinde yön değiştirebiliyor. Eğer sıradan tacirler ise, trend durumuna göre işlem açmayı amaçlıyorlar.

https://twitter.com/Rhythmtrader/status/1159862572973285380

koinmedya_brave

Eğer spekülatörler Bitcoin holderleri gibi BTC’nin dijital altın kavramına inanmaya başlarlarsa, işte o zaman işler temelinden değişecektir. Bitcoin değer deposu olarak günden güne ünü geliştikçe, spekülatörler de hold yapmaya başlayabilir. Zaten ABD ile Çin arasındaki ticari savaşlarda koymuş olduğu performans ile Bitcoin’in geleneksel yatırım araçları ile arasındaki korelasyon bakımından çok farklı olduğunu ispatladı. Tüm hisse senetleri çakılırken Bitcoin fiyatı şaha kalktı.

Tony Vays, BTC tarihinin hemen hemen %100’ünün kâr getirmesini şöyle açıklıyor:

Bitcoin belkide insanlık tarihinin gördüğü en büyük yatırım aracı olabilir. Evet, volatilitesi var, ancak bu son 7 yıldır kripto para taraftarlarının lehine bir durum. Altından çok farklı, altını saklayamazsınız ama Bitcoin’i saklayabilirsiniz. Altın yatırımcıları altınlarını saklamak adına gözlerine uyku girmez ancak Bitcoin’de böyle bir durum bahsi bile gereksiz. Bu bakımdan eşsiz bir varlık. İşte bu duruma gerçek değer deposu denir!

Altın her zaman kazandırmıyor

Alttaki grafikte 10,000 dolar değerinde Altın yatırımı yapan bir yatırımcının 10 yıl sonra eline ne geçtiğine bakalım. 1972 yılında Amerika Birleşik Devletler Başkanı Richard Nixon, piyasaya altın karşılığı dolar sürme şartını kaldırdığını açıkladı. Bu karar ile piyasada altın yıllar boyunca kıt olma özelliğini kaybetti.

bkz:Küresel belirsizlik, Bitcoin ile altın arasındaki korelasyonu arttırdı

BTC tarihinin BTC tarihinin %98.6'sında para kazandırdı

1972 yılında altına 10.000 dolar yapan bir yatırımcı 1981 yılına geldiğinde parası 3,200 dolar eridiğini görüyoruz. Altın da oldukça volatil, hem de bu volatilitesi yatırımcısını ciddi üzecek şekilde. Ancak, Bitcoin tarihinin neredeyse tamamı kârlı geçtiğini görüyoruz. Bu yüzden kısa gündelik kârlar peşinde koşmak yerine uzun dönem hold yapmanın daha kârlı olduğunu görüyoruz.

kaynak

Etiketler: